گیاهان

همه چیز درباره خرمالو

انواع خرمالو

خرمالوهای فوئی و خرمالوهای هاسیا اغلب در آمریکای شمالی وجود دارند. هر دو خرمالو به یک جنس تعلق داشته و در یونان “میوه خدایان” نامیده میشوند. هر دو نوع در فصل پاییز و اوایل زمستان وجود دارند.
خرمالوهای فوئی و هاسیا  دارای رنگ براق بوده و سنگین هستند. آن ها دارای پوست براق بوده و هیچ گونه کبودی یا تَرَکی ندارند.
خرمالو رسیده را می توان در دمای اتاق نگهداری کرد. میوه های رسیده را می توان در کیسه کاغذی نگهداری کرد. خرمالو را می توان به مدت چند روز در داخل پلاستیک در یخچال نگهداری کرد. خرمالوهای رسیده بهتر است خیلی سریع استفاده شوند.
تفاوت بین خرمالو فوئی و خرمالو هاسیا در ادامه ارائه شده است.

 

خرمالو فوئی

خرمالو فوئی در قسمت پایه “تخت” بوده و به شکل مربع است. فوئی بیشتر به رنگ نارنجی است اما زمانی که به طور کامل نرسیده به رنگ زرد است. در صورت خرید فوئی زرد، بایستی در خانه نگهداری شود تا به طور کامل رسیده و نارنجی رنگ شود.
خرمالو فوئی عمدتا به صورت خام مصرف می شود، اما می توان پوست آن را کنده و در سالاد استفاده نمود. این نوع خرمالو دارای عطر و طعم ملایمی بوده و عطر آن همانند کدو تنبل است.
خرمالو فوئی را از طریق بریدن بخش سخت (از بین بردن انتهای سخت و بخش متصل شده به قسمت زیر ساقه) و برش و لایه برداری آن، آماده می کنند. دانه های سیاه بزرگ را برداشته و کنار بگذارید.

برای خواندن مقاله با میوه خرمالو اشنا شویم کلیک کنید .

 

خرمالو فوئی

خرمالو فوئی

 

خرمالو هاسیا

خرمالو هاسیا دراز و بیضی شکل است. این نوع خرمالو دارای مزه ترش است، مگر اینکه کاملا رسیده باشد. این نوع خرمالو بسیار نرم بوده و اغلب به صورت خمیر صاف و پوست ابریشمی است. همانند خرمالو فوئی، زمانی برداشت می شود که به طور کامل رسیده و نرم شده است.
این نوع خرمالو به عنوان خرمالو “پخته” شناخته می شود و عمدتا به صورت پوست کنده به محصولات پخته شده اضافه می شود. این نوع خرمالو دارای رطوبت پایدار و طعم ملایمی بوده و اغلب به کیک، پودینگ و سایر محصولات اضافه می شود. برخلاف خرمالو فوئی، کمتر به صورت خام مصرف می شود، زیرا برای مصرف خام بایستی کاملا رسیده و نرم باشند تا خوشمزه شوند.
از این خرمالو برای تهیه هوشیگاکی استفاده می شود که همان خرمالو خشک شده ژاپنی است. برای این منظور خرمالوها را آویزان کرده و خشک می کنند. در شکل پایین نشان داده شده است.

برای خواندن مقاله با درخت افرا سلطنتی آشنا شویم کلیک کنید .

 

خرمالو هاسیا

خرمالو هاسیا

 

هوشیگاکی (خرمالو خشک شده)

هوشیگاکی، خرمالو هاسیا خشک شده می باشد که آویزان شده و خشک گردیده است. سپس، قندهای آن خارج شده و نگهداری شده است. آن ها بسیار شیرین و کمی جویدنی هستند. با توجه به اینکه برای تهیه هوشیگاکی واقعی کارهای آزمایشگاهی زیادی مورد نیاز است، به طور گسترده در دسترس نمی باشد.

برای خرید انواع بذر میوه کلیک کنید .

 

هوشیگاکی (خرمالو خشک شده)

هوشیگاکی (خرمالو خشک شده)

 

برای خرید بذر  و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.
در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

3 دیدگاه درباره مقاله “همه چیز درباره خرمالو

  1. Avatar نیما گفت:

    بسیار مطلب جالب و مفیدی بود

  2. Avatar مهدی گفت:

    لطفا تمام این مدلها رو موجود کنید من می خواهم همه اینها رو داشته باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *