گیاهان

روش های موثر برای انجماد آلو

انجماد آلو

هر کس یک درخت آلو در حیاط خود داشته و اطلاعاتی در اندکی در مورد رسیدگی آن دارند.
برخی از درختان میوه به آرامی می رسند و رسیدگی یک میوه به سرعت خود میوه بستگی دارد. این حالت در درختان آلو صادق نیست. در درختان آلو، همه میوه ها تمایل دارند که در یک زمان رسیده و همه یکبار مصرف شوند.
علاوه بر به اشتراک گذاری با دوستان و خانواده، ساده ترین راه برای حفظ میوه های اضافی منجمد کردن آلو رسیده است. منجمد کردن آن به شما اجازه می دهد تا طعم تازه آلو تابستانه را نگه داشته و در سال بعد از آن لذت ببرید. همچنین، اجازه می دهد که شما برای مدت زمان بیشتر از آلو در پخت و پز استفاده کنید و حتی الامکان خنک کردن اجاق داغ را برای شما فراهم می کند. توجه داشته باشید که روش برای انجماد زردآلو، آلو، هلو و شلیل نیز استفاده می شود.

چگونگی انجماد آلو:

منجمد کردن آلو بسیار ساده است. این باعث می شود که شما همه آلوها را به یکباره منجمد کنید تا زمان زیادی را صرف آن نکنید

  1. آلوهایی که می خواهید منجمد کنید را نصف یا تکه تکه کنید. اگر ترجیح می دهید که پوست آن ها را حذف کنید، بهتر است این کار را قبل از بریدن انجام دهید.
  2. آلوها را با قاچ ها یا اشکال دیگری که بعدا می خواهید برش دهید. ورقه ای یا مکعبی شکل های متنوعی هستند و یا اینکه می توان آن ها را از وسط نصف کرد.
  3. آلوهای بریده شده را روی یک لایه ورقه پخت قرار دهید. اگر شما آن ها را در اشکال مختلف برش داده و برنامه ای برای استفاده از آن ها دارید، سعی کنید هر شکل را جدا از دیگران حفظ کنید.
  4. سینی را تا یخ زدن آلوها در داخل فریزر بگذارید. زمان این مرحله بسته به نوع فریزر شما و تعداد قطعات آلو دارد و از چند ساعت یا یک شبه به طول می انجامد.
  5. آلوهای یخ زده را به کیسه های پلاستیکی و یا سایر ظروف سبک انتقال دهید. برچسب کیسه ها نگه داشته و پس از یخ زدن از آن ها استفاده کنید.
انجماد آلو

انجماد آلو

برای خواندن مقاله معرفی و نگهداری انواع آلو کلیک کنید .

با آلو یخ زده چه چیزی تهیه می کنند:

اکنون که آلوهایتان یخ زده، چند ایده در مورد چگونگی استفاده از آن ها تهیه کنید:

  •  آنها را در محصولات پخت شده مانند مربا آلو و دامپلینگ آلو آلمانی استفاده کنید. اگر از آلوهای یخ زده برای تهیه مربا آلو استفاده می کنید، نیازی به آب کردن یخ آن نیست، پخت آن ها را شروع کنید.
  •  آلوهای منجمد اجازه می دهد که در موقع تهیه مربا آن ها را کنار بگذارید و در آب و هوای سرد از آن ها استفاده کنید.
  • از آلو یخ زده می توان به عنوان “مکعب یخ” در چای یخ، لیموناد، کوکتل و یا هر نوشیدنی دیگری استفاده کرد که به عنوان شیرین کننده نیز می باشد.
  •  برای تهیه اسموتی ، می توانید آلوهای یخ زده را در داخل مخلوط کن بریزید.
انجماد آلو

انجماد آلو

برای خواندن مقاله نگاهی کوتاه بر درخت آلو قرمز کلیک کنید .

آلو منجمد را چه مدتی می توان نگهداری کرد؟

آلو یخ زده را به مدت 6 ماه در یخچال یا فریزر و به مدت یک سال در فریزر می توان نگهداری کرد. در مدت زمان طولانی، کیفیت آلو کاهش می یابد، اما خطرناک نیست. اگر متوجه شدید که آلو به مدت طولانی در فریزر نگهداری شده، بهتر از آن برای تهیه مربا استفاده کنید، زیرا بافت میوه اهمیتی ندارد.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

هومن انگورانی

درباره هومن انگورانی

سلام! من هومن انگورانی هستم و از اینکه با شما در این فضای دیجیتال ارتباط برقرار کنم، خوشحالم. به عنوان یک نویسنده و علاقه‌مند به موضوعات مختلف، نوشته هایم را به اشتراک می‌گذارم. به نظر من نوشتن یک ارتباط قوی و شگفت‌انگیز است. علاقه مند به یادگیری عمیق هستم و دوستم دارم هر انچه را که آموختم تا حدی که میتوانم به دیگران انتقال دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *