ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت اول) (زیرنویس فارسی)

فیلم آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت اول)

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام آموزش کاشت هویج را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت هویج را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

هویج از طریق بذر تکثیر می‌شود امروز قصد داریم شما را با ایده نوین کشت این گیاه پرخاصیت آشنا کنیم. تکنیک مورد استفاده برای کاشت هویج استفاده از تکنیک دیسکهای سایه است. در این روش از دیسک پلاستیکی که درون آن خالی است به همراه سایه استفاده می شود و برای اولین بار است که هویج به این صورت کاشت می‌شود و این کار بسیار مشکلی است، در این ویدئو شما بستر کشت هویج را مشاهده می‌کنید که روی آن با پوشش سیاه رنگی پوشیده شده است و دانه‌ های هویج در زیر پوشش قرار گرفته‌ اند.

با استفاده از این دیسکهای 7.5 سانتیمتری بذرها سریعتر شد می‌کنند خاکی که بذرها بر روی آن کشت شده است تحت این دیسکها مرطوب باقی می‌ماند و سطح روی آن برای تولید هویج بسیار مهم است این دیسکها 15.21 سانتیمتر قطر دارند که در مرکز آن یک سوراخ قرار دارد، روش کار به این صورت است که فرورفتگی را با انگشت شصت خود ایجاد کنید و در هر فرورفتگی دانه و بذر هویج را بکارید، از خاک گلدانی استفاده کنید که بدون علف هرز می‌باشد.

پس از کاشت در مرکز آن یک چوب حفاظ مانندی قرار دهید و سپس با استفاده از ورق روی محصول را بپوشانید تا در سایه رشد کند هر از چند گاهی به گیاه خود سر بزنید، پس از کاشت بذر در طول 4 تا 6 روز گیاه جوانه می زند و این در حالی است که ممکن است بسیاری از گیاهان جوانه نزنند، اگر نشانه جوانه زنی را بر روی سطح خاک مشاهده نمودید و ملاحظه نمودید که گیاه در حال رشد است دیسک سایه را بردارید و به ارتفاع بالاتری ببرید تا بذر بتوانند از نور خورشید و هوای آزاد استفاده کنید، استفاده از دیسک سایه در آفتاب سوزان باعث محافظت از گیاه شما می‌شود، همچنین در برابر سرما نیز از گیاه محافظت می‌کند. پس از آنکه گیاه به حد معینی از رشد رسید چوبی را که در مرکز برای نگهداری دیسک سایه استفاده می‌شد را بردارید تا گیاه بتواند از نور کامل خورشید بهره‌مند شود و هویج بتواند رشد بهتری را تجربه کند.

برای مطالعه مقاله کاشت هویج در باغچه می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای دیدن آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت دوم) می توایند از این لینک استفاده کنید.

برای دیدن آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت سوم) می توایند از این لینک استفاده کنید.

برای دیدن آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت چهارم) می توایند از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر صیفی جات می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.