مطالب دیگر

چگونگی رشد کاکتوس در هیدروپونیک

چگونگی رشد کاکتوس در هیدروپونیک

همانند سایر گیاهان، کاکتوس نیز برای رشد به آب و مواد مغذی نیاز دارد که توسط ریشه­ ها گرفته می­شود. این بدان معنی است که اگر چه کاکتوس در خاک خشک رشد می­کند، می­تواند به صورت هیدروپونیک نیز رشد پیدا کنید. برخلاف بسیاری از گیاهان رشد کرده در آب، کاکتوس نیازی به استفاده از سیستم هیدروپونیک فعال یا پمپ ندارد.

مراحل رشد کاکتوس در هیدروپونیک:

ریشه­ ها بایستی فقط در ترکیب آب و مواد غذایی خیس شوند. این روش مزایای متعددی نسبت به رشد در خاک دارد. سطح مواد مغذی و آب را می­توان به صورت دقیق کنترل کرده و باعث افزایش رشد و سلامتی گیاه شد. علاوه بر این، هنگامی که سیستم هیدروپونیک تنظیم شده است، مراقبت از کاکتوس نیاز به فعالیت کمتری نسبت به سایر روش­ها دارد.

در کشت هیدروپونیک، کاکتوس می­تواند همانند سایر گیاهان رشد کند.

گام اول:

توده مواد جامد را شسته و آن را به مدت چندین ساعت در آب غوطه­ ور کنید.

گام دوم:

توری را در قسمت داخلی گلدان قرار دهید. بخش پایینی گلدان را با یک اینچ توده مواد جامد پر کنید.

گام سوم:

کاکتوس را از خاک در آورده و ریشه­ ها را بشویید تا تمام خاک حذف شود. این امر باعث می­شود که مشکلاتی نظیر قارچ­ها یا رشد انگل­ها حذف شود. مراقب باشید که آسیبی به ریشه­ ها وارد نشود.

گام چهارم:

کاکتوس را در بالای لایه اول مواد جامد قرار دهید. ریشه­ ها را به صورت مساوی در فضای موجود گسترش دهید. گلدان را با مواد باقی مانده پر کنید. سعی کنید قسمت بالایی کاکتوس را با مواد جامد نپوشانید، اما اطمینان حاصل کنید که مواد جامد کافی برای نگهداری پایه گیاه وجود دارد. گیاه باید کاملا پایدار باشد.

برای مطالعه مقاله تعریف هیدروپونیک معایب و محاسن کلیک کنید.

کاکتوس در هیدروپونیک

کاکتوس در هیدروپونیک

گام پنجم:

مخلوط استاندارد مواد مغذی نوع A و B را با آب به سطح غلظت توصیه شده برسانید. گلدان یا سینی را به اندازه کافی با مخلوط مواد مغذی و آب پر کنید تا در دسترس ریشه­ ها قرار گیرند. از خیساندن ساقه کاکتوس توسط آب اجتناب کنید، این امر باعث پوسیدگی گیاه می­شود.

گام ششم:

تقریبا هر دو هفته گیاه را خارج کرده و ریشه­ ها را بشویید و ریشه­ های مرده و فرسوده را حذف کنید. همچنین، برای پاک کردن گرد و غبار ساقه آن را بشویید. هر یک یا دو ماه یکبار محلول مواد مغذی را کاملا تغییر دهید.

گام هفتم:

کاکتوس را در گلدان جدید قرار دهید تا ریشه ­های آن داخل ظرف را پر کنید. این کار را ممکن است هر دو تا سه سال انجام دهید. مگر اینکه اتفاقی بیافتد که نیازی با انجام آن نباشد.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

هومن انگورانی

درباره هومن انگورانی

سلام! من هومن انگورانی هستم و از اینکه با شما در این فضای دیجیتال ارتباط برقرار کنم، خوشحالم. به عنوان یک نویسنده و علاقه‌مند به موضوعات مختلف، نوشته هایم را به اشتراک می‌گذارم. به نظر من نوشتن یک ارتباط قوی و شگفت‌انگیز است. علاقه مند به یادگیری عمیق هستم و دوستم دارم هر انچه را که آموختم تا حدی که میتوانم به دیگران انتقال دهم.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *