خوشمزه ها

طرز تهیه استیک مونترال

استیک مونترال

ادویه استیک مونترال مخلوط ادویه ای است که برای طعم دادن به استیک و گوشت های کبابی استفاده می شود.ترکیبات اصلی چاشنی استیک مونترال شامل سیر، گشنیز، فلفل سیاه، پوسته فلفل قرمز، دانه شوید و نمک است. یک استیک که یک شب در ماریناد خوش طعم نشسته است بسیار لطیف و خوشمزه است!

خرید ادویه استیک مونترال

مواد لازم:

طرز تهیه استیک مونترال:

روغن، سس سویا و ادویه استیک مونترال را در یک کیسه پلاستیکی بزرگ یا یک ظرف شیشه ای که خود بسته می شود ترکیب کنید. استیک اضافه کنید. برای داشتن طعم بیشتر حداقل 2 ساعت یا بیشتر در یخچال مارینت کنید. استیک باید حداقل 2 ساعت خیس بخورد، اما بهتر است بگذارید یک شب در یخچال بماند. زمان طولانی تر شدن ماریناد منجر به ایجاد یک استیک نرم و خوش طعم می شود.

به استیک ادویه بزنید

به استیک ادویه بزنید

استیک را از ماریناد بردارید. ماریناد را دور بیندازید. گریل یا مرغ گوشتی را از قبل گرم کنید. استیک را تا بافت دلخواه گریل کنید. استیک ها برای ایجاد پوسته قهوه ای چند دقیقه بدون مزاحمت نیاز دارند. (نگران چسبیدن نباشید ؛ استیک ها وقتی آماده لغزش هستند به راحتی آزاد می شوند.)

استیک هارا در قابلمه بگذارید

استیک هارا در قابلمه بگذارید

وقتی استیک ها به راحتی آزاد می شوند و ته آن به رنگ قهوه ای عمیق است (معمولاً حدود 3 دقیقه) آن را بچرخانید

در آخرین لحظه پخت و پز، 1 قاشق غذاخوری کره و چند شاخه آویشن تازه را به ماهی تابه با استیک اضافه کنید (این اختیاری است اما خوشمزه است).

آنهارا بچرخانید

آنهارا بچرخانید

اگر می خواهید استیک ها را تکه تکه کنید، آنها را به یک تخته برش منتقل کنید. استراحت باعث می شود آب میوه ها از بیرون استیک ها توزیع مجدد شوند ؛ اگر خیلی زود آنها را برش بزنید، آب از آنها بیرون می ریزد.

نکته:

  • کاملاً خوب است که استیک ها را برای مدت بیش از 2 ساعت در ماریناد خود بگذارید.
  • یک قانون خوب برای ماریناد استیک، داشتن حداقل 1/3 فنجان ماریناد برای هر استیک است.
  • این ماریناد مخصوصاً برای برشهای استیک ارزان قیمت بسیار مناسب است.
استیک آماده است

استیک آماده است

می توانید استیک های خود را در ماریناد فریز کنید. هنگامی که آماده استفاده از آنها هستید، فقط استیک ها را در یخچال ذوب کنید تا کاملا یخ زده شوند.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید، فروشگاه اینترنتی پوپونیک شما را به خواندن مقاله های زیر دعوت می نماید.

برای خرید ادویه می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.