خوشمزه ها

چاشنی استیک مونترالی

چاشنی استیک

دستور العمل چاشنی استیک مونترالی به شرح ذیل می باشد:

  • آماده کردن: 5 دقیقه
  • پختن: 0 دقیقه
  • زمان کلی: 5 دقیقه
  • حجم تولید شده: دو سوم فنجان (مناسب برای 10 پرس غذا)

راهنمای مواد غذایی (در هر پرس استفاده):

10کالری
0 gچربی
2 gکربوهیدرات
1 gپروتئین

اینکه چطور مونترال پادشاه ادویه جات شد هر کسی حدسی میزند، اما سازنده ادویه جات – مک کورمیک – سال هاست که این ترکیب ادویه جات خود را می فروشد. احتمالاً صدها دستور العمل برای تهیه این چاشنی وجود دارد، اما همه آنها براساس همان ایده هستند. گرما و عطر و طعم مطبوع بدون اینکه در آن از ترکیب گیاهان گل دار استفاده شود که این در دنیای قدیم کاری مرسوم است.

چاشنی مونترال از مونترال کانادا آمده است. این ادویه از ترکیب گیاهان خشک ساییده شده که در پخت استیک دودی مونترال (گوشت سینه دودی و مزه دار شده گاو، شبیه به پاسترامی) استفاده می شود، سرچشمه می گیرد. وقتی یک نفر در پخت استیک و گوشت دنده از آن استفاده کرد، دیگر در تمام غذا فروشی های بیرون بر و خانه های استیک مونترال محبوبیت یافت و همه گیر شد.

علاوه بر استفاده از این چاشنی در استیک، برای پخت مرغ و ماهی سالمون نیز استفاده می شود. همچنین برای پخت انواع سیب زمینی از جمله سیب زمینی سرخ کرده، سیب زمینی پخته شده، کتلت و تاترتُت (سیب زمینی شکل دار) بسیار عالی است. آن را روی کلم بروکلی، قارچ و سایر سبزیجات کبابی یا کباب شده بپاشید و لذت ببرید. و البته در پخت مارینادها نیز استفاده کنید.

برای مطالعه مقاله بهترین غذا های  فرانسوی می توانید از این لینک استفاده نمایید.

استیک مونترالی

استیک مونترالی

مواد لازم برای چاشنی استیک مونترالی:

پودر سیر

مراحل تهیه چاشنی استیک مونترالی:

  1. همه مواد را با هم مخلوط کرده و حاصل را در یک ظرف درب دار بریزید. تاریخ تهیه را روی آن برچسب بزنید و ملاحظه تاریخ را برای استفاده داشته باشید.
  2. ظرف را در جای سرد و تاریک به مدت شش ماه نگه دارید.

استفاده از ادویه استیک مونترالی:

چاشنی استیک مونترالی یک ادویه عالی برای همه برش ها و قسمت های استیک است. ابتدا استیک خود را از یخچال خارج کنید تا 30 تا 60 دقیقه بگذرد و به دمای اتاق برسد. دقیقا قبل از پخت استیک این چاشنی را به هر اندازه که میخواهید روی آن بپاشید. برای این می گویم دقیقا قبل از پخت ادویه را به گوشت بزنید چون نمک آب را از گوشت بیرون می آورد.

برای استفاده از ادویه در ماریناد، یک دوم قاشق چایخوری مخلوط را به یک چهارم فنجان روغن به علاوه یک چهارم فنجان آب و 2 قاشق غذاخوری سرکه اضافه کنید. قبل از کباب کردن، استیک را به مدت 15 دقیقه یا بیشتر با این ترکیب در یک کیسه پلاستیکی ببندید و در یخچال قرار دهید و موقعی که می خواهید کباب کنید باید ماریناد را که با گوشت خام در تماس بوده است دور کنید. اگر از این مخلوط می خواهید به عنوان طعم دهنده یا سس استفاده کنید، ماریناد تازه درست کنید.

نکته:

می توانید دستور تهیه را بنا به ذائقه خود تغییر دهید. اگر تندی نمی خواهید، فلفل قرمز را کمتر استفاده یا حذف کنید.

اگر به پیاز حساس هستید، حذف کنید و مطمئن باشید از سایر طعم دهنده های مخلوط لذت وافر را خواهید برد (اینکه مواد را به ذائقه خود تغییر دهید مزیت نسبت به خرید ادویه آماده مونترال است)

یک تغییر جزیی:

برای اینکه به ادویه خود طعم و عطر بیشتری دهید، دانه های گشنیز را در یک ظرف جداگانه کوچک خرد کنید تا پودر شود و سپس به مخلوط بیفزایید.

برای خرید انواع ادویه می توانید از این لینک استفاده نمایید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.