گیاهان

درخت افرا سبز (افرا چینی)

درخت افرا سبز

درخت افرا سبز یکی از انواع درخت افرا است که مانند گونه های دیگر آن، زیبا است و جذابیت بصری خاص خود را دارد. در زبان انگلیسی به این درخت Acer macrophyllum می گویند. خواستگاه این درخت، جنوب آلاسکا و کالیفرنیا و البته آیداهو است.

نام های مختلف درخت افرا سبز:

نام های معمول دیگر این درخت، broadleaf maple و Oregon maple است. در زبان فارسی نیز به افرای سبز، افرای چینی نیز گفته می شود.

شکل ظاهری درخت افرا سبز:

ریشه های این درخت بزرگ هستند و اگر این درخت در کنار معابر کاشته شود ممکن است با رشد زیاد ریشه های کم عمق، مشکلاتی برای عابران یا لوله های مختلف اطراف مسیر به وجود آید. افرا سبز یک گزینه عالی برای مناظر و پارک های بزرگ هستند.

این نوع از افرا برگ های بسیار بزرگی دارد. در واقع درخت افرا سبز، بزرگترین برگ را میان انواع افرا دارد. جالب است بدانید که گاه پهنای برگ های آن به 30 سانتی متر نیز می رسد؛ شاید به همین خاطر است که از این درخت در زبان انگلیسی به Bigleaf maple نیز یاد می کنند، یعنی افرای برگ پهن.

درخت افرا سبز

درخت افرا سبز

ارتفاع این درخت از 50 تا 250 سانتیمتر است. برگ های درخت افرا سبز دارای شیره هستند. برگ های آن در رنگ پاییز به طور کامل زرد، یا زرد و نارنجی می شوند و زیبایی درخت را صد چندان می کنند. گل های آن خوشبو و مایل به رنگ زرد یا زرد و سبز هستند. گل ها به صورت خوشه ای هستند و هر خوشه ممکن است تا 175 گل نیز داشته باشد.

پرورش و نگهداری درخت افرا سبز:

درخت افرا سبز نیاز به نور کامل خورشید دارد و اگر در سایه باشد نیز باید به اندازه کافی نور دریافت کند. افرا سبز به راحتی در خاک های مرطوب که کمی اسیدی هستند، رشد می کند. نیاز به آبیاری زیادی ندارد و این درخت در برابر خشکی نسبتاً مقاوم است. این گونه، هیچ حشره یا بیماری جدی ندارد.

در برخی از مناطق ممکن است عارضه کپک پودری یا ورتیسیلیوم ایجاد شود. چوب این درخت برای انواع مصارف تجاری مانند ساخت مبلمان، کابینت، پارکت و … استفاده می شود. دانه های این درخت خوراک خوشمزه ای برای سنجاب ها، موش ها و برخی از پرندگان است. نهال ها و برگ های تازه ، خوراک گوزن ها و آهوی کوهی است.

برای خرید بذر درخت افرا سبز می توانید از این لینک استفاده نمایید.

درخت افرا سبز

درخت افرا سبز

مصرف خوراکی درخت افرا سبز:

برای تولید شربت افرا، از این درخت نیز استفاده می شود، اما شخصی که اقدام به درست کردن آن می کند باید از تجربه کافی برخوردار باشد. برای تهیه این شربت باید مقداری از شیره درخت گرفته شود و این شیره باید از برخی از انواع افرا گرفته شود که قند آن غلیظ تر و بالاتر است.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

2 دیدگاه درباره مقاله “درخت افرا سبز (افرا چینی)

  1. Avatar خاطره دفتری گفت:

    نهال افرا دارم وبرگهایش روبه خشکی رفته است میخواهم بدونم چکار کنم

    1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

      لطفا عکس از درخت را برای شماره 09358504040 واتس اپ کنید تا بتوانیم کمک کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.