گیاهان

سرخرطومی یونجه

توضیحاتی درباره حشره سرخرطومی یونجه

سرخرطومی یونجه [Hypera postica (Gyllenhal)] اینک در تمامی مناطق ایالات متحده گسترش یافته است، و یکی از مخرب­ترین حشرات در سطح ملی است. شیوع سرخرطومی در سطح وسیع به وفور گزارش شده است. نحوه خسارت ناشی از جوندگی حشره است که به صورت از بین رفتن قسمت­های رویشی رأس ساقه­ ها و به دنبال آن خش ک­شدن کامل گیاه ظاهر می­شود. شاخ و برگ خردشده گیاه به مزرعه آلوده منظره و زمینه­ای خاکستری رنگ می­دهد. تاکنون گونه­ ای که مقاومت زیادی به سرخرطومی یونجه داشته باشد مشاهده نشده است، ولی تفاوت­هایی در میزان حساسیت گیاهان واریته­ های آزمایشی و تجارتی نمونه ­های معرفی شده M.sativa از مناطق مختلف، و گونه­ های یک ساله مدیکاگو گزارش شده است. سرخرطومی­ها ترجیح می­دهند که بر روی گیاهان ساقه بلند و میان تهی تخم­گذاری کنند. تعداد تخم در روی گیاهان خوابیده و ساقه کوتاه نسبت به گیاهان ساقه بلند کم­تر است. مطالعات صحرایی نشان داده است که تقریبا ۲۵ درصد تنوع خسارت سرخرطومی در میان کلون­های یونجه به سلیقه تخم­گذاری و تغذیه لاروها بستگی دارد . ترجیح حشره از لحاظ تغذیه و تخم­گذاری با قطر ساقه هم­بستگی مثبت دارد .

به نژادی یونجه:

دو واریته تیم و ویولچک از لحاظ مقاومت به سرخرطومی یونجه تولید و در اختیار کشاورزان قرار داده شده ­اند. واریته تیم برای کشت در مریلند، ویرجینیا، و کارولینای شمالی معرفی شده است. مقاومت متوسط این واریته که طی ۶ دوره انتخاب دوره ­ای فنوتیپی حاصل شده است به طور عمده به تحمل آن نسبت داده می­شود . به نظر می­رسد که مقداری از این مقاومت از صفاتی نظیر انبوهی قسمت­های رویشی انتهایی و شاخه ­های جانبی مربوط باشد. قدرت تحمل تنها عامل مقاومت واریته ویولچک نسبت به سرخرطومی است. نتایج آزمایش­های سه ساله در جنوب ایندیانا نشان داده است که علی­رغم تحمل کم هر دو واریته، تغذیه لاروها از واریته تیم به طور محسوسی کم­تر است. واریته تیم تحت آلودگی شدید ویرجینیا  و کارولینای شمالی به مراتب کم­تر از واریته ویولچک از تغذیه لاروها خسارت دیده است. تحت این شرایط نیاز به سه مرتبه سم­پاشی واریته تیم قبل از اولین چین مشهود بود، ولی در مقایسه با واریته­ های حساس ، سم­پاشی یک هفته به تأخیر افتاد. در این مورد نیز پیشرفت­هایی در حل مسئله بسیار مشکل به نژادی صورت گرفته است. در شرایط آلودگی شدید حتی مقاومت کم تا متوسط می­تواند نقش مهمی را در یک برنامه تلفیقی و جامع کنترل، مشتمل بر استفاده از مقاومت گیاهی، کنترل زیست­شناختی عملیات به ­زراعی مطلوب، و استفاده صحیح از سموم ایفا کند.

برای مطالعه مقاله آفات و بیماری­های رایج یونجه کلیک کنید.

حشره سرخرطومی یونجه

حشره سرخرطومی یونجه

رتبه ­بندی میزان تحمل در مزرعه بر مبنای خسارت ناشی از آلودگی لاروها در شاخ و برگ انجام می­پذیرد. درجه ­بندی قابلیت ترجیح در مزرعه مبتنی برمبنا­های مختلف است، از جمله آلودگی نسبی ارقام آزمایشی به لاروها نسبت به یک واریته شاهد، تعداد تخم در ساقه یا در واحدی از ساقه، و یا همان طور که در روش استفاده از حلقه­ های برگ انجام می­شد بر اساس میزان ماده خشک خورده شده به توسط حشرات بالغ. گرچه موفقیت­های حاصل در اصلاح یونجه برای مقاومت به سرخرطومی از انتخاب گیاهان مقاوم در مزرعه حاصل شده است، روش­هایی نیز برای آزمایش­های گلخانه­ ای و آزمایشگاهی به منظور تشخیص و تلفیق مقاومت گیاهان نسبت به مراحل مختلف چرخه زندگی حشره پیشنهاد شده است.

نحوه نگهداری و پرورش آزمایشگاهی سرخرطومی یونجه به تفصیل بررسی و ارائه شده است برای تأمین ذخیره کافی و دایمی حشره برای آزمایش­های مختلف می­توان حشره کامل و یا تخم را به مدت طولانی در درجه حرارت سرد نگهداری کرد. با پرورش لاروها در تحت شرایط فتوپریود ۸ ساعته از دوره استراحت حشره جلوگیری می­شود. با وجود این­که پرورش تعداد زیاد حشره مستلزم صرف وقت و کار زیاد است حشره­ شناسان بلتسویل از طریق قرار دادن ۱۵۰ تا ۲۰۰ حشره بالغ در شیشه مخصوص 8 و 3 لیتری حاوی قطعات ساقه و اضافه کردن دانه گرده برای تحریک تخم­گذاری موفق شده ­اند یک هزار حشره بالغ را پرورش دهند. تخم­ها را یک روز در میان جمع­ آوری می­کنند و قبل از شکافته شدن روی قطعات کاغذ قرار می­دهند و کاغذها را بین گیاهچه­ های ۲ تا 3 هفته­ ای در جعبه کاشت جای می­دهند. برای اطمینان از عدم استفاده از سرخرطومی­هایی که در شرایط آزمایشگاهی تغییر ژنتیکی یافته ­اند، در بررسی مقاومت گیاهان از سر خرطومی­های نسل اول که از حشرات بالغ جمع­ آوری شده در مزرعه پرورش یافته ­اند استفاده می­ شود.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.