ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش مراحل کاشت کلم پیچ (زیرنویس فارسی)

فیلم آموزش مراحل کاشت کلم پیچ

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام آموزش مراحل کاشت کلم پیچ را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت کلم پیچ را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

کلم پیچ از طریق بذر به راحتی تکثیر می شود. برای کاشت کلم پیچ می توانید از گلدان های چند منظوره یا سینی نشاء استفاده کنید، سینی نشاء خود را با خاک مناسب پر کنید، سپس با انگشتان خود یا با استفاده از پیچ گوشتی در بستر خود حفره ای را برای کاشت بذر ایجاد کنید، توجه داشته باشید که عمق کاشت زیاد نباشد. بذرها را بکارید و سپس روی آن را با لایه نازکی از کمپوست بپوشانید، سپس سینی نشاء خود را تکان دهید تا سطح خاک مسطح شود. توجه داشته باشید که گلدان شما باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد. بذر های این گیاه کوچک و بیضی مانند می باشند و همچنین برای رشد نیاز به دمای مناسب و به نور خورشید دارد.

بعد از کاشت بذر کلم پیچ را آبیاری کنید، زمانی گیاه را آبیاری کنید که سطح خاک خشک شده باشد. این گیاه در بیشتر مناطق رشد می کند. پس از گذشت حدود 5 روز گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می کند. این گیاه رشد سریعی دارد و به سرعت رشد می کند طوری که پس از گذشت چندماه قابل برداشت می شود. در طول مدت رشد به گیاه خود سر بزنید و احتیاجات گیاه را برآورده کنید.

کلم پیچ همانطور که از نامش پیداست نوعی کلم با برگ های پیچ در پیچ می باشد که این برگ ها در هم تنیده شده است. به صورت گرد و کروی مانند می باشد، برگ های این گیاه شیار های ظریفی دارد. از کلم پیچ بیشتر برای تهیه سالاد استفاده می شود که خواص بسیاری دارد. گیاهی علفی و یکساله است، زمان کاشت بذری این گیاه پس از پایان فصل سرما می باشد. به صورت مستقیم و غیرمستقیم قابل کشت می باشد. استفاده های مختلفی از آن می شود. به هنگام برداشت با استفاده از چاقو کلم پیچ را برداشت کنید، گیاهی از خانواده کلم می باشد.

برای خرید انواع بذر کلم پیچ می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.