گیاهان

کینوا باید در سراسر جهان مصرف شود

مصرف جهانی کینوا

در کوه ­های اندونزی، بولیوی و پرو، گیاه شبیه جارو و برافراشته وجود داشته و به رشد خود ادامه می­دهند. هنگامی که خشکی رخ می­دهد، از طریق مکانیسم خاصی از این تنش عبور می­کنند، این گیاه تحت عنوان کینوا نامیده می­شود که یک غذای غنی از پروتئین می­باشد. در حال حاضر، صادرات کینوا به عنوان پول نقد در زمین­های خشک محسوب می­شود و به رژیم­های غذایی غنی تبدیل شده است.

در حال حاضر، ساکنان کوه ­های آند بذرهای این گیاه را به اندازه کافی ندارند. در چندین هزار مایلی شمال، در واشنگتن دی­ سی، شرکت زنجیره ­ای فریشی یک نشانه ناخوشایندی را منتشر کرد: “در نتیجه مسائل فراتر از کنترل فریشی، کینوا در دسترس نیست”. تقاضای زیاد در سراسر جهان، منجر به کاهش مقدار آن شده است. سخنگوی فریشی گفت که قیمت آن به طور ناگهانی افزایش یافته است و این شرکت هزینه­ های زیادی را صرف کرده و گیاه را در اختیار مصرف کنندگان قرار می­دهد.

کینوا، یک دانه فاقد گلوتن بوده و طعم خوبی دارد. محبوبیت آن در چند سال گذشته، به ویژه در بین ثروتمندان و آمریکایی­ها افزایش یافته است. دانه ­های کینوا در شرکت فریشی نگهداری می­شود، ولی به دلیل وجود موانع، قادر به تبدیل شدن به محصول گسترده در سراسر جهان و بخش عمده­ ای از آمریکا نیست. این امر نشان می­دهد که تجارت جهانی آن مهم بوده و نیاز به سرمایه­ گذاری زیاد و تجارت دارد.

به طور خلاصه، حفظ کردن یک چیز بسیار سخت است، زیرا ممکن است در روز بعد وجود نداشته باشد. اقتصاد کشاورزی آمریکا برای ایجاد محصول جدید و رسیدن به نوعی قیمت ثابت و عرضه روزانه محصول، با مشکلاتی روبرو است.

واردات کینوا به سرعت در حال افزایش است (اطلاعات ایالات متحده)

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر کینوا کلیک کنید .

 

کشاورز بولیویایی کینوا

کشاورز بولیویایی کینوا

 

دانه کینوایی که زمان آن فرا رسیده است

در ایالات متحده، کینوا بیشتر به همراه ناهار و در کنار سالادها استفاده می­شود. محققان زراعت شواهدی را از کشت آن در دره می­سی­سی­پی پیدا کرده ­اند و مشخص شده از آن به جای محصولات لبنی استفاده شده است.

علاقمندان به کینوا در دهه 1980، کاشت آن را در کوه ­های کلورادو آغاز کردند. کاشت آن ساده نبوده و گاهی اوقات برای برداشت محصول چندین فصل طول می­کشد، زیرا دانه­ های آن می­توانند به دلیل گرما و سرمای بالا از بین بروند. در سال 2012، ایالات متحده مبلغ 200 میلیون پوند را برای تولید آن اختصاص داد که بیش از 90 درصد درآمد بولیوی و پرو از کینوا بود.

در سال 2007، تقاضا برای کینوا افزایش یافت و داده ­های گمرکی نشان داد که ایالات متحده 3/7 میلیون پوند کینوا وارد کرده است. در سال 2012، تاردل جو، 57 میلیون پوند دانه کینوا خریداری کرده و در سال 2013 وارد کردند. با این حال، بین سال­های 2006 تا 2011 قیمت کینوا تا سه برابر افزایش یافت و اکنون هر پوند بین 4.50 دلار و 8 دلار فروخته می­شود.

محرک این افزایش چیست؟ بخش از آن خود کشور پرو بوده و بزرگترین مصرف کننده کینوا در جهان است. پس از آن، سازمان ملل متحده، سال 2013 را سال کینوا معرف کرد. این امر به منظور بالا بردن آگاهی از محصول بود.

در کشورهای توسعه یافته بایستی در مورد جمعیت شناختی نیز اطلاعاتی وجود داشته باشد. برخی از افراد تمایل ندارند که پنج لار را برای یک جعبه کوچک از کینوا پرداخت کنند. در شرکت فریشی در واشنگتن، این کینوا با قمیت بین 75 تا 100 پوند در هر هفته در فروشگاه­های محصولات سالاد فروخته می­شود که قیمت هر عدد آن حدود 6 تا 10 دلار می­باشد (اجرای شعار آن­ها: “ما سالم و سالم­تر هستیم”).

در حال حاضر، این شرکت تصمیم­ گرفته که قیمت­های بالاتری را جذب کند که به دلیل هزینه ­های گوشت گاو و مرغ نیست. به جای تنوع دانه­­ای توسعه یافته در کانادا، هزینه اضافی برای حمل کالاهای خوب از آمریکای جنوبی را به همراه خواهد داشت.

مدیر مت ماتروس می­گوید: “همانطور که من آن را دوست ندارم – شما نیز نمی­خواهید هزینه بیشتری را برای مواد خام پرداخت کنید – این ویژگی منحصربفرد ما است”. “من بسیار مثبت هستم، چون جهان این محصول عالی را عرضه کرده و قیمت آن پایین خواهد آمد”. این برای ما بهترین محصول است.

پیش بینی شده که قیمت کینوا کاهش خواهد یافت و سطح قیمت منصفانه برای حمایت از کشاورزان کوچک ایجاد خواهد شد.

برای مطالعه مقاله نحوه رشد کین­وا کلیک کنید .

 

ورادات کینوا در آمریکا

ورادات کینوا در آمریکا

 

فعال کردن کد کینوا

خرده فروشان آندی در تلاش هستند که با تقاضا ادامه دهند. در سال­های اخیر، آن­ها زمین­ه ای بیشتری را به کینوا اضافه کرده ­اند. در سال گذشته، بولیوی 400 کیلومتر مربع را برای کاشت کینوا اختصاص داده که در سال 2009 حدود 240 کیلومتر مربع بود. کینوا به خاک خشک و خنک نیاز دارد و در مکان­های دیگر نمی­تواند رشد کند. این صفت باعث شده که رشد آن در سایر مناطق مشکل باشد.

این بدان معنی نیست که بقیه جهان تلاش نکنند. دانشگاه پرو در حال توسعه انواعی از کینوا می­باشد که قابلیت رشد در اقلیم ساحلی را دارند. همچنین، در آرژانتین، اکوادور، دانمارک، شیلی و پاکستان نیز این برنامه ­ها وجود دارد. دانشگاه ایالت واشنگتن انواع مختلفی از کینوا را برای کاشت در شمال غرب اقیانوس آرام توسعه داده است. این دانشگاه در ماه آگوست سمپوزیوم کینوا را برگذار خواهد کرد تا محققان در مورد کارهای خود صحبت کنند.

ریک جولن، رئیس بخش گیاهان و حیوانات وحشی دانشگاه بریگهام یانگ می­گوید: “برای من تخیل محدود و تلاش زیاد است. کینوا گیاهی است که مقدار زیادی بذر تولید می­کند. بنابراین، شما می­تواند با انتخاب شدید، انواع دیگری را شناسایی کنید که دارای ویژگی­های غیر معمول هستند”.

“در حال حاضر، 4000 سال است که گیاه کینوا استفاده می­شود. این گیاه بسیار جذاب بوده و انواع جدید آن در در حال توسعه می­باشد”. آندی بیانگذار شرکت سرجیو نونز د آرکو است.

صنعت کینوا آمریکای جنوبی و واردکنندگان آن، نگران گسترش محصول بومی در سراسر جهان هستند. با وجود پوشش رسانه ­ای در اوایل سال جاری، برآورد تقاضا و هزینه ­های بولیوی­ ها برای رشد آن دشوار است. درآمد حاصل از آن حدود 35 درلار برای هر خانواده در ماه بود که به حدود 220 دلار افزایش یافته است. در حال حاضر، در مورد حفظ سطح درآمد نگرانی­ هایی وجود دارد.

سرجیو نونز د آرکو، در سال 2004 توسط شرکت آدندی نچرال در کالیفرنیا تاسیس شد. این شرکت کینوا تولید شده توسط کشاورزان کوچک در کانادار را خریداری کرده و به سایر کشورهای جهان منتقل می­کرد. این شرکت سرمایه­ گذاری­ هایی را در تجهیز بهتر انجام داده است. در عین حال، این شرکت تلاش­های زیادی را برای توسعه آگاهی در مورد اهمیت کینوا در کاهش فقر انجام داد.

“بازار این گیاه طبیعی به بخش­های مختلفی تقسیم می­شود. در آرکو می­گوید: غیر کینوا دیگر چیزی نیست. “ما در این نقطه قرار داریم و می­خواهیم مردم بدانند که کینوا چیست و مصرف آن چگونه است. در واقع مایل است که کودکان از طریق مدرسه آن را استفاده کنند”.

او به یک زوج کشاورز بولیویایی کمک کرد تا در کنفرانس دانشگاه ایالت واشنگتن مطالب خود را ارائه کرده و نمایندگی را دریافت کنند.

د آرکو می­گوید: “این کار به افراد که بیش از 4000 سال این کار را انجام داده ­اند آسیب می­زند”. “شما مردمان خوبی هستید، اما مسائل شما قدیمی است؛ بنابراین، به سمت عصر جدید کینوا که در حال آمدن است حرکت کنید.”

برای مطالعه مقاله گیاه کینوا چيست کلیک کنید .

 

پیش بینی اندین نیچرز

پیش بینی اندین نیچرز

 

چرا در ایالات متحده تعداد زیادی کینوا کاشت نمی­شود ؟

در حال حاضر، رمز و راز این است که چرا کینوا جدید در حال وارد شده به شرایط جدید است.

طبق گفته دونان جانسونن، معاون دولت سابق کلرادو، آمریکاهی از دهه­ ها پیش اطلاعاتی را در مورد کینوا داشته ­اند و حدود 37 درصد تولید جهانی را به خود اختصاص داده اند. این کار هرگز به دلیل فشارهای کشاورزان بومی صورت نگرفته است. در دهه 1990، محققان دانشگاه ایالت کلرادو حق ثبت برای انواع مختلف کینوا دریافت کرد، اما چس از آن تولید کنندگان بولیوی اعتراض کردند که معیشت آن­ها از بین می­رود.

البته برای رشد محصول نیازی به ثبت اختراع نیست. شورای سینیتا هاریمان می­گوید که هزینه تغییر آن بسیار زیاد است. “اگر فرد مسئول وام اطلاعاتی در مورد کینوا نداشته باشد، آیا شما می­توانید از بانک وام دریافت کنید؟ او می­گوید: “آیا همانند سویا یا ذرت است؟”. کینوا به انواع تجهیزات حمل و نقل نیاز دارد. “اگر شما در کوه­های بلند کینوا را رشد می­دهید، چگونه محصولات خود را می­توانید توسط اتومبیل منتقل کنید؟ یا جاده مناسب برای کامیون بزرگ وجود دارد؟

همه زیرساخت­ها هزینه ­های زیادی را می­طلبد و کشاورزان با مقدار زیادی پول تنها در صنایع کشاورزی فعال هستند. اما صنایع ایالات متحده، تمایل کمی را به بذر­ های سنتی نشان می­دهد. کلوگ از کینوا به عنوان گرانولا استفاده می­کند و پپسی­کو کئوکر اوتس کینوا را به عنوان نام تجاری می­شناسد. بزرگترین شرکت پردازش بذر کینوا کارگیل و آرچر دنیل میلاند می­باشد که هیچ برنامه ­ای برای شروع خرید آن ندارد. مونسانتو، بزرگترین تولید کننده بذر جهان می­باشد که چیزی ندارد

در مقابل، بیشتر تحقیقات در زمینه توسعه گونه ­های مقاوم به آفات سویا، گندم، نیشکر و سایر محصولات اساسی متمرکز شده است. همه این محصولات دارای شرکت­های خود بوده و برنامه­ های یارانه دولتی و ادارات علمی را دریافت می­کنند. در مقابل، تعداد کمی از محققان و کشاورزان مستقل در تلاش برای افزایش عرضه کینوا هستند و فرصت زیادی ندارند.

 

آماده سازی کینوا در بولیوی

آماده سازی کینوا در بولیوی

 

مارک بلمار، اقتصاددان کشاورزی در دانشگاه دوک می­گوید : “این چیزی است که واقعا باید تقاضا شود. هیچ کس نمی­خواهد وارد این جریان شود و با موارد متعددی روبرو می­شود.” چگونه می­توان تعیین کرد که تقاضا کافی است یا خیر، آیا قدرت محفوظ مانده است؟ “ما هنوز مجموعه کامل تصمیم ­گیری را به طور کامل جدا نکرده ­ایم. مثل نور یک چراغ قوه در یک اتاق تاریک بزرگ است”.

به همین دلیل است که برای هر محصول جدید، انتقال یک جریان اصلی است. در حال حاضر، شیر سویا به عنوان یک ماده هیپ می­باشد که توسط کشاورزان ایالات متحده در طول دهه ­ها بررسی حاصل شده است. یک گونه کاملا جدید چیز دیگری است. بلمار می­گوید: “من حتی نمی­توانم به این نتیجه برسم که بگویم این غیر مستقبل است و زمان زیادی را نیاز دارد.”

به همین دلیل، قیمت کینوا تا مدتی در حال تغییر خواهد بود. ریک جولین برگام یانگ می­گوید: فقدان بودجه تحقیقاتی برای کینوا نسبت به سایر برنامه­ های محصولات اساسی بدین معنی است که اگر یک تنوع همه جانبه وجود داشته باشد، این قابلیت انعطاف ­پذیری وجود نخواهد داشت.

او می­گوید: “هنگامی که این محصول به یک محیط مناسب منتقل می­شود، شما سه یا چهار سال از تولید بسیار خوبی برخوردار خواهید شد”. “شما قصد دارید به یک دیوار ضربه بزنید، شما می­خواهید آفت را وارد کنید و آن را در معرض تخریب محصول قرار دهید. من فکر می­کنم که شما شاهد تغییرات بزرگی در قیمت کینوا می­شوید. تا زمانی که کسی پول و چشم­انداز داشته باشد، مایل است تا برای تولید طولانی مدت این محصول سرمایه­گذاری کند”.

این بدان معنی است که اگر شما منتظر یک ناهار کینوا در مرکز شهر واشینگتون هستید، برای نا امیدی آمادگی دارید.

برای مطالعه مقاله آشنایی با کینوا و مزایای آن کلیک کنید .

 

ظرف های پر از کینوا

ظرف های پر از کینوا

 

برای خرید بذر  و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.
در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *