ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت چهارم) (زیرنویس فارسی)

فیلم آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت چهارم)

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام آموزش مراحل کاشت هویج را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت هویج را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

در مراحل قبلی نحوه کاشت هویج در تپه های خاک نرم را مشاهده کردید در این بخش نیز به برداشت هویج کشت شده از طریق بذر در تپه های خاک نرم خواهیم پرداخت. در این مرحله شما خواهید دید که هویج کشت شده چگونه برداشت می شود. همانطور که در فلیم نیز مشاهده می کنید مقدار زیادی برف باریده که منظره زیبایی را نمایان نموده است. قسمت های علفی بالای گیاه نیز خشک و نرم شده است که از دور قابل مشاهده است. هوا نیز اندکی سرد است.

برای برداشت هویج های کشت شده در زمستان ابتدا برفهای بستر مورد کشت را با استفاده از بیل پارو می کنم، سپس زمانی که به سطح خاک رسیدم هویج ها را بردشت خواهم کرد. برای برداشت هویج خاک اطراف را کنار میزنم همانطور که مشاهده می کنید خاک هنوز نرم است برای اینکه گیاه یخ نزند از خاک برگ استفاده کنید که خاک برگ باعث شده گیاه آسیبی از سرما نبیند و کار برداشت نیز آسان شود.

شما می توانید نحوه برداشت هویج از زیر نایلون را مشاهده کنید، هویچ ها به حد کافی رشد کرده اند و بزرگ شده اند و کیفیت مطلوبی نیز دارند. در این چهار ویدئو شما مراحل مختلف کاشت هویج از بذر به شیوه نوین در دیسک را مشاهده کردید که می توانید از این روش برای کاشت هویج بهره مند شوید و محصول بهتری را برداشت کنید و در مصرف آب نیز صرفه جویی کنید.

هویج گیاهی علفی و یکساله است که از طریق بذر به راحتی تکثیر می شود. میوه هویج به صورت باریک و دراز می باشد که در درون خاک نفوذ و رشد می کند. این گیاه در برابر سرما و گرما مقاوم است و رشد می کند. در بیشتر مناطق رشد می کند. برای اینکه هویج های شما بزرگتر شوند حتما از خاکی استفاده کنید که زهکشی مناسبی دارد.

برای مطالعه مقاله کاشت هویج در باغچه می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای دیدن آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت اول) می توایند از این لینک استفاده کنید.

برای دیدن آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت دوم) می توایند از این لینک استفاده کنید.

برای دیدن آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت سوم) می توایند از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر صیفی جات می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط