ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش مراحل کاشت کلم قمری (زیرنویس فارسی)

فیلم آموزش مراحل کاشت کلم قمری

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام آموزش مراحل کاشت کلم قمری را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت کلم قمری را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

کلم قمری از طریق بذر تکثیر می شود در این روش ابتدا خاک مورد کشت را انتخاب و آن را آماده کنید، سپس با استفاده از کود کمپوست آن را پر کنید، ظرف مورد کشت را تکان دهید تا خاک کمی ته نشین شود، اطراف ظرف را تمیز کنید. با انگشتان خود حفره ای به عمق دو سانتیمتر ایجاد کنید و بذر ها را در درون آن بکارید، بذر های این گیاه کوچک هستند، بنابراین بهتر است بذر ها را در درون کاغذ بگذارید و با استفاده از قلم آن را به درون حفره های ایجاد شده بگذارید. پس از کاشت با کمپوست روی بذر را بپوشانید و به آرامی به گیاه آب دهید.

آبیاری گیاه باید به اندازه باشد آبیاری زیاد و آبیاری کم هر دو به یک اندازه برای گیاه مضر می باشد و باعث پوسیگی و از بین رفتن گیاه می شود. حدود 4 تا 6 هفته طول می کشد تا کلم قمری رشد کند. پس از گذشت یک هفته جوانه می زند و شروع به رشد می کند. از خاکی برای رشد گیاه استفاده کنید که حاصلخیز باشد این گیاه را می توانید در محیط بیرون نیز کشت کنید. فاصله کاشت بین 30 تا 40 سانتیمتر می باشد، این گیاه پس از گذشت مدتی قابل برداشت می باشد. این نوع کلم زیاد بزرگ نمی شود و رشد آرامی دارد. گیاه را بررسی کنید و آفات موجود در آن را از بین ببرید. برای رشد بهتر و همچنین تغذیه گیاه به آن کود اضافه کنید.

کلم قمری طعم دلچسبی دارد که از آن استفاده های مختلفی می شود. گیاهی علفی و یکساله است که به راحتی از طریق بذر تکثیر می شود و این گیاه خواص بسیاری دارد. در بیشتر مناطق جهان کشت می شود. از خانواده کلم می باشد و به مانند بسیاری از کلم ها رشد می کند. برای رشد نیاز به دمای مناسب، نور خورشید، خاک غنی و حاصلخیز دارد، آبیاری این گیاه باید به صورت منظم انجام شود.

برای خرید انواع بذر کلم قمری می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.