ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش کاشت و نگهداری از فلفل سیاه (زیرنویس فارسی)

فیلم آموزش کاشت فلفل سیاه

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام آموزش نگهداری از گیاه فلفل سیاه را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه نگهداری از گیاه فلفل سیاه را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

فلفل سیاه به فلفل تاجری و فلفل آشپزی معروف است که نام گیاه‌ شناسی آن فلفل می‌باشد یکی از گونه‌های این گیاه دمیک می‌باشد که بومی جنوب هند است و در مناطق گرم و مرطوب رشد می کند، گیاهی گلدانی است که میوه هم می‌دهد، میوه این گیاه به صورت خوشه‌ای و ریز شبیه انگور بر روی شاخه گیاه ظاهر می‌شود. در ابتدای رشد رنگ میوه این گیاه به رنگ سبز می‌باشد که پس از مدتی که گیاه رسید تغییر رنگ می‌دهد و به رنگ قرمز تبدیل می‌شود در این هنگام می‌توانید فلفل را برداشت و خشک‌ کنید.

فلفل نیگرام ‌یک گیاه ظریف می‌باشد در نواحی با نور متوسط همچون پنجره‌ های شرق و غرب و در جلوی پنجره‌ها رشد می‌کند. این گیاه دمای بالای 60 درجه را برای رشد ترجیح می‌دهد. بنابراین یکی از مواردی که کشاورزان و باغداران با آن مواجه هستند پشت برگ‌های آن می‌باشد که تا حدودی کوچک هستند و نقاط سیاهی در آن دیده می‌شود که به نظر می‌رسد حشره است و بخشی از گیاه نیست، یک بخش کوچک شیرین در پشت برگهای وجود دارد که در طول زمان به رنگ سیاه تبدیل می‌شود و حشرات به این گیاه حمله می‌کنند و از آن تغذیه می‌کنند که البته این امر به گیاه آسیبی وارد نمی‌کند.

مورد قابل‌ ذکر درباره این فلفل این است که گیاه سالمی است و محصولات سالمی دارد که می‌توانید گل و میوه آن را برداشت کنید. این گیاه از چیزی بالا نمی رود و به راحتی کاشت می‌شود می‌توانید به راحتی آن را در سبد و از جایی که آویزان است رشد داد.

مانند بسیاری از گیاهان فلفل برای رشد نیاز به کود دارد برای این منظور به گیاه به میزان متوسطی کود دهید. کود همچون نمک می‌باشد که در آب حل می‌شود و به قسمت بالایی خاک اضافه می‌شود. ماهی یکبار یا دو هفته یکبار کودهی به گیاه کافی است. نیاز به نور کافی برای رشد دارد. فلفل گیاهی مقاوم در برابر رشد است فلفل برای رشد نیاز به نور، آبیاری و کود دارد.

برای مطالعه مقاله چگونگی رشد فلفل سیاه می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر فلفل می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *