گیاهان

انواع کلم

انواع کلم

تفاوت بین انواع کلم­ها، نظیر کلم سبز، کلم ساوی، کلم قرمز، کلم ناپا، کلم بُک چوی و کلم بروکسل را ببینید تا با آن­ها آشنا شوید.

مهم نیست که چه نوع کلمی را خریداری می­کنید، مهم این است که سر آن­ها به اندازه کافی سنگین بوده و برگ­­ها به صورت سفت بسته بندی شده باشند. برای اینکه آن­ها را کبود و له نکنید، می­توانید برگ­های بیرونی را حذف کنید و نیازی نیست که به کل کلم آسیب برسانید.

کلم سبز:

پایه. جامد. فشرده و طولانی مدت.

کلم سبز به عنوان تویوتا (یا هوندا) کلم­ها می­باشد. از آن در سالادها استفاده می­شود. پخت و پز طولانی مدت آن باعث ایجاد طبیعت شیرین می­شود. به دنبال کلم­هایی باشید که سر آن­ها به اندازه کافی سنگین بوده و دارای برگ­های محکم و مرطوبی هستند. کلم سبز، ملکه کلم­ها بوده و سنگین­ترین، بهترین و اختصاصی­ترین کلم است.

کلم سبز

کلم سبز

کلم ساوی:

کلم ساوی به عنوان کلم ­پیچ نیز شناخته می­شود. برگ­ها خاردار و در حاشیه مضرس بوده و به عنوان زیباترین کلم شناخته شده است. برگ­ها لایه لایه بوده و تراکم بسته بندی آن­ها کمتر از کلم سبز و قرمز است. این کلم در سالاد بسیار خوشمزه بوده و می­توان آن را در کره سرخ کرد.

کلم ساوی نسبت به کلم­های دیگر کوچکتر بوده و بسته بندی آن راحت­تر است. این کلم را می­توان به همراه برنج یا ترتیل استفاده کرد.

نحوه پرورش گل کلم (آموزش گام به گام تصویری)

کلم ساوی

کلم ساوی

کلم قرمز:

به نظر می­رسد که کلم قرمز همانند کلم سبز، خوب است. این کلم، نوعی قرمز دوست داشتی است. سر کلم قرمز اندکی کوچکتر از کلم­های سبز است، اما برگ­های آن همانند کلم سبز تراکم بسته بندی بالایی دارد. همیشه به دنبال کلم قرمز با برگ­های مرطوب و سر سنگین باشید. کلم قرمز در غذاهایی نظیر سالاد و کباب خوشمزه است.

توجه : کلم قرمز هنگامی که پخته می­شود به رنگ آبی تغییر می­کند. با افزودن برخی از اسیدها (سرکه یا آب لیمو) این اثر را می­توان در هنگام پختن کاهش داد.

کلم قرمز

کلم قرمز

کلم ناپا:

گاهی اوقات، کلم ناپا تحت عنوان کلم چینی یا کلم کرفس نیز نامیده می­شود. به نظر می­رسد که کلم ناپا همانند کلم­های دیگر ساقه ضخیم و گل سفید ندارد. این کلم از تلاقی بین کاهو رومان و چغندر سوئیسی حاصل شده است. عطر و طعم آن دوست داشتنی بوده و در سالاد و همبرگر استفاده می­شود. می­توان از آن کیمچی نیز تهیه کرد.

برای خرید انواع بذر کلم کلیک کنید .

کلم ناپا

کلم ناپا

بک چوی:

بُک چوی (یوث فرند، بکُ چوی بچه) دارای برگ­های مجزا است که از یک ساقه مرکزی حاصل می­شوند. تا حدودی مشابه چغندر سوئیسی است اما ساقه­ ها و برگ­ها متمایل به سبز است. عطر و طعم آن ملایم می­باشد. بُک چوی اغلب در مخلوب با سایر چغندرها استفاده شده و طعم خوبی را ایجاد می­کند. می­توان برگ­های آن را جدا کرده و به صورت پخته شده استفاده کرد.

بُک چوی

بُک چوی

کلم بروکسل:

کلم­ بروکسل، کلم­های کوچکی هستند که بر روی ساقه به فروش می­رسند. این کلم­ها را بایستی به مدت چندین هفته در سرما نگه داشت.

هر برگ سبز تیره را می­توانید از ساقه ­ها جدا کرده و به همراه برنج بو داده استفاده کنید. در صورت نیاز، می­توانید آن را به صورت بخار پز نیز استفاده کنید و یا این که می­توانید خرد کرده و به سالاد بروکسل اضافه کنید.

نحوه پرورش کلم بروکلی در گلدان(اموزش گام به گام تصویری)

کلم بروکسل

کلم بروکسل

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.