گیاهان دارویی و ادویه ها

خواص درمانی گیاه یولاف (جودوسر)

خواص درمانی گیاه یولاف (جودوسر)

یولاف بومی اروپای شرقی بوده و به جز مناطق حاره در تمام دنیا و همچنین ارتفاعات کاشت می‌شود و به صورت وحشی در مزارع غلات، چغندرقند و مزارع بایر به چشم می‌خورد.

یولاف دارای طبع معتدل و ترکیبات اصلی جو دوسر شامل مواد چرب، ازت و نشاسته­ ای بوده و به علاوه مقداری آرسنیک، اسید اگزالیک و ید نیز در آن وجود دارد.

آغ اوت (Avena ludoriciana)

از خانواده : گندمیان Poaceae

خواص درمانی گیاه یولاف:

یولاف شامل کاهش معجزه آسای کلسترول خون، متعادل کننده قند خون، تقویت کننده بدن خصوصاً افراد بیمار و سالمند مقوی اعصاب ضدعفونی کننده بدن، ضد قولنج و اسپاسم عضلانی، مقوی قلب، تسکین دهنده درد، درمان اگزما و حساسیت­های پوستی با حمام جو دوسر، ضد سرطان، درمان زخم­هایی که دیر خوب می‌شوند، لاغر کننده، ادرارآور و ملین است و یبوست را برطرف می­کند.

توصیه­ ها و تجویز درباره مصرف یولاف:

جوشانده جو دوسر مقدار 20 گرم جو دوسر را در یک لیتر آب ریخته و چند دقیقه می­جوشانیم، این جوشانده برای دفع سنگ کلیه و مثانه، رفع بیخوابی، ورم گلو و همچنین درد کلیه کاربرد دارد. این جوشانده به صورت استعمال خارجی جهت برطرف کردن خارش و بیماری­های پوستی کاربرد دارد.

جهت تقویت بیماران و افراد سالمند باید جو دوسر را با شیر جوشانده و به این بیماران داد، برای تقویت بیشتر می­توان یک زرده تخم مرغ را نیز به این جوشانده اضافه کرد.

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر جو دوسر وحشی کلیک کنید .

گیاه یولاف (جودوسر)

گیاه یولاف (جودوسر)

دم کرده جو دوسر:

بذور جو دوسر را پودر کرده و مقدار یک قاشق چایخوری از این پودر را در یک فنجان آب جوش ریخته و پنج دقیقه دم‌کرده به مدت ۳ روز، هر روز صبح ناشتا میل کنید. این دم کرده یبوست را از بین می­برد.

داروی ترکیبی یولاف:

پودر بذر جو دوسر را با سرکه مخلوط کرده و حرارت داده و جهت درمان قولنج و اسپاسم عضلانی به صورت گرم این ضماد را در سطح عضو مربوطه قرار دهید.

برای مطالعه مقاله خواص درمانی گیاه گوش خرگوش کلیک کنید .

حمام جو دوسر:

جهت درمان بیماری­های پوستی، درد کلیه و رماتیسم پودر جو دوسر را در داخل وان حمام ریخته و در آن دراز بکشید.

هیچگاه گیاهی را بدون آگاهی از خواص آن مورد استفاده قرار ندهید، برخی گیاهان دارای واکنش‌های خاص دارویی هستند، لطفاً قبل از مصرف گیاهان دارویی با پزشک متخصص مشاوره انجام دهید.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

یک دیدگاه درباره مقاله “خواص درمانی گیاه یولاف (جودوسر)

  1. Avatar ازیتا طاهری گفت:

    سلام
    تشکر از مطلب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.