ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش کاشت لوبیا سبز از بذر تا محصول (زیرنویس فارسی)

فیلم آموزش کاشت لوبیا سبز از بذر

این فیلم به زبان انگلیسی(زیرنویس فارسی) است که گام به گام آموزش کاشت لوبیا سبز از بذر تا محصول را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت لوبیا سبز از بذر تا محصول را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

هیچ چیزی بهتر از کاشت لوبیا تازه نیست که طعم دلچسبی دارد و باعث می شود شما در هر زمانی به لوبیا سبز دسترسی داشته باشید. برای کاشت لوبیا از بذر ابتدا لوبیایی مناسب با منطقه کاشت خود انتخاب کنید. بذر لوبیا را در بستری مناسب از خاک بکارید، پس از کاشت بذر لایه نازکی کمپوست تازه بر روی آن بریزید، روزانه به 4 تا 6 ساعت نور خورشید نیاز دارد. لوبیا به طور معمول یک محصول بهاره به شمار می رود. معمولا تا شروع فصل سرما محصول می دهد و رشد می کند. برای برداشت مداوم لوبیا سبز هر سه هفته یکبار بذر لوبیا را کشت کنید.

به هنگام کاشت دانه ها را در عمق سه سانتیمتری بستر خاک قرار دهید و سپس روی آن را با خاک مناسب بپوشانید، پس از گذشت 5 تا 7 روز دیگر بذر های گیاه جوانه می زنند و سر از خاک بیرون می آورند. بذرهای جوانه زده را آبیاری کنید اگر آبیاری گیاه برای شما مقدور نیست و انجام نمی دهید با مقداری از آب آن را خیس کنید همچنین می توانید از مالچ برای مرطوب نگه داشتن سطح خاک برای رشد گیاه استفاده کنید. کرم ها از مالچ تغذیه می کنند و آن را در روده های خود تبدیل به مواد آلی می کنند.

لوبیا سبز رشد می کند و بزرگ می شود شروع به گلدهی می کند این گلها در نهایت به غلاف لوبیا سبز تبدیل می شود. میوه این گیاه باریک و دراز و به رنگ سبز می باشد، زمانی که لوبیا رشد کرد می توانید آن را برداشت کنید. برای رشد نیاز به دمای مناسب دارد. از این گیاه استفاده های مختلفی می شود، به صورت رونده رشد می کند. در بیشتر مناطق رشد می کند. به صورت بوته ای کوتاه رشد می کند.

برای مطالعه مقاله معرفی انواع لوبیا سبز می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر لوبیا می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر می توانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *