ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش پرورش فلفل تند (زیرنویس فارسی)

فیلم آموزش پرورش فلفل تند

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام آموزش و پرورش فلفل تند را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت و پرورش فلفل تند را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد، پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

فلفل تند یکی از گونه های فلفل می باشد که از آن برای طعم دادن به غذا، به عنوان چاشنی و همچنین تازه خوری استفاده می شود. فلفل تند خود نیز ارقام مختلفی دارد که از طریق بذر به صورت گیاهی یکساله تکثیر می شود. دمای مورد نیاز برای رشد فلفل تند 21 درجه سانتی گراد می باشد که در این دما فلفل دو هفته ای جوانه می زند.

برای کاشت فلفل تند از بذر ابتدا یک گلدان مناسب یا سینی نشاء تهیه کنید و آن را خاک مناسب پر کنید برای این منظور می توانید از کمپوست استفاده کنید. بذر را در عمق مناسبی بکارید، در هر گلدان 10 تا 12 عدد بذر بکارید، فاصله کاشت در گلدان دو سانتیمتر می باشد. کمپوست دارای مواد مغذی و غنی است که برای رشد بذر ها مناسب می باشد و غذای مورد نیاز گیاه را برای رشد تامین می کند.

پس از گذشت دو هفته بذر گیاه جوانه می زند و سر از خاک بیرون می آورد. در هفته سوم این گیاه را به آرامی بیرون بکشید و در مکان مناسب بکارید. می توانید آن را به محیط بیرون یا گلخانه منتقل کنید. هر گیاه فلفل تعداد زیادی فلفل تند تولید می کند. گیاه را خارج کنید و آن را در عمق مناسبی بکارید، می توانید برای رشد گیاه از جلبک های دریایی نیز استفاده کنید.

پس از گذشت دو ماه گلهای سفید رنگ این گیاه ظاهر می شود که این گلها در نهایت به فلفل تند تبدیل می شود. از گیاه در برابر آفات محافظت کنید، برای درمان مگس سرکه می توانید همچون گوجه فرنگی از اسپری سیر استفاده کنید. پس از چند ماه فلفل تند درشت و رسیده می شود که می توانید آن را برداشت و از آن استفاده کنید. بذر فلفل را می توانید از دانه میوه فلفل تهیه کنید.

برای مطالعه مقاله انواع فلفل های تند می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر فلفل می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

2 دیدگاه درباره مقاله “فیلم آموزش پرورش فلفل تند (زیرنویس فارسی)

  1. Avatar saeed19947 گفت:

    سلام
    نشا فلفل شیرین رو بعد از انتقال به زمین چقند روز یه بار اب کنیم؟

    1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

      برای آبیاری فلفل بستگی به مکان و جایی دارد که کاشته اید اگر در گلدان کاشتید هر روز باید آبیاری شود و اگر در باغچه کاشته اید یکروز و با دو روز در میان آبیاری شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *