گیاهان

افرا سلطنتی

درخت افرا سلطنتی

درخت افرا سلطنتی از درختان بومی شرق آسیا به شمار می رود. این درخت حدود 300 گونه دارد. این گونه ها از نظر شکل ظاهری و اندازه با یکدیگر متفاوت هستند. در این مطلب ما به معرفی یکی از انواع افرا می پردازیم. درخت افرای سلطنتی که به نام افرای نروژی نیز شناخته می شود؛ دارای نام علمی acer platanoides crimson king است.

این درخت با برگ های قرمز و ارغوانی اش رنگش خیره کننده است. افرای سلطنتی بدون شک یکی از زیباترین درختان جهان است. این درخت دارای یک تنه مستقیم و راست با سایبانی از برگ ها است که این برگ ها تاجی را تشکیل داده اند که از دور گرد به نظر می رسد.

درخت افرا سلطنتی

درخت افرا سلطنتی

حتما این درخت را در فیلم های ژاپنی بسیار دیده اید، زیرا این درخت در منطقه آسیای شرقی طرفدار بسیار دارد. در برخی از کشورها آن را به صورت تک درخت در پارک ها می کارند تا زیبایی فضا را بیشتر کنند. این درخت نسبت به آلودگی های محیطی مقاوم است.

ارتفاع این درخت از 7 تا 12 متر است. افرای سلطنتی از انواع درخت با باردهی غیر مثمر است، اوج ظهور زیبایی این درخت، در فصل بهار و تابستان است.

برای خرید بذر درخت کلیک کنید.

نیازهای درخت افرا سلطنتی:

سرعت رشد این گیاه متوسط است. نیاز افرای سلطنتی به نور ، نیاز به آفتاب کامل یا حداقل سایه آفتاب است. افرا نباید در آفتاب سوزان باشد زیرا برگ های ظریف آن می سوزد و از بین می رود. در فصل تابستان و ماه های گرم سال، باید درخت را به اندازه کافی آبیاری کرد، هفته ای 3 بار بهترین آبیاری است.

در زمان های دیگر، نیاز به آبیاری متوسط دارد و تحمل این درخت در مقابل خشکی نیز متوسط است. حداقل دمایی که افرا می تواند تحمل کنید حدود 5- درجه سانتیگراد است.

برای خرید بذر افرا ژاپنی خونی می توانید از این لینک استفاده نمایید.

درخت افرا سلطنتی

درخت افرا سلطنتی

خاک مورد نیاز این درخت، خاک معمولی با زهکشی خوب است. با استفاده از کود پوسیده دامی و تلفیق آن با خاک باغچه می توانید بستر بهتری را برای درخت فراهم کنید. برای تقویت بیشتر درخت در فصل بهار می توان از کودهای کند رها شوند 10-10-10 بهره مند شد تا درخت بهتر تغذیه شود و نیازش تامین شود.

روش تکثیر درخت افرا سلطنتی:

روش تکثیر افرای سلطنتی به دو صورت است:

قلمه زدن در بهار یا تابستان

کاشت بذر در بهار یا پاییز، برای بذر باید مراقب باشید که بذرها خشک نشوند.بهترین بذرهایی که در بهار کاشته می شوند معمولا حدود 90 روز در دمای 4 درجه سانتیگراد نگه داری می شوند. این بذرها رشد خوبی دارند.

پیوند شکمی روی پایه ی افرا

کاربرد درخت افرا سلطنتی در طب سنتی:

از گیاه افرا شربتی تهیه می کنند که گفته می شود این شربت دارای خواص ضد اکسیدانی است. همچنین خاصیت ضد التهابی دارد که این موضوع اثر مستقیمی در مبارزه با سرطان و انواع دیابت دارد. گفته می شود که این شربت در درمان آلزایمر و تقویت قلب نیز مفید است.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.