گیاهان دارویی و ادویه ها

گیاه بداغ چیست

معرفی گیاه بداغ

گیاه بداغ بومی آمریکا بوده و در مناطق معتدل با آفتاب کامل رویش دارد و در ایران نیز به عنوان درختچه­ ای زینتی کاشته می­شود.

گیاه بداغ دارای طبع سرد است و ترکیباتی نظیر اسید والریانیک ، تانن ، ماده­ تلخ ویبورنین ، صاپونین ، املاح معدنی ، ویتامین­ها و نوعی کونارین به نام اسکوپولتین را دارد.

بوداغ viburnum L از خانواده­ : هفت کولان adoxaceae

خواص درمانی گیاه بداغ:

پوست بداغ یک شل کننده­ عضلات و آرامبخش اعصاب بوده است و برای اکثر تنش­ها و ناراحتی­های روحی و جسمی مفید است. برای درمان گرفتگی­های عضلانی نظیر انقباض شانه ­ها و ناراحتی­های تنفسی استفاده شده ، فشار خون بالا را کاهش می­دهد و ضربان قلب را کنترل می­کند.

در درمان یبوست ناشی از اضطراب و تنش مفید بوده است و در مصارف موضعی به شکل کرم موجب درمان گرفتگی عضلات خواهد شد. همچنین دارای خواصی نظیر ضد اسپاسم ، آرامبخش ، قابض ، شل کننده­ عضلات ، مقوی قلب ، شل کننده­ رحم و ضد التهاب است.

برای مطالعه مقاله خواص درمانی گیاه علف لیمو (اَدخَر) کلیک کنید.

گیاه بداغ

گیاه بداغ

توصیه ­ها و تجویزها درباره گیاه بداغ:

تنتور گیاه بداغ : تنتور بداغ را به عنوان یک شل کننده عضلات برای تنش­های عصبی و عضلانی استفاده می­شود. در قولنج­های روده ، کیسه­ صفرا و سیستم ادراری مفید است. برای درمان روده­ تحریک پذیر آن را به داروهای گوارشی اضافه کنید همچنین برای درمان یبوست ناشی از فشار عصبی آن را با مغز گردوی پوست کنده و یا ریواس ترکیب کنید.

کرم گیاه بداغ : برای تهیه­ کرم تنتور را با یک پایه­ استاندارد نظیر پمادهای نرم کننده­ پوست ترکیب کنید. برای گرفتگی­های عضلانی و دردهای موضعی به شکل موضعی استفاده می­شود.

برای خرید گیاهان دارویی مرغوب می تونید از این لینک استفاده نمایید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید محصولات عطاری اینترنتی با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

یک دیدگاه درباره مقاله “گیاه بداغ چیست

  1. Avatar محمددیناروند گفت:

    یک درخت بوداع میخواستم استان بوشهرشهرستان جم شهرک توحید پلاک 20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.