خوشمزه ها

دستور تهیه پینچوس (آندلسی)

دستور تهیه پینچوس

Pinchos Morunos غذایی شبیه به کباب در غذاهای اسپانیایی مشتق از مور است. نها از مکعب های کوچک گوشتی که روی سیخ (به اسپانیایی: pincho) قرار دارند، تشکیل شده اند که به طور سنتی روی منقلهای ذغالی پخته می شوند. غذاهای مشابه در آفریقای شمالی یا سایر کشورهای اکثریت مسلمان دارای گوشت بره هستند، اما گوشت خوک و مرغ محبوب ترین گوشت برای تهیه غذای اسپانیا هستند.

استفاده از ادویه پینچوس آسان، پر از طعم و مزه و مناسب برای افزودن به مهمانی بعدی یا دور هم جمع شدن است. در پورتوریکو به آنها پینچو می گویند و آنقدر محبوب هستند که تقریباً به عنوان یک غذای سنتی در نظر گرفته می شوند. آنها همیشه با سس BBQ و نان سرو می شوند.

پینچیتوس

پینچیتوس

پینچیتوس یکی از غذاهای اصلی گوشتی است که در ماه های تابستان در کباب پزهای اندلس و اکسترامادوران طبخ می شود. ادویه پینچوس (آندلسی) را به سادگی با زیتون، آب لیمو و مقداری سیر تازه مخلوط کنید تا یک ماریناد خوشمزه برای گوشت خوک، مرغ و گوشت تهیه شود.

مواد لازم برای تهیه ساندویچ گوشت:

 • ساندویچ گوشت گوساله 450 گرم
 • 2 قاشق غذاخوری ادویه پینچوس
 • نمک به میزان دلخواه
 • 1 قاشق غذاخوری آب لیمو
 • 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون
 • چند فلفل سیاه خرد شده
ساندویچ گوشت

ساندویچ گوشت

دستور تهیه:

 1. گوشت گوساله را از هر گونه زایده و چربی اضافی پاک کنید. به قطعات تقریبی 3 سانتی متر برش بزنید – اگر از فیله گوشت استفاده می کنید، از طول به دو نیم کنید سپس به صورت برش برش دهید.
 2. تمام مواد باقیمانده – ادویه جات، نمک، آب لیمو روغن زیتون و فلفل را با هم مخلوط کنید. گوشت خرد شده را اضافه کنید، اطمینان حاصل کنید که کاملاً با ماریناد پوشانده شده و سپس آن را بپوشانید و حداقل برای 2 ساعت در یخچال قرار دهید، اما یک شب نیز خوب است.
 3. وقتی آماده پخت هستید، گوشت را به سیخ بکشید – سعی کنید تکه ها را طوری بگذارید که کمی صاف شوند و ضخامت آن یکدست باشد تا به طور یکنواخت بپزند.
 4. چند دقیقه از هر طرف روی کوره بپزید تا کاملاً سوخته و پخته شود – زمان دقیق پخت بسته به ضخامت گوشت و گرمای کوره و غیره متفاوت خواهد بود.
 5. با تورتیلا، تابه توتات، سالاد سرو کنید و لذت ببرید!

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، فروشگاه اینترنتی پوپونیک شما را به خواندن مقاله های زیر دعوت می نماید.

برای خرید ادویه می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.