ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش مراحل کاشت کلم کیل (زیرنویس فارسی)

فیلم آموزش مراحل کاشت کلم کیل

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام کاشت کلم کیل را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت کلم کیل را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

کلم کاله یا کلم کیل نوعی کلم برگدار می‌باشد. این گیاه برگهای بزرگی دارد. از برگهای این کلم می‌توانید غذاهای خوشمزه‌ ای را درست کنید، حتی می‌توانید برگهای این گیاه را سرخ‌ کنید و با کمی آبمیوه مخلوط‌ کنید و به عنوان سالاد از آن استفاده کنید. گیاهی همه کاره است و سرشار از ویتامین k.a.c می‌باشد. همچنین این گیاه سرشار از فیبر و پروتیئن است، خواص بسیاری دارد که استفاده از آن  برای سلامتی مفید می‌باشد.

برای رشد گیاه مکانی را در نظر بگیرید که روزانه 4 تا 5 ساعت نور خورشید به آن بتابد و گیاه بتواند از نور خورشید بهره‌ مند شود در غیر این صورت گیاه ضعیف می‌شود؛ اگر این گیاه نور بیشتری دریافت کند گیاه قوی تر می‌شود و مواد و املاح بیشتری دریافت می کند و در نتیجه سالم تر خواهد بود .توجه داشته باشید که هر چقدر این گیاه بیشتر زیر نور خورشید باشد بهتر است؛ خورشید کمتر از 4 ساعت برای این گیاه خوب نیست و باعث از بین رفتن گیاه می‌شود.

به خاک مورد کشت کلم کیل کمپوست اضافه کنید تا خاک غنی شود. خاک ارگانیک و کمپوست مناسب می‌باشد. خاک ارگانیک مناسب است هر چقدر گیاه نیتروژن و مواد ارگانیک بیشتری را دریافت کند شرایط رشد بهتری را تجربه خواهد کرد.

این گیاه برخلاف سایر گیاهان همچون خیار و .. که میوه تولید می‌کنند فقط می‌تواند برگ تولید کند، بنابراین نیتروژن ماده مورد نیاز برای تولید برگ می‌باشد. اگر شن سبز را با کمی فسفات مخلوط‌ کنید و کمی پودر استخوان درون آن بریزید یک مخلوط ایده آل برای رشد گیاه تهیه‌ کرده‌اید که تمام مواد لازم را برای رشد در کنار خاک ارگانیک و کمپوست در اختیار گیاه قرار می‌دهد.

این گیاه را زمانی که هوا خنک است بکارید؛ اواخر فروردین زمان مناسبی است. در دمای زیر 30 درجه رشد نمی‌کند حداقل دمای برای رشد 25 درجه سانتی گراد می‌باشد این گیاه را می‌توانید در هر فصلی کاشت کنید. فاصله کاشت بین 20 تا 25 سانتیمتر می‌باشد. به هنگام کاشت با بیلچه خود گودالی ایجاد کنید سپس گیاهچه یا نشاء گیاه را در درون گودال بکارید و با خاک اطراف گیاه را پر کنید. پس از مدتی گیاه رشد می‌کند و می‌توانید برگهایش را برداشت کنید. اجازه ندهید که برگها این گیاه خیلی بزرگ شود. وجود کرم خاکی در خاک برای رشد گیاه مفید می‌باشد چرا که این کرم‌ ها برای ساختن مواد ارگانیک مهم می‌باشند.

برای خرید انواع بذر کلم کیل می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.