خوشمزه ها

طرز تهیه مرغ تندوری

مرغ تندوری

مرغ تندوری نام خود را از اجاق سفالی تنوری زنگوله ای گرفته است که برای تهیه نان پهن هندی نیز استفاده می شود. ران های بدون پوست که از چند ناحیه استخوانش خرد می شوند در مخلوط نرم کننده ماست، آب لیمو و ادویه تندوری قرار می گیرند تا مواد به داخل گوشت مرغ نفوذ می کند و مرغ زودتر بپزد.

رنگ این خوراک قرمز آتشین است که نماد چیلی های تند و تیز می باشد. اگر مایل هستید که رنگ مرغ ها قرمز تر شود باید از رنگ های مخصوص غذا استفاده کنید. ادویه تندوری پوپونیک بدون هیچ گونه افزودنی غیر مجاز یا رنگ خوراکی است از همین رو شما می توانید در صورت تمایل، از پودر لبو برای رنگ بخشیدن به این غذا استفاده کنید.

برای تهیه مرغ تندوری نیازی به اجاق یا تنور ندارید! می توانید آن را روی زغال یا اجاق گاز بپزید. نکته اصلی در مرغ تنوری استفاده از ران ها و پاهای استخوان دار است. زیرا آن ها چربی کافی برای مرطوب ماندن در زیر حرارت کوره دارند. ما این غذا را با سینه مرغ توصیه نمی کنیم، آنها خیلی زود خشک می شوند. قطعات باید بدون پوست باشند.

در اینجا یک ترفند وجود دارد، اگر پوست اضافی دارید، آنها را در ماریناد آغشته کرده و به آرامی سرخ کنید تا ترد شوند.

زمان آماده سازی: 15 دقیقه

 زمان پخت: 40 دقیقه

 زمان استراحت: 6 ساعت

 تعداد نفرات: 4 تا 6 نفر

اگر گریل ندارید، می توانید مرغ ها را چند دقیقه از هر طرف سرخ کنید تا کمی قهوه ای شود، سپس آن را در فر با درجه حرارت 325 درجه فارنهایت (160 درجه سانتیگراد) گریل کنید.

مرغ بسیار لذیذ و خوشمزه

مرغ بسیار لذیذ و خوشمزه

مواد لازم مرغ تندوری:

  • روغن نباتی: 3 قاشق غذاخوری
  • ادویه تندوری پوپونیک: 5 قاشق غذاخوری
  • ماست ساده: 1 فنجان
  • آب لیمو: 2 قاشق غذاخوری
  • سیر خرد شده: 4 حبه
  • نمک: 1 قاشق چایخوری
  • ران مرغ کامل: 4، یا معادل آن، بدون پوست، دارای استخوان
مرغ تندوری خوب

مرغ تندوری خوب

مراحل پخت مرغ تندوری:

ادویه ها را در روغن گرم کنید: روغن را در یک ظرف کوچک روی حرارت متوسط ​​گرم کنید، سپس ادویه را تفت دهید، مرتبا هم بزنید تا معطر شود (تقریباً 2-3 دقیقه). بگذارید کاملاً سرد شود.

ادویه را به ماست بزنید، آب لیمو، سیر، نمک را اضافه کنید، مخلوط روغن و ادویه را که خنک کرده اید داخل ماست بزنید

اسلایس های مرغ را عمیق برش دهید، با ماریناد بپوشانید، وزر دهید، اسلش های عمیق (تا استخوان) را در 3-4 قسمت از قسمت های پا / ران برش دهید. اگر از ران استفاده می کنید، فقط 2-3 برش ایجاد کنید. مرغ را در ماریناد بپوشانید، حداقل یک ساعت (ترجیحاً 6 ساعت) آن را بپوشانید و ورز دهید، بیشتر از 8 ساعت.

گریل آماده کنید: گریل خود را به گونه ای آماده کنید که یک طرف آن روی حرارت مستقیم کاملا گرم باشد، طرف دیگر آن خنک کننده باشد نه بیش از حرارت مستقیم. در صورت استفاده از ذغال، یک طرف کوره را بدون زغال ترک کنید، بنابراین یک طرف گرم و یک طرف خنک تر دارید. اگر از گریل گاز استفاده می کنید، فقط نیمی از مشعل ها را روشن کنید.

مرغ تندوری آماده شده

مرغ تندوری آماده شده

با استفاده از انبر، توری های گریل را با حوله کاغذی آغشته به روغن نباتی پاک کنید.

ماریناد اضافی را تکان دهید، مرغ را در قسمت گرم گریل قرار دهید: مرغ را از ماریناد خارج کرده و مقدار اضافی آن را مرتب کنید. شما می خواهید مرغ روکش شده داشته باشید.

تکه های مرغ را در قسمت گرم گریل قرار داده و روی آن را بپوشانید. 2-3 دقیقه قبل از بررسی بپزید.

مرغ را برگردانید تا از هر طرف قهوه ای شود (حتی کمی ذغالی)

به سمت گریل خنک بروید، روی آن را بپوشانید و بپزید: مرغ را به سمت خنک کوره منتقل کنید. روی آن را بپوشانید و بسته به اندازه مرغ و دمای کباب حداقل 20 دقیقه، تا 40 دقیقه (یا بیشتر) بپزید. مرغ زمانی تمام می شود که آب آن شفاف شود.

قبل از سرو اجازه دهید حداقل 5 دقیقه استراحت کند. همچنین در دمای اتاق یا حتی روز بعد عالی است.

با نان یا با برنج به سبک هندی، همراه با ماست سرو کنید.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، فروشگاه اینترنتی پوپونیک شما را به خواندن مقاله های زیر دعوت می نماید.

برای خرید ادویه می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.