گیاهان

معرفی انواع کلم آلمانی

انواع کلم آلمانی

همانطور که می­دانیم، کلم گیاه بومی منطقه مدیترانه بوده و از سال 300 قبل از میلاد در سراسر اروپا وجود داشته است، اما نوع وحشی آن به مدت طولانی توسط انسان­ها مصرف شده است. هر چند در سال 1100 میلادی هیلدگارد فون بیینگن، کلم را به عنوان سمی برای بدن معرفی کرد، اما در دهه 1500، این گیاه در آلمان تکثیر شد. کلم توسط یونان و ایتالیا به آلمان رسیده است. کلم دارای سطوح بالای ویتامین C و ربیوفلاوین بوده و کالری اندکی دارد. همچنین، کلم دارای خواص ضد التهابی و ضد سرطانی است.

کلم سر سفید و سبز – کوهل:

کلم­های سبز و سفید (کوهل یا کوپ کوهل) رایج­ترین شکل کلم بوده و برای تهیه ترشی کلم و رول­های کلم استفاده می­شود. این گیاه Brassica oleracea بوده و به گروه Capitata تعلق دارد.

طعم و مزه آن هنگام پخته شدن در بخار اندک است. اما گلوکوزینولاتها و ترکیبات حاوی گوگرد به عنوان ترکیبات روغن خردل شناخته می شود، هنگامی که به مدت طولانی پخته می شود باعث طعم و بویایی تلخ می شود.

برای خرید انواع بذر کلم کلیک کنید .

کلم سر سفید و سبز

کلم سر سفید و سبز

کلم قرمز (رُت کوهل):

کلم قرمز اغلب به صورت پخته شده با عنوان “رُت کوهل” یافت می­شود که غذای مورد علاقه اغلب افراد در روزهای تعطیل می­باشد که به همراه سوپ گوسفند یا سوسیس و سیب­ زمینی پخته می­شود. نام علمی آن Brassica oleracea بوده و از گروه Capitata است.

در آلمان، رُت کوهل اغلب با نام “بلائوکرات”، “بلائوکوهل” یا “رُت” و “بلائوکاپس” و در سوئیس با نام “بلائوکابیس” یا “رُت­کابیس” شناخته می­شود. در محیط اسیدی به رنگ قرمز است؛ بنابراین، اضافه کردن سرکه، مرکبات و سیب در هنگام پخت و پز باعث افزایش رنگ قرمز می­شود. شکر و نوشابه گازدار آن را به رنگ آبی تغییر می­دهد. ادویه­ جات رایج که هنگام پخت و پز رُت کوهل استفاده می­شوند، عبارتند از میخک، جوز، و برگ­های کهیل.

همانند بسیاری از کلم­های توضیح داده شده در اینجا، در بهار بذر داده و در پاییز برداشت می­شود.

نحوه پرورش کلم بروکلی در گلدان

کلم قرمز (رُت کوهل)

کلم قرمز (رُت کوهل)

کلم ساوی – کلم ­پیچ ساوی:

در آلمان، کلم ساوی با نام “کلم­پیچ ساوی”، “کلم­پیچ ساوی کوهل”، “ولکرات” یا “کلم­پیچ” شناخته شده و یک کلم فاقد سر با ظاهر پر چین و چروک است (با نام علمی Brassica oleracea و گروه Capitata و رقم sabauda L).

برگ­های آن نرم­تر از کلم سفید، سبز یا قرمز است و نمی­توان به مدت طولانی نگهداری نمود. از برگ­های نرم آن می­توان در دستورالعمل تهیه رول کلم استفاده کرد. همچنین، از آن­ها می­توان در تهیه سوپ و خورشت­ها نیز استفاده نمود. این کلم به صورت خرد شده به سالاد نیز اضافه می­شود.

برای خرید انواع بذر کلم پیچ کلیک گنید .

کلم ساوی

کلم ساوی

کلم کالی – گرنکوهل:

کلم کالی با نام “گرن کوهل” یا برائن­کوهل” (Brassica oleracea، گروه Acephala) شناخته می­شود که در اواسط زمستان و پس از یخبندان بسیار محبوب است. هنگامی که کلم در آب و هوای سرد رشد می­کند، فروکتوز در برگ­ها از طریق فتوسنتز تولید می­شود، اما رشد آن کاهش یافته و باعث تجمع قند می­شود.

این امر باعث می­شود که مزه آن خوب بوده و برای مدت طولانی در زمین نگهداری شود. این گیاه به همراه گوجه­ فرنگی پخته شده، سوسیس و سیب­ زمینی سرخ شده سرو می­شود و یک سنت قدیمی در برمن و اولدنبورگ آلمان است.

برای خرید انواع بذر کلم کیل کلیک کنید .

کلم کالی

کلم کالی

کلم قمری:

کلم قمری، یکی از قدیمی­ترین انواع کلم بوده و در دایره المعارف تاریخ طبیعی وجود دارد. سبزی که شما می­خورید، ساقه ضخیم گیاه است نه برگ. کلم قمری را می­توان در سالاد به همراه کره و اندکی شکر میل کرد. شما بایستی پوست کلم قمری را جدا کنید، زیرا بسیار فیبری و چوبی است.

برای خرید انواع بذر کلم قمری کلیک کنید.

کلم قمری

کلم قمری

کلم بروکسل – روزن­کوهل:

جوانه ­های کلم بروکسل یا “روزن­کوهل”، (Brassica oleracea var. Gemmifera) یکی از آخرین عضو خانواده کلم می­باشد که در قرن نوزدهم محبوبیت زیادی داشت. آن­ها به صورت جوانه ­های کوچک روی ساقه رشد می­کنند. جوانه­ ها را می­توان به صورت خام و یا پخته شده به همراه سوسیس، نان کره­ ای و یا کسرول سرو کرد.

برای خرید انواع بذر کلم بروکسل کلیک کنید .

کلم بروکسل

کلم بروکسل

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.