مطالب دیگر

آماده سازی خاک باغچه

خاک مناسب کاشت

بدون بیل‌زدن و خستگی زیاد هم می‌توانید خاک باغچه را برای کاشت آماده کنید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ساختن یک باغچه جدید، به کارگیری نیروهای طبیعی مانند نور خورشید، آب و هوا و کرم‌های خاکی است تا سطح (طبقه) فوقانی خاک به زمین قابل کاشت تبدیل شود.

کافی است روی سطح زمین یک لایه از مقوا، روزنامه به کمپوست بریزید و چندین ماه صبر کنید تا لایه فوقانی به 15 تا 20 سانتی‌متر خاک مرغوب تبدیل شود اگر بستر را در یک فصل ایجاد کنید باید درست تا فصل بعد صبر کنید تا قابل کشت شده باشد. برای نمونه اگر لایه‌های روزنامه، مقوا و کمپوست را در اوایل بهار روی سطح فوقانی خاک بریزید، در تابستان زمین یا باغچه‌تان آماده کاشت گیاه است. بدون بیل‌زدن، کندن و زیر و رو کردن زمین!

برای خواندن مقاله چگونه خاک خوب داشته باشیم کلیک کنید .

خاک مناسب کاشت

خاک مناسب کاشت

روش کار به صورت اصولی و مرحله به مرحله:

  1. زمانی که تصمیم گرفتید کجا می‌خواهید باغچه جدیدتان را ایجاد کنید، محیط آن را با سنگ یا آجر مشخص کنید. سپس مقوای ریش‌ریش شده را روی سطح فوقانی خاک بریزید و با استفاده از یک شلنگ باغبانی آن‌ها را از آب سیراب کنید. در بالای مقواها یک لایه روزنامه به ضخامت 6 برگ بریزید.
  2. یک لایه 5/7 تا 15 سانتی‌متری از کمپوست را نیز روی روزنامه‌ها بریزید. اگر خودتان کمپوست تولید نمی‌کنید آن را از مراکز باغبانی تهیه کنید یا نیمی از خاک گلدان را با نیمی از کمپوست مخلوط کرده و روی روزنامه‌ها پخش کنید. حالا بقیه کار را آب و هوا و کرم‌های خاکی انجام می‌دهند و لایه‌ها را تجزیه می‌کنند.
  3. یک بستر کاشت ایده‌آل، پس از چند ماه انتظار شما را می‌کشد. اکنون بهترین زمان برای نصب تجهیزات آبیاری قطره‌ای (قبل از کاشت گیاهان) است. قبل از این‌که در باغچه‌تان گیاه بکارید می‌توانید اطراف آن را با مواد تزیینی مانند آجر، سنگ یا چوب محصور کنید. اگر باغچه‌تان خیلی بزرگ است می‌توانید قبل از کاشت گیاهان، میانه آن را با سنگ و آجر مسیرهایی برای رفت و آمد درست کنید.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

هومن انگورانی

درباره هومن انگورانی

سلام! من هومن انگورانی هستم و از اینکه با شما در این فضای دیجیتال ارتباط برقرار کنم، خوشحالم. به عنوان یک نویسنده و علاقه‌مند به موضوعات مختلف، نوشته هایم را به اشتراک می‌گذارم. به نظر من نوشتن یک ارتباط قوی و شگفت‌انگیز است. علاقه مند به یادگیری عمیق هستم و دوستم دارم هر انچه را که آموختم تا حدی که میتوانم به دیگران انتقال دهم.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *