گیاهان

انواع گوجه فرنگی بر اساس رنگ

انواع گوجه فرنگی

شما فکر می­کنید که رنگ گوجه ­فرنگی اطلاعاتی در مورد طعم و مزه خود به شما می­دهد. خب، این کار را می­کند؟ مهم نیست که بتوانید انواع تازه کشت شده گوجه­ فرنگی را در بازار پیدا کنید، بلکه می­توانید از رنگ آن­ها برای پیش­بینی مشخصات طعم استفاده کنید. یافتن طعم گوجه­ فرنگی­های قرمز کلاسیک، بنفش تیره، سبز روشن و حتی گوجه فرنگی سفید راحت است.

مهم نیست که کدام رنگ گوجه فرنگی را در نظر می­گیرد، مهم این است که گوجه فرنگی را انتخاب کنید که اندازه و بوی آن مناسب باشد.

آیا به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد گوجه فرنگی هستید؟ تمام مطالب در مورد گوجه فرنگی را بررسی کنید.

گوجه فرنگی قرمز و صورتی:

در گوجه فرنگی قرمز و صورتی، آنچه که ما به عنوان عطر و طعم گوجه فرنگی کلاسیک یا استاندارد در نظر می­گیریم، تعادل اسید و شیرینی است. گونه­ های مختلف گوجه فرنگی کاملا رسیده به راحتی برش خود و نرم­ هستند. اگر گوجه فرنگی سفت و قرمز تیره را پیدا کردید، این گوجه فرنگی­ها برای تهیه سس مناسب هستند و یا در غیر این صورت می­توانید آن­ها را نگهداری کنید.

برای خواندن مقاله رب گوجه فرنگی چیست کلیک کنید .

گوجه فرنگی قرمز و صورتی

گوجه فرنگی قرمز و صورتی

گوجه فرنگی بنفش و سیاه:

این گوجه فرنگی­ها تحت عنوان گوجه فرنگی­های بنفش و سیاه نامیده می­شوند. اکثر آن­ها به رنگ قهوه­ ای یا قهوه ­ای مایل به بنفش هستند. این گوجه فرنگی­ها زمینی بوده و شیرینی خاصی دارند و نسبت به گوجه فرنگی قرمز اسیدی کمتری دارد. رنگ آن­ها خوب نیست، اما شما می­توانید از آن برای پخت و پز استفاده کنید. شما می­توانید آن را به صورت خام در سالادها استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر گوجه فرنگی کلیک کنید .

گوجه فرنگی بنفش و سیاه

گوجه فرنگی بنفش و سیاه

گوجه فرنگی نارنجی و زرد:

گوجه فرنگی نارنجی و لیمویی، مانند Lemon Boys و Flamme Oranges، دارای طعم ملایم و شیرین بوده و اسید بسیار کمتری دارند. این گوجه فرنگی ارقام مختلفی داشته و از نظر گیاه­شناسی میوه محسوب می­شود. با توجه به اسید کمتر، بهترین کاندید برای پخت و پز بوده و می­توان آن را در انواع سالادها استفاده کرد. از این گوجه فرنگی می­توان برای تهیه بروسکتا استفاده و یا با نان تست مصرف کرد. می­توان آن را خرد کرده و با مقدار نمک در تابستان مصرف کرد.

گوجه فرنگی نارنجی و زرد

گوجه فرنگی نارنجی و زرد

گوجه فرنگی سبز:

همه گوجه فرنگی­ها از رنگ سبز شروع می­شوند و راه­هایی برای برداشت و استفاده از گوجه فرنگی­های نارس وجود دارد. برخی از گونه­ ها مانند Green Zebras (در داخل شکل) و German Greens حتی پس از رسیدن نیز به رنگ سبز بوده و آماده مصرف هستند. این گوجه فرنگی­ها گوشتی بوه و نسبت به گوجه فرنگی­های قرمز خاصیت اسیدی کمتری داشته و دارای عطر و طعم شیرین هستند. از این گوجه فرنگی بیشتر در سالاد استفاده می­شود.

مراحل کاشت گوجه فرنگی (آموزش گام به گام تصویری)

گوجه فرنگی سبز

گوجه فرنگی سبز

گوجه فرنگی سفید:

گوجه فرنگی سفید به رنگ سفید کامل نیست. همانطور که در بالا می­بینید، آن­ها بیشتر به رنگ زرد روشن و سبز بسیار روشن هستند. گوجه ­فرنگی­های سفید یا گوجه فرنگی­های زرد همانند گوجه فرنگی­های قرمز اسید کمتری دارند. این نوع گوجه فرنگی، شیرین­ترین نوع گوجه فرنگی می­باشد. کمبود اسید باعث می­شود که این نوع گوجه فرنگی برای پخت و پز مناسب نباشد، اما مصرف آن به همراه نمک بسیار لذیذ است.

گوجه فرنگی سفید

گوجه فرنگی سفید

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.