گیاهان

انواع تربچه

انواع تربچه

تربچه ها دارای اشکال و اندازه های مختلف بوده و از تربچه کوچک کلاسیک به رنگ قرمز و گرد تا تربچه قهوه ای پیچ خورده میباشد. از تربچه هندوانه ای (بیرون سبز و داخل صورتی براق) تا تربچه اسپانیایی سیاه در دسترس میباشد. این تربچه ها نسبتا مناسب بوده و رنگ آنها کرمی و ملایم است. در اینجا همه چیز را درباره تربچه ها یاد بگیرید.

تربچه سیاه/تربچه اسپانیایی:

در تربچه سیاه (تربچه اسپانیایی) یک لایه سیاه رنگ بخش داخلی سفید را پوشانده است. تربچه سیاه خام مزه بسیار تندی دارد و مقدار اندکی از آن به سالادها یا سبزیجات خام افزوده میشود.
وقتی که به صورت ورقه ای نازک برش داده میشود، بسیار براق به نظر میرسد. برای حفظ رنگ براق بین پوست سیاه و بخش سفید داخلی، بایستی به خوبی تمیز شود.
تربچه سیاه خوش طعم بوده و زمانی که به سبزیجات بو داده اضافه میشود، بسیار خوشمزه میگردد.

توجه : هنگام پخت و پز لبه های آن به طور شگفت انگیزی بهتر میشود.

تربچه سیاه/تربچه اسپانیایی

تربچه سیاه/تربچه اسپانیایی

تربچه دایکون:

تربچه دایکون همانند اکثر ارقام تربچه بزرگ در دسترس میباشد. از این تربچه اغلب در ترشیها استفاده می-شود، اما افزودن آن به سوپ یا سبزیجات برشته شده یا برنج باعث بهبود طعم آنها میشود. این تربچه معمولا به صورت خام خورده نمیشود، اما زمانی که به صورت ورقه بسیار نازک بریده میشود، رنگ آن درخشان میگردد.
اگر شما تربچه دایکون را پیدا کردید، حتما خریداری کنید. تربچه دایکونی که تازه برداشت میشود دارای طعم ملایمتری است و بخشهای سبز آن به عنوان سالاد استفاده میشود. همچنین، میتوان آن را به صورت سرخ کرده استفاده و یا به سوپها اضافه کرد.

برای خرید انواع بذر ترب و تربچه کلیک کنید.

تربچه دایکون

تربچه دایکون

تربچه قرمز فرانسوی:

تربچه فرانسوی کمی بزرگتر از تربچه گرد است. این تربچه نسبت به تربچه گرد طعم ملایمتری دارد، اما هماننند آنها طعم تیزی دارد.

تربچه قرمز فرانسوی

تربچه قرمز فرانسوی

ترب کوهی:

بله، ترب کوهی نوعی تربچه است.
اگر تا به حال با ترب کوهی برخورد کرده اید، باید خودتان طعم آن را امتحان کرده باشید. روشن، تند و بدون عطر است و گاهی اوقات طعم تلخ نیز دارد. ترب کوهی تازه در وعده های غذایی به صورت بخار پز استفاده  شود. استفاده از آن در روزهای تابستان بسیار خوب است.

برای خواندن مقاله نحوه پرورش تربچه های ارگانیک (آموزش گام به گام تصویری) کلیک کنید .

ترب کوهی

ترب کوهی

تربچه گرد:

هنگامی که در مورد تربچه فکر میکنید، “تربچه گرد” چیزی است به ذهن بسیاری از مردم میرسد. رایج ترین نوع تربچه گرد به رنگ قرمز میباشد، اما در رنگهای سفید و صورتی تا بنفش نیز دیده میشوند. هنگامی که به صورت ترکیبی فروخته میشود، اغلب به عنوان “تربچه عید پاک” به فروش میرسد که به خاطر شباهت رنگ است.
این تربچه دارای طعم مناسبی بوده و همانند تربچه فرانسوی میتوان با کمی نمک و کره استفاده کرده و همچنین میتوان به صورت خرد شده به سالاد اضافه نمود.

برای خواندن مقاله آفات درختان مثمر را بشناسیم کلیک کنید .

تربچه گرد

تربچه گرد

تربچه هندوانه ای:

تربچه هنداونه ای دارای پوست سبز و براق و داخل قرمز و صورتی است و شباهت زیادی به هندوانه دارد.
آن را بایستی خوب تمیز کرده و برش داد. این تربچه بسیار زیبا بوده و طعم نسبتا تندی دارد و بایستی به صورت نازک برش داده و به سالاد اضافه کنید. پخت و پز آن باعث تغییر رنگ و طعم شده و مزه آن را بهتر میکند.

تربچه هندوانه ای

تربچه هندوانه ای

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.