ویدئو - تایم لپس

فیلم تایم لپس بذر ریحان

تایم لپس بذر ریحان

این فیلم به صورت بی‌کلام می‌باشد که تایم لپس بذر ریحان را نمایش می دهد.
تایم لپس در فارسی ( تصویر برداری زمان گریز ) معنی شده است. در این فیلم آموزشی تایم لپس رشد ریحان از بذر را مشاهده خواهید نمود. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

ریحان یکی از سبزیجات مورد علاقه مردم جهان می باشد که خواص بسیاری دارد. ریحان به راحتی از طریق بذر تکثیر می شود، گیاهی علفی و یکساله است. بذرهای این گیاه به رنگ سیاه مایل به قهوه ای و بیضی مانند می باشد. در کشت بذری ابتدا بستر مورد کشت خود را آماده کنید از خاک حاصلخیز، غنی و سبک استفاده کنید، خاک مورد کشت بذر ریحان باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد تا گیاه بتواند رشد خوبی را تجربه کند. بذر را بر روی بستر مورد کشت بپاشید سپس در صورت لزوم لایه نازکی خاک نرم بر روی آن بپاشید و گیاه را با استفاده از اسپری آبیاری کنید طوری که سطح خاک مرطوب شود، آبیاری گیاه را باید به آرامی انجام دهید تا بذرها جا به جا نشوند.

پس از گذشت حدود یک هفته بذرهای ریحان شروع به جوانه زنی می کنند و سر از خاک بیرون می آورند، برگهای این گیاه که به صورت دو برگی در ابتدای رشد ظاهر می شوند. با گذشت زمان شاخه اصلی این گیاه به همراه برگهای آن رشد می کند و بزرگتر می شود در کنار شاخه اصلی شاخه های فرعی زیادی منشعب می شود. پس از گذشت حدود یک ماه گیاه ریحان بالغ و قابل استفاده می شود که شما می توانید آن را برداشت و استفاده کنید. به هنگام برداشت شاخه ریحان را بگیرید و با استفاده از چاقو یا قیچی گیاه را برش دهید. توجه داشته باشید که سبزی ریحان دارای گونه های مختلفی می باشد که مشهورترین آن ریحان سبز و بنفش می باشد که مصرف بسیاری دارد و شناخته شده می باشد و افراد بسیاری از آن استفاده می کنند. این گیاه برای رشد نیاز به آبیاری منظم و نور خورشید دارد. تا شروع فصل سرما می توانید از سبزی تازه ریحان در حیاط خانه خود استفاده کنید. زمان کاشت بذری این گیاه پس از پایان فصل سرما در اواسط فصل بهار می باشد.

برای مطالعه مقاله تولید ریحان و خربزه به روش هیدروپونیک می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر ریحان می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *