ویدئو - تایم لپس

فیلم تایم لپس رشد پیازچه

فیلم تایم لپس رشد پیازچه

این فیلم به صورت بی‌کلام می‌باشد که تایم لپس رشد پیازچه را نمایش می دهد.
در این فیلم آموزشی نحوه رشد پیازچه را مشاهده خواهید نمود، پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

پیازچه از سبزیجات خوراکی می باشد که خواص زیادی دارد و پیازچه از طریق بذر تکثیر می شود. در کشت بذری این گیاه ابتدا بستر مورد کشت را آماده کنید، سپس بذر این گیاه را در عمق مناسبی بکارید برای کشت پیازچه از خاک نرم و سبک استفاده کنید، خاک باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد. پس از کاشت بذر روی آن را با لایه نازکی از خاک بپوشانید و گیاه را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی آن را مرطوب نگه دارید.

ریشه و جوانه این گیاه به طور همزمان رشد می کند، ریشه به سمت پایین حرکت می کند و جوانه به سمت بالا رشد می کند پس از حدود یک تا دو هفته بذر گیاه رشد می کند و سر از خاک بیرون می آورد. به صورت گیاهی علفی و همچون ساقه ای راست رشد می کند، ساقه این گیاه در ابتدا خمیده و سپس صاف می شود.

پیازچه به رنگ سبز و استوانه ای مانند می باشد که درون آن تو خالی است. خواص زیادی دارد و طعم به نسبت تندی دارد. قسمت زیرین پیازچه همچون پیاز سفید و تند می باشد. از تمامی قسمتهای پیازچه استفاده می شود. از پیازچه استفاده های مختلفی می شود. پیازچه یکی از ملزومات اولیه سبزی خوراکی محسوب می شود که طرفداران زیادی دارد.

ریشه این گیاه در انتهای ساقه همچون تارهای نازک سفید رنگ می باشد. به هنگام برداشت پیازچه را با دست خود بگیرید و بکشید تا از زمین خارج شود و در بیشتر مناطق رشد می کند. برای رشد نیاز به نور خورشید دارد دمای مناسب برای رشد این گیاه ضروری می باشد. آبیاری این گیاه باید به صورت منظم انجام شود تا گیاه بتواند رشد کند اگر آبیاری به صورت صیحح انجام نشود ساقه این گیاه خم و در نهایت زرد و از بین می رود. در طول مدت رشد به گیاه سر بزنید و آفات آن را بررسی و آنها را از بین ببرید.

برای مطالعه مقاله با انواع پیاز آشنا شویم می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر پیازچه می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *