ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش روش کاشت هویج غول پیکر (زیرنویس فارسی)

فیلم آموزش روش کاشت هویج غول پیکر

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام آموزش هویج غول پیکر را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت هویج غول پیکر را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

برای کاشت هویج غول‌ پیکر ابتدا یک ظرف استوانه‌ ای و لوله مانند تهیه کنید و هویج را به مدت 3 ماه در درون آن نگهداری کنید. برای کاشت هویج غول پیکر بذر این گیاه را در درون لوله استوانه ای مانند کشت کند و سه ماه این گیاه را در درون آن نگهداری کنید تا گیاه بتواند رشد کند.

پس از گذشت سه ماه که گیاه رشد کرد و به اندازه معینی رسید در این مرحله زیر لوله و استوانه را بردارید تا قسمت پایینی گیاه باز شود سپس گودالی به اندازه طول لوله ایجاد کنید و لوله را از وسط نصف و برش کنید سپس به ریشه های طناب مانند آن قارچ میکوریز اضافه کنید، این قارچ  را به دو طرف گیاه اضافه کنید سپس لوله را دوباره به هم وصل کنید و فقط قسمت زیرین آن را بگذارید باز باشد.

پس از انجام این مراحل استوانه لوله‌ای مانند را در دوران گودالی که ایجاد کردید بگذارید. اطراف آن را با خاک مناسب پر کنید برای این منظور می‌توانید از مخلوط خاک و کمپوست استفاده کنید توجه داشته باشید وجود کمپوست به تنهایی کارساز نیست بنابراین از ورمیکولیت و دیگر مواد مغذی نیز استفاده کنید و اطراف گودال را پر کنید در آنجا باید نور سبکی جریان داشته باشد.

پس از پر کردن اطراف استوانه لوله مانند حال برگ‌های گیاه را با دست خود بگیرید و ابتدا یک بخش از استوانه را به بیرون بکشید و سپس بخش دیگر آن را به بیرون بکشید و اطراف گیاه را پر کنید به این ترتیب می‌توانید هویج غول‌ پیکری را پرورش دهید. پس از گذشت مدتی گیاه رشد می‌کند و می‌توانید آن را برداشت کنید. در طول مدت رشد به گیاه سر بزنید و از آن مراقبت کنید.

این گیاه برگ‌های سبز رنگ دندانه‌ داری شبیه به جعفری و گشنیز دارد. به راحتی تکثیر می‌شود. در بیشتر مناطق قابل کاشت است. هویج گیاهی علفی است که دارای غده زیرزمینی است که خواص بسیاری دارد.

برای مشاهده فیلم آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت اول) می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر صیفی جات می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.