گیاهان

انواع قارچ وحشی

انواع قارچ وحشی

قارچ های وحشی نیز خوراکی هستند. به این معنی که افراد می توانند در جنگل ها و علفزارها به دنبال قارچ های خوراکی باشند. شیتاکه، کریمینیس، صدفی؟ وحشی نیستند. آنها معمولا کاشت می شوند.

معرفی انواع قارچ های وحشی:

در مورد قارچ های کاشت شده اشتباهی وجود ندارد، اما قارچ های وحشی دارای طیف وسیعی لز طعم هستند. بعنوان مثال همه بخش های هوایی دارای طعم مشابهی نیستند، یک گروه می تواند خیلی لذیذتر از گروه دیگر باشد.

قارچ شیپوری سیاه:

قارچ شیپوری سیاه ابتدا به رنگ قهوه­ ای تیره و یا حتی رنگ خاکستری است. پس از برداشت، به سرعت رنگ خود را تغییر می­دهد. مثل تمام قارچ­های وحشی، قارچ شیپوری سیاه قبل از خوردن بایستی کاملا پخته شود.

قارچ شیپوری سیاه

قارچ شیپوری سیاه

قارچ چانترله:

این قارچ به همراه قارچ مرالز به طور رایج در بازارها و منوهای ایالات متحده یافت می­شود. لبه ­های آن­ها کمی تند بوده و عطر و طعم چوبی خود را دارد و پس از پخته شدن بافت خود را حفظ می­کند.

این قارچ در آمریکای شمالی در بخش­های اعظم سال یافت می­شود. استفاده از آن در آب و هوای گرم از اوایل بهار شروع می­شود و در تابستان و پاییز نیز به شمال منتقل می­شود. در تابستان و پاییز به طور گسترده در اکثر مناطق قرار دارد و در مناطق گرمسیر در اوایل زمستان نیز در دسترس    می­باشد.

برای خواندن مقاله قارچ چگونه کشت می شود کلیک کنید .

قارچ چانترله

قارچ چانترله

قارچ خارپشت:

قارچ­های خارپشت از نظر ظاهری بسیار شبیه به قارچ­های چانتراله هستند و در هنگام جوان بودن طعم شیرینی دارد. نمونه­ های قدیمی­تر عطر و طعم متفاوت و تلخی دارند. به همراه نمک و جعفری خرد شده می­توان یک غذای خوشمزه و اشتها آور را تهیه کرد. همچنین، می­توان از آن برای پخت و پز یا تهیه پیتزا استفاده نمود.

قارچ خارپشت

قارچ خارپشت

قارچ مان لیون:

همانند بسیاری از قارچ­های وحشی، قارچ مان لیون نیز در اواخر تابستان یافت می­شود و در اکثر مناطق ایالات متحده و کانادا وجود دارد. بزرگ و سفید بوده و دارای عطر و طعم ملایمی است و هنگام پخته شدن حجم خود را از دست می­دهد. این قارچ بهتر از به سرعت و با حرارت بالا پخته شود.

برای خواندن مقاله معرفی انواع قارچ کلیک کنید .

قارچ مان لیون

قارچ مان لیون

قارچ خرچنگی:

قارچ­های خرچنگی به خاطر رنگ قرمز درخشان خود به این نام خوانده می­شود. طعم آن­ها همانند طعم خرچنگ نیست.

قارچ خرچنگی

قارچ خرچنگی

قارچ مایتیک:

همچنین به عنوان “مرغ جنگل” نیز شناخته می­شود. این قارچ دارای طعم عالی و بافت نرمی است و به راحتی می­توان آن را بریده و طبخ کرد.

برای خواندن مقاله با درخت کاکائو آشنا شویم کلیک کنید .

قارچ مایتیک

قارچ مایتیک

قارچ مرالز:

همانند قارچ چانتراله، قارچ­های مرالز به طور گسترده در دسترس می­باشند. شکل آن شبیه مخروط بوده و دارای عاج روشن تا سیاه عمیق هستند. عطر و طعم آن­ها خوب بوده و بافت اسفنجی دارند.

قارچ مرالز بایستی در معرض آب قرار گرفته و نسبت به سایر قارچ­ها به خوبی شسته شود. به دلیل شکل مخروطی و اسفنجی بود سلول­های بیرونی نیاز به تمیز کردن اضافی دارند. اگر نمونه­ ها کثیف باشند بایستی آن­ها را با آب شستشو دهید.

قارچ مرالز

قارچ مرالز

قارچ شیپوری پادشاه:

قارچ شیپوری پادشاه بسیار شگفت انگیز بوده و به راحتی خرد شده و به همراه کره پخته می­شود و در پایان نیز می­توان مقدار نمک اضافه نمود. عطر و طعم آن ملایم بوده و از آن­ها در تارت­ها، سوپ­ها و سایر غذاها استفاد می­شود.

قارچ شیپوری پادشاه

قارچ شیپوری پادشاه

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.