ویدئو - تایم لپس

فیلم تایم لپس لوبیا

فیلم تایم لپس لوبیا

این فیلم به صورت بی‌کلام می‌باشد که تایم لپس بزرگ شدن لوبیا را نمایش می‌دهد.
در این فیلم آموزشی نحوه تایم لپس بزرگ شدن لوبیا را مشاهده خواهید نمود. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

لوبیا از گیاهان علفی است که به صورت بوته‌ ای رشد می‌کند. گیاهی یکساله است که از طریق بذر تکثیر می‌کند. در کاشت لوبیا از بذر ابتدا سطح مورد کاشت را آماده کنید؛ خاک مورد کشت لوبیا باید غنی و حاصلخیز باشد خاک سبک برای رشد لوبیا بهتر است خاک باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد.

بذر لوبیا را در عمق مناسبی از خاک بکارید و گیاه را آبیاری کنید. پس از گذشت دو تا سه روز نشانه‌های از رشد گیاه ظاهر می‌شود و پس از گذشت یک هفته بذر گیاه جوانه می زند و گیاه سر از خاک بیرون می‌آورد. زمانی که گیاه جوانه زد ریشه این گیاه نیز در زیر خاک رشد می‌کند و در خاک فرو می رود.

در ابتدای رشد این گیاه به صورت دو برگی می‌باشد که به رنگ سبز است و شیارهای ظریفی دارد. این گیاه رشد سریعی دارد طوری که به سرعت رشد می‌کند و برگهای جدید گیاه ظاهر می‌شود و پس از چند ماه قابل برداشت می‌باشد.

این گیاه رشد آسانی دارد. لوبیا ارقام مختلفی دارد. لوبیا از دسته حبوبات محسوب می‌شود. به صورت بوته‌ ای بالارونده رشد می‌کند. ریشه‌ ای راست دارد.

برگ‌ های این گیاه سه برگچه ای می‌باشند، برگهای این گیاه پهن و به رنگ سبز می‌باشد. گل‌ های کوچک آذین بسته‌ ای دارد که معمولاً به رنگ سفید متمایل به سبز، ارغوانی و بنفش می‌باشد. خواص دارویی، درمانی و صنعتی دارد. در پخت و پز آشپزی نیز از آن استفاده می‌شود. دانه لوبیا معمولاً به صورت بیضی و کشیده می‌باشد که در درون غلاف قرار دارد. ارزش تجاری بالایی دارد. در بیشترین مناطق جهان کشت می‌شود.

برای مطالعه مقاله با انواع لوبیا آشنا شویم می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر لوبیا می توانید از این لینک استفاده کنید.
در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *