ویدئو - تایم لپس

فیلم تایم لپس بذر گوجه فرنگی

فیلم تایم لپس بذر گوجه فرنگی

این فیلم به صورت بی‌کلام می‌باشد که تایم لپس گوجه فرنگی را نمایش می دهد.
تایم لپس در فارسی : (تصویر برداری زمان گریز) معنی شده است. در این تایم لپس رشد گوجه فرنگی از بذر از روز ششم تا روز بیست و دوم را نشان میدهد.

گوجه فرنگی گیاهی علفی و یکساله است که به صورت بوته ای کوتاه رشد می کند. از طریق بذر به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم (کاشت نشاء) تکثیر می شود. در ابتدا سینی نشاء مورد کشت را آماده کنید سپس بذرهای این گیاه را به صوت سطحی بکارید و روی آن را با لایه نازکی از خاک نرم بپوشانید. گیاه را آبیاری کنید. پس از گذشت حدود یک هفته بیشتر بذر های کاشته شده گیاه جوانه می زنند و سر از خاک بیرون می آورند. پس از آن گیاه رشد می کند و پس از حدود 10 تا 12 روز گیاه چند برگی می شود و به رشد خود ادامه می دهد.

پس از گذشت دو هفته نیز ساقه اصلی این گیاه رشد می کند و ساقه ضخیم تر و بزرگتر می شود. ساقه رشد می کند و بزرگتر می شود. در طول این مدت به گیاه خود به طور منظم آب بدهید. پس از 17 روز برگهای این گیاه نیز بزرگتر می شوند. برگ های این گیاه به رنگ سبز، گوشتی و دندانه دار می باشد. از ساقه اصلی این گیاه شاخه های فرعی زیادی منشعب می شود. ساقه این گیاه نیز به صورت علفی است.

از گوجه فرنگی استفاده های مختلفی در آشپزی، تهیه سالاد، رب، تازه خوری و … می شود. گوجه فرنگی انواع گوناگونی دارد. میوه گوجه به رنگ قرمز و به صورت گرد و کروی مانند می باشد. بذر های این گیاه کوچک، ریز، بیضی مانند و به رنگ زرد می باشد. هر دانه گوجه فرنگی تعداد زیادی بذر در درون خود دارد و خواص بسیاری دارد. قابل کشت در گلدان خانه می باشد. برای رشد نیاز به خاک مناسب، دمای، نوری خورشید و آبیاری منظم دارد. دوره رشد کوتاهی دارد به سرعت رشد می کند و محصول می کند تا شروع فصل سرما محصول می دهد.

برای مطالعه مقاله انواع گوجه فرنگی بر اساس رنگ می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر گوجه فرنگی می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *