ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش کاشت گل کلم بنفش (زیرنویس فارسی)

کاشت گل کلم بنفش

این فیلم به زبان انگلیسی است که گام به گام آموزش گل کلم بنفش را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت گل کلم بنفش را به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

گل کلم بنفش همانطور که از نامش پیداست نوعی کلم از خانواده گل کلم می باشد که به رنگ بنفش می باشد. این گیاه ظاهری زیبا و جذاب دارد که از آن استفاده های مختلفی می شود. برای رشد یک مکان نیمه سایه یا آفتابی را انتخاب کنید، گیاه را بکارید و آن را آبیاری کنید. پس از مدتی گیاه رشد می کند و برگهای گل کلم بنفش ظاهر می شود.

زمانی که گیاه رشد کرد در مرکز گیاه گل این گیاه در میان برگهای سبز رنگ گیاه ظاهر می شود که پس از کنار زدن برگها می توانید گل این گیاه را مشاهده کنید، این گل با گذشت زمان به گل کلم تبدیل می شود که همچون نقطه ای به رنگ بنفش نمایان می شود که با کنار زدن برگهای می توانید گل کلم بنفش را مشاهده کنید که بسیار کوچک است.

این گیاه کوچک با گذشت زمان بزرگ و بزرگتر می شود و رفته رفته ظاهر می شود که می توانید از دور گل کلم را مشاهده کنید. برگهای این گیاه دندانه دار با شیارهای عمیق می باشد. این گیاه رشد سریعی دارد طوری که پس از گذشت چند ماه محصول می دهد که می توانید آن را برداشت کنید. خواص دارویی و درمانی زیادی دارد.

به هنگام برداشت میوه گل کلم را با دست بگیرید و با استفاده از چاقو آن را از برگ گیاه جدا کنید و پس از شستشو مورد استفاده قرار دهید. این گیاه در بیشتر مناطق رشد می کند. در کنار سایر گیاهان نیز رشد می کند. نیاز به آبیاری و دمای مناسب دارد. برای رنگ دادن نیز استفاده می شود، ظاهر بنفش رنگ این گیاه در ترشی بیشتر به چشم می آید و ترشی شما را خوش رنگ و خوش طعم می کند. از طریق بذر تکثیر می شود، گل کلم به صورت کروی می باشد. گیاهی یکساله است.

برای مطالعه مقاله نحوه پرورش گل کلم (آموزش گام به گام تصویری) می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید بذر گل کلم بنفش سیسیلی می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر می توانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.