ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت دوم) (زیرنویس فارسی)

فیلم آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت دوم)

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام آموزش مراحل کاشت هویج را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت هویج را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

هویج گیاهی علفی و یکساله است که خواص بسیاری دارد. از طریق بذر تکثیر می شود. در ویدئو قبلی نحوه کاشت بذر هویج و همچنین رشد گیاه از بذر را آموزش دادیم، در این ویدئو نیز به ادامه رشد گیاه هویج در تپه های خاک نرم خواهیم پرداخت، رشد هویج به صورت 4 تا 6 روزه در تپه های خاک نرم می باشد که روشی مناسب برای کاشت گیاه هویج می باشد، پس از 10 تا 12 روز گیاه به حد معینی رشد می کند و بالا می آید که می توانید نحوه رشد آن را مشاهده کنید؛ پس از دو هفته زمانی که گیاه رشد نمود شاخه های اضافه گیاه را با استفاده از قیچی هرس و گیاه را تنک و علف های هرز را از بین ببرید.

پس از گذشت سه هفته نیز گیاه چند برگی می شود و به همین ترتیب به رشد خود ادامه می دهد و غده زیرزمینی گیاه نیز در خاک رشد و بزرگ و بزرگتر می شود. برگ های این گیاه دراز، دندانه دار و به رنگ سبز می باشد. همانطور که در فیلم مشاهده می کنید هویچ ها سالم هستند و رشد خوبی را تجربه کرده اند، هیچ گونه علف هرزی در این روش در اطراف گیاه ایجاد نمی شود. هویج ها نزدیک سطح خاک قرار دارند. توجه داشته باشید که اگر سایه بر روی گیاه بیفتد گیاه رشد خوبی را تجربه نخواهد کرد چرا که هویج گیاهی آفتاب دوست می باشد که برای رشد بهتر نیاز به نور خورشید دارد.

هویج در بیشتر مناطق رشد می کند و برای رشد نیاز به نور خورشید، دمای مناسب، خاک غنی و حاصلخیز و … دارد. در این روش شما می توانید هویج های بهتر، باکیفیت و بزرگتری را تولید کنید. خواص بسیاری دارد که از آن استفاده های مختلفی می شود.

برای مطالعه مقاله کاشت هویج در باغچه می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای دیدن آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت اول) می توایند از این لینک استفاده کنید.

برای دیدن آموزش مراحل کاشت هویج (قسمت سوم) می توایند از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر صیفی جات می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.