ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش کاشت سیب زمینی به صورت صنعتی (زیرنویس فارسی)

فیلم آموزش کاشت سیب زمینی به صورت صنعتی

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام آموزش کاشت سیب زمینی صنعتی را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت سیب زمینی صنعتی را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

سیب‌ زمینی از جمله گیاهانی است که مردمان بسیاری از گذشته‌ های دور آن را پرورش داده و از آن استفاده می‌کنند. منشأ سیب زمینی کوه‌ های آند در جنوب آمریکا می‌باشد که امروزه در انگلستان یکی از غذاهای مورد علاقه مردمان این کشور برای خوردن به صورت آبپز و کبابی می‌باشد.

سیب‌ زمینی از یک دانه ساده رشد می‌کند که در نهایت از آن سیب‌ زمینی به وجود می‌آید. بذر سیب‌ زمینی دارای جوانه‌های کوچکی است که آماده کاشت می‌باشد. برای کاشت سیب زمینی ابتدا بستر مورد کشت را آماده کنید و آن را شخم بزنید سپس سیب‌ زمینی‌ ها را در زمین قرار دهید و بکارید. در کاشت مکانیزه سیب زمینی های مورد کاشت را در داخل ماشین کاشت قرار دهید در ماشین کاشت سیب‌ زمینی ها برای کاشت در داخل گودال می‌افتد و کشت می شود سپس برای حفاظت از آن توسط خاک پوشانده می‌شوند که این کار به صورت مکانیزه انجام می‌شود.

کاشت سیب‌ زمینی معمولاً در فصل بهار انجام می‌شود نور خورشید به رشد سیب‌زمینی کمک می‌کند. پس از کاشت سیب‌ زمینی اقدام به تولید ریشه می‌کند، سپس ساقه‌ های جدید به بالای خاک رسیده و با دریافت نور خورشید سبز می‌شوند، برگ‌ها در بالای زمین و ریشه‌ها در خاک رشد می‌کنند. در صورت وجود آب، نور کافی و رطوبت کشاورزان اجازه بدهند تا سیب‌ زمینی به درستی رشد کند، پس از مدتی سیب‌ زمینی رشد کرده و قابل برداشت می‌شود.

سیب‌ زمینی پوست نازکی دارد میوه این گیاه به صورت گرد و کروی مانند می‌باشد. در بیشتر مناطق کاشت می‌شود. پیشرفت فناوری سبب شده تا مراحل کاشت و برداشت به صورت مکانیزه و در کمترین زمان انجام شود. یکی از خوراکی‌ های مورد علاقه می‌باشد. گلهای کوچک زرد رنگی دارد برگ‌های این گیاه گوشتی و به رنگ سبز می‌باشد.

برای مطالعه مقاله انواع سیب زمینی را بشناسیم می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر صیفی جات می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *