گیاهان

آشنایی با انواع هلو

انواع هلو

برای انتخاب بهترین هلو، هیچ راهی بهتر از بررسی طعم آن در بازارهای محلی وجود ندارد. بیش از 300 رقم هلو تنها در آمریکای شمالی رشد می­کند. خوشبختانه، همه چیزهایی که درباره انواع هلو باید دانست، به دو دسته بزرگ تقسیم می­شود:

 • آیا گوشت زرد یا گوشت سفید است؟
 • آیا کلینگ­استون، فری­استون سنگی و نیمه فری­استون است؟

هلو زرد:

بیشتر هلوهای موجود در ایالات متحده به رنگ زرد هستند. این هلو نسبت به هلوهای سفید دارای مزه تند و اسیدی است. همانند تمام هلوها، شما بایستی به دنبال هلوی زردی باشید که سنگین به نظر می­رسند. برای انتخاب هلو کمی از وقت خود را صرف کنید و مهمتر از همه سعی کنید هلویی را انتخاب کنید که بوی خوبی داشته باشد. این نوع هلو، تمام نشانه­ های هلو رسیده را دارد.

هلو زرد

هلو زرد

هلو سفید:

این نوع هلو در آسیا بوده و در ایالات متحده نیز به طور فزاینده ­ای وجود دارد. هلو سفید به خاطر اسیدی بودن کم نسبت به هلوهای زرد شیرین­تر است. همچنین، دارای بافت نرم و خوشمزه ­تری نسبت به هلوهای زرد هستند. از نظر ظاهری نسبت به سایر هلوها تفاوتی ندارند. با توجه به این که این نوع هلو نسبتا نادر و با ارزش است، احتمالا گران­تر نیز هستند.

برای خواندن مقاله با درخت هلو آشنا شویم کلیک کنید .

هلو سفید

هلو سفید

هلو فری­استون:

هلو فری­استون به دانه نمی­ چسبد و می­توان آن را با دست جدا کرد. این هلوها نسبت به هلوهای کلینگ­استون بزرگتر بوده و آب کمی دارند. این نوع هلو به خوبی پخته می­شود و می­توان گوشت آن را به راحتی جدا کرده و برید. اکثریت هلوهایی که به صورت خرده فروشی به مشتریان فروخته می­شود از این نوع هلو است. هلوهای فری­استون دارای انواع مختلفی هستند و از ماه مه تا اکتبر در سراسر کشور یافت می­شوند.

هلو فری­استون

هلو فری­استون

هلو کلینگ استون:

هلو کلینگ­استون دارای گوشتی هستند که به دانه چسبیده ­اند. آن­ها نرم­تر، شیرین­تر و آبدارتر از هلوهای فری­استون هستند. به دلیل این ویژگی­ها، برای تهیه کنسرو و نگهداری و پختن مناسب هستند. هلوهای کنسروی تجاری، همگی کلینگ استون هستند. یکی از مزایای خرید هلو از بازار کشاورزان این است که شما می­توانید در برخی مواقع هلوهای کلینگ استون مناسب را پیدا کنید. زیرا در اکثر فروشگاه­ها عمدتا هلوهای فری­استون وجود دارند.

همچنین، شما می­توانید هلوهای نیمه فری­استون، هیبرید کلینگ استون و فری­استون را پیدا کنید. خواص خوراکی آن شبیه فری­استون است و نسبت به کلینگ استون آبدارتر و شیرین­تر است. بسته به منطقه، هلو کینگ­استون در ماه­های مه تا آگوست یافت می­شود.

برای خواندن مقاله با انواع کدوآشنا شویم کلیک کنید .

هلو کلینگ استون

هلو کلینگ استون

هلو دونات یا هلو انجیری:

هلو دونات انواع مختلفی دارد و بسیار محبوب و شناخته شده است. این امر به دلیل شکل قابل تشخیص آن­ها است. آن­ها مسطح، سفید و کم اسید هستند. این نوع هلو در بازارهای کشاورزان و بازارهای تخصصی در ماه­های جولای و آگوست در دسترس می­باشد.

هلو دونات یا هلو انجیری

هلو دونات یا هلو انجیری

شلیل:

شلیل از نظر گیاه­شنای یکی از انواع هلو می­باشد. در حقیقت، آن­ها خیلی نزدیک به هم هستند. اگر شما دوازده عدد از هلو یا شلیل را بکارید، تعداد کمی از آن­ها به سمت دیگری رشد می­کند.

برخی از مردم ادعا می­کنند که شلیل طعم سبک­تری داشته و هلوها طعم بیشتری دارند. بر اساس ظاهر، آن­ها از نظر نام و عدم وجود کرک هلو روی پوست شلیل متفاوت هستند.

برای خواندن مقاله نگاهی کوتاه بر درخت شلیل کلیک کنید.

شلیل

شلیل

سوالات متداول در مورد انواع هلو:

 1. بهترین نوع هلو چیست؟

  بهترین و آسانترین هلو برای خوردن هلوهای شیرین و آبدار است که دارای هسته های آزاد هستند و دارای گوشت زرد یا سفید سفت هستند. انواع هلو مانند “کرستهاون”، “گلوهاون”، “البرتا بهبود یافته” و “پناهگاه قرمز” بهترین نوع برای خوردن تازه، کنسرو، انجماد و استفاده در کالاهای پخته شده است.

 2. بزرگترین رقم هلو کدام است؟

  درخت هلو با شکوه یکی از بزرگترین انواع هلو است که می توانید پرورش دهید. بسیار آبدار، شیرین و پر عطر و طعم است. یک هلو با شکوه برای یک میان وعده کامل کافی است.

 3. آیا هلو برای کاهش وزن مفید است؟

  هلو، شلیل، آلو، گیلاس و زردآلو میوه های سنگی کم کالری و سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین C و A هستند – که این میوه ها را برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند عالی می کند.

 4. آیا هلو سرشار از قند است؟

  هلو می تواند به طرز باورنکردنی شیرین باشد، اما با کمتر از 13 گرم قند در یک میوه با اندازه متوسط، هنوز هم می توان آن را کم قند برای یک میوه دانست.

 5. آیا هلو برای بیماران دیابتی خوب است؟

  هلوهای شیرین و آبدار برای افزایش پتاسیم در متابولیسم لازم هستند . هلوهای معطر و آبدار یک درمان گرم در هوای گرم است و همچنین می تواند در رژیم غذایی دوستدار دیابت شما نیز گنجانده شود. یک هلو متوسط حاوی 59 کالری و 14 گرم کربوهیدرات است.

 6. چه مدت طول می کشد تا درخت هلو میوه بدهد؟

  تولید میوه هلو از بذر برای تولید میوه سه تا چهار سال زمان می برد، بنابراین یک راه حل سریعتر خرید یک درخت جوان از نهالستان خود برای کاشت در باغ خانه شما است.

 7. آیا لازم است درختان هلو به صورت جفت کاشته شوند؟

  درختان میوه ای که نیازی به گرده افشانی متقابل با واریته های دیگر نیستند خود مثمر ثمر هستند. آنها زمانی میوه می دهند که یک رقم به تنهایی کاشته شود. اکثر انواع گیلاس هلو و ترش خود بارور هستند و می توان انتظار داشت که آنها با گرده از یک درخت یا درخت دیگر از همان رقم میوه بدهند.

 8. آیا درختان هلو هر ساله میوه می دهند؟

  درختان هلو هر ساله میوه نمی دهند. رایج ترین دلیل این است که آنها به سادگی هنوز بالغ نشده اند! بیشتر درختان هلو قبل از رشد و شروع به تولید میوه به 2 تا 4 سال زمان نیاز دارند. انواع کوتوله ممکن است 1 سال زودتر از درخت هلو با اندازه استاندارد تولید میوه را شروع کنند.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.