گیاهان

پخت و پز انواع میکروگرین ها

انواع گیاهان سبز

پخت و پز گرینها از اسفناج بسیار مرطوب و سریع تا گونه های فیبری کلم کالی میباشد . تفاوتها را مشاهده کرده و یاد بگیرید که تفاوتها و شباهتها چگونه هستند .

میکروگرین ­های چغندر:

گرین­های چغندر تنها زمانی در دسترس می­باشد که چغندر تازه بوده و به صورت شکل پایین است. به گفته نویسندگان، چغندرها به همراه گرین­های آن­ها یکی از اهداف خرید در بازارهای کشاورزان هستند. اگر در همان روز نمی­پزید، حتما گرین­ها را از چغندرها جدا کرده و ذخیره کنید. اگر این کار را نکنید، ریشه­ های چغندر انرژی را از گرین­ها جذب خواهند کرد.

توجه داشته باشید که گرین­های چغندر به مدت طولانی باقی نمی­ماند؛ بنابراین، نیاز است که آن را در طول یک یا دو روز استفاده کنید. آن­ها را می­توانید به عنوان برگ مصرف کنید، اما توجه داشته باشید که گرین­های حاصل از چغندر قرمز، گرین­های روشن را رنگی خواهند کرد. آن­ها را می­تواند به همراه سایر گرین­های چغندرها در سالاد استفاده کنید.

گرین­های چغندر

گرین­های چغندر

میکروگرین­ های کولارد:

گرین­های کولارد ملایم، زمینی و خوشمزه هستند. آن­ها دارای برگ­های گسترده با رگه ­های جامد و محکم می­باشند. این گرین­ها دارای عطر و طعم قوی و بافت بسیار سالم هستند. آن­ها به راحتی تجزیه نمی­شوند، بنابراین بهتر است زمانی مصرف شوند که شکل و بافت خود را از دست نداده باشند.

گرین­های کولارد

گرین­های کولارد

چگونگی خرید گرین­های کولارد:

قبل از پخت، شما باید آن­ها را خریداری کنید. به دنبال برگ­هایی با رنگ سبز تیره و فاقد زرد شدگی، قهوه ­ای شدگی و پژمردگی باشید. گرین­های کولار باید کاملا سفت و مناسب باشند.

چگونگی نگهداری گرین­های کولارد:

گرین­های کولارد را همانند سایر گرین­ها در یخچال در داخل پلاستیک نگهداری کنید. قبل از استفاده، با آب بشویید.

چگونگی پخت گرین­های کولارد:

گرین­های کولارد زمانی مناسب هستند که پخته شده و به همراه گوشت دودی و سوسیس مصرف شوند. سیر، دارفلفل و ماهی کولی طعم­های دیگری هستند که به همراه گرین­های کولارد مصرف می­شوند.

در قدیم، گرین­های کولارد به صورت پخته شده استفاده می­شد (حداقل به مدت یک ساعت). در این فرآیند، گرین­ها در مایع­ های معطر پخته می­شود. اگر نمی­خواهید آن­ها را به مدت طولانی پخت کنید، می­توانید تمیز کرده و همانند اسفناج برش داده و به سوپ اضافه کنید. همچنین، می­توانید آن­ها را همانند گرین­های دیگر به همراه ماست و زیره سبز مصرف کنید.

همچنین، می­توانید آن را به صورت ساتویی مصرف کنید تا عطر و بوی دلخواه خود را داشته باشد. در این حال اندکی شیرین خواهد بود و می­توانید با چای مصرف کنید.

میکروگرین کلم کیل فرفری:

کلم کالی مایل به قرمز دارای برگ­های گسترده با لبه­ های زیبا و فرفری بوده و رنگ آن سبز تیره است. کلم کالی یا معمولا به مدت طولانی پخته می­شود و یا قبل از استفاده در آب جوشانده می­شود تا تلخی آن کاهش یافته و رنگ آن بهتر شود. ماهیت کلم کالی کمک می­کند تا در پخت و پزهای طولانی مدت حفظ شود. این گرین به همراه سایر گرین­ها نظیر فلفل و زنجبیل مصرف می­شود.

برای خرید انواع بذر سبزیجات کلیک کنید .

کلم کیل فرفری

کلم کیل فرفری

میکروگرین­ های قاصدک:

گرین­های قاصدک دارای برگ­های سبز بوده و در مزارع و باغات باعث ایجاد مزاحمت می­شود. آن­ها خاکی، رگه­ دار و کاملا تلخ هستند. طعم تیز آن شبیه رادیکیو و اندکی بیشتر است.

انواع مختلفی از گرین­های قاصدک کشت شده و برای فروش به بازارها و فروشگاه­های مواد غذایی ارسال می­شوند. این گرین­ها از علف­های هرز مهم باغ­ها هستند. با این حال، توجه داشته باشید که “علف­های هرز” کاملا خوراکی هستند و اگر بتوانید تلخی آن­ها را تحمل کنید می­توانید استفاده نمایید.

گرین­های قاصدک

گرین­های قاصدک

چگونگی خرید گرین ­های قاصدک:

در بازار، برگ­های سفت و مناسب را با دقت انتخاب کنید. از گرین­هایی که دارای برگ­های زرد و ساقه لاغر هستند اجتناب کنید. در باغ، برگ­های سبز مناسب را انتخاب کنید و از برگ­هایی استفاده کنید که با علف­کش و مواد شیمیایی مضر تیمار نشده ­اند.

چگونگی پخت گرین ­های قاصدک:

برای افرادی که تلخی گرین­های قاصدک زیاد است، می­توانید آن را پخته (پخت آن­ها در آب جوش نمک­دار) و یا در زیر آب تکه تکه کنید تا طعم تلخ آن کاهش یافته و با طعم­های قوی نظیر بیکون، سیر و چیله استفاده کنید. گرین­های قاصدک به مقادیر اندکی در سالادهای گرم استفاده می­شود. همچنین، برای تهیه شراب قرمز قوی و یا ایجاد طعم­های غنی در مواد غذایی نظیر تخم مرغ آب­پز شده، آجیل تند و یا پنیر رنده شده، استفاده می­شود. گرین­های قاصدک در سالادهای فرانسوی به جای چغندر بوداده نیز استفاده می­شود. برای کاهش تلخی گرین­های قاصدک آن را به همراه مقدار بیکن یا پانکتا بجوشانید.

میکروگرین­ های کلم قمری:

همانند گرین­های شلغم و گرین­های چغندر، گرین­های کلم قمری دارای برگ­های بسیار خوشمزه و خوراکی هستند. همانند گرین­های چغندر، آن­ها به همراه سبزیجات مربوطه فروخته می­شوند. این گرین­ها پس از پخته شدن نیز مناسب بوده و می­توان به همراه سس به عنوان سالاد استفاده کرد.

گرین­های کلم قمری

گرین­های کلم قمری

کلم ­پیچ توسکانی:

کلم­پیچ دینو به عنوان کلم­پیچ توسکانی، کلم­پیچ لاسیناتو و کلم سیاه شناخته شده و پخت و پز آن بسیار دلپذیر می­باشد. برگ­های آن به رنگ سبز تیره، سبز – آبی، سیاه، سبز و حتی نارنجی بوده و عطر و طعم خوبی دارد. برگ آن­ها در صورت پخته شدن مناسب، طعم بسیار دلچسبی دارد و بافت خود را حفظ می­کند.

کلم ­پیچ توسکانی

کلم ­پیچ توسکانی

چگونگی خرید کلم­پیچ دینو:

بزرگ­ترین ساقه ­ها و بزرگ­ترین برگ­ها را انتخاب کنید. به برگ­ها با دقت نگاه کنید، شما برگ­های آبی تیره – سبز یا سیاه – سبز را نیاز دارید.

چگونگی ذخیره کلم­پیچ دینو:

کلم­پیچ دینو را می­توان به راحتی در پلاستیکی در یخچال نگهداری کنید. هنگام استفاده مطمئن باشید که برگ­ها را به خوبی شسته­ اید. بر خلاف سایر گرین­ها، اگر کلم­پیچ دینو شسته شود امکان نگهداری آن وجود نخواهد داشت. نیازی به بریدن آن­ها نیست، نیازی نیست که آن را در داخل کیسه قرار دهید.

چگونگی پخت کلم­پیچ دینو:

کلم­پیچ دینو برای جوشاندن مناسب است. می­توانید آن را در آب جوشانده و به همراه روغن زیتون و سیر و یا هر دو استفاده کنید. افزودن مقداری نمک و لیمو شیرین نیز خوب است.

برای خرید انواع بذر میکروگرین ها کلیک کنید .

گرین­های خردل

گرین­های خردل

گرین­های خردل، گرین­های حاصل از گیاه خردل است. برگ­ها دارای طعم تیز و ملایم بوده و ممکن است یادآور طعم دانه­ های خردل باشد. شما می­توانید عطر و طعم آن را با جوشاندن در آب نمک به مدت یک یا دو دقیقه و تخلیه و خشک کردن آن بهتر کنید. شما می­توانید از طریق سرخ کردن، عطر و طعم آن را بهبود بخشید. از آنجا که در آشپزی سنتی گرین­های خردل به همراه دانه ­ها پخت و پز می­شوند، استفاده از گرین­ها به تنهایی می­توان خوشمزه باشد.

برای خرید بذر خردل جنوبی کوچک کلیک کنید .

برای خرید بذر خردل فلوریدا کلیک کنید .

میکروگرین­ های نخود:

گرین­های نخود یا ساقه­ های نخود شامل غلاف­های نخود نیز می­باشد. در اواخر بهار و اوایل تابستان، کشاورزان گیاهان نخود سبز خود را برداشت کرده و مقادیر زیادی از آن را به بازار کشاورزی و بازار آسیا منتقل می­کنند. برخی از بازارهای اختصاصی آن­ها را انتقال می­دهند، اما برای سوپرمارکت­های سنتی مناسب نیستند، زیرا سریعا از بین می­روند.

به دنبال نخود  سبز شفاف و تازه باشید. از برگ­­های قهوه­ ای یا آسیب دیده اجتناب کنید. گرین­های نخود یک یا دو روز پس از خرید بایستی استفاده شوند. در عین حال، می­توان آن را در پلاستیک در داخل یخچال نگهداری کرد.

برای خرید بذر گل نخودی کلیک کنید .

برای خرید بذر نخود فرنگی هلندی کلیک کنید .

گرین­های نخود

گرین­های نخود

چگونگی پخت و پز گرین ­های نخود:

در بهترین حالت، گرین­های نخود به همراه مقدار اندکی روغن زیتون یا روغن دانه انگور استفاده می­شود. برای بهتر شدن طعم آن مقدار اندکی سیر قهوه ­ای یا موسیر اضافه می­کنند. افزودن سرکه یا آب لیمو نیز می­تواند مناسب باشد.

گرین­های نخود را می­توان به سوپ اضافه کرد. در این حالت به خوبی پخته شده و دلچسب می­شود.

قبل از پختن گرین­های نخود، خوب به آن­ها نگاه کرده و قسمت­های سخت را حذف کنید. شما می­توانید آن را پس از پختن برش دهید.

توجه داشته باشید که پختن باعث افزایش حجم آن تا بیش از 90 درصد می­شود. برای پخت آن­ها بایستی از یک ظرف بزرگ استفاده کنید و یا اینکه در چندین گروه پخت کنید.

برگ چغندر رنگین کمان:

برگ چغندر رنگین کمان ترکیبی از برگ چغندر سوئدی، برگ چغندر قرمز و برگ چغندر طلایی است. شما می­توانید انواع مختلفی از آن را داشته باشد، اما در بیشتر موارد حاوی دسته­ های قرمز هستند. اگر دوست دارید، می­توانید آن­ها را به صورت پخته شده مورد استفاده قرار دهید.

برگ چغندر رنگین کمان

برگ چغندر رنگین کمان

برگ چغندر قرمز:

برگ چغندر قرمز همانند برگ چغندر سوئیسی است، ما ساقه ­ها و دمبرگ­های آن قرمز است. اتصال برگ به چغندر به سمت جلو بوده و عطر و طعم آن بهتر از برگ چغندر سوئیسی است. شما می­توانید از برگ چغندر سوئیسی نیز استفاده کنید، اما برگ چغندر قرمز بهتر از آن بوده و می­تواند بشقاب را رنگی و سایر سبزیجات را صورتی کند.

 برای خرید انواع بذر برگ چغندر کلیک کنید .

برگ چغندر قرمز

برگ چغندر قرمز

گرین­های خردل قرمز:

گرین­های خردل قرمز تقریبا شبیه گرین­های خردل سبز بوده و تنها رنگ آن متفاوت است. گرین­های خردل کوچک طعم فوق ­العاده­ ای داشته و رنگ قرمز آن باعث دلچسب شدن سالاد می­شود. هنگامی که گرین­های خردل قرمز پخته می­شود، رنگ و طعم خود را از دست می­دهند. همانند گرین­های خردل سبز، می­توان آن را به مدت یک یا دو دقیقه در آب جوشانده و سپس خنک کرد. برای بهتر شدن طعم، می­توان آن را سرخ کرده و به همراه نوشیدنی استفاده کرد. پخت و پز طولانی مدت آن موجب بهتر شدن طعم آن می­شود.

برای خرید بذر خردل جنوبی کوچک کلیک کنید .

برای خرید بذر خردل فلوریدا کلیک کنید .

گرین­های خردل قرمز

گرین­های خردل قرمز

کلم کالی روسی:

کلم کالی روسی همانند کلم کالی فرفری بوده و رنگ آن صورتی قرمز است. در هنگام استفاده از این کلم کالی، بایستی توجه کرد که رنگ صورتی خفیف مایل به سفید در روی زبان ایجاد شده و ظرف­ها رنگی می­شوند.

 برای خرید انواع بذر کلم کلیک کنید .

کلم کالی روسی

کلم کالی روسی

اسفناج:

در بین گرین­های ذکر شده در اینجا، پخت و پز اسفناج بسیار سریع است. بر خلاف سایر گرین­ها، اسفناج هم به صورت خام و هم به صورت پخته مصرف می­شود. در انواع سالادها، نظیر سالاد بلوبری و انواع سوپ­ها استفاده می­شود (سوپ لوبیا و گرین­ها).

برای خرید انواع بذر اسفناج کلیک کنید .

اسفناج

اسفناج

گرین­های سیب­ زمینی شیرین:

گرین­های سیب ­زمینی شرین دارای عطر و طعم دوست داشتنی بوده و تقریبا شیرین است. این گرین­ها به هیچ عنوان تلخ نبوده و همانند اسفناج تردیدی در مورد آن نیست. این گرین­ها در سوپ­ها و خورشت­ها استفاده شده و به سرعت در تابه داغ به همراه کمی روغن و نمک سرخ می­شود.

گرین­های سیب­ زمینی شیرین

گرین­های سیب­ زمینی شیرین

برگ چغندر سوئیسی:

برگ چغندر سوئیسی به رنگ سبز تیره بوده و ساقه­ ها و دمبرگ­های آن سفید و روشن است. در اغلب موارد، دمبرگ­ها جدا شده و بصورت مجزا استفاده می­شود و یا اینکه طبق دستورالعمل­های مختلف مورد استفاده قرار می­گیرند (سوپ خوشمزه). برگ­ها به راحتی سرخ شده و دمبرگ­ها نیاز به پخت و پز بیشتری دارند و در اغلب موارد جوشانده می­شوند . همچنین، می­توان همانند کرفس به صورت خرد شده استفاده کرد تا عطر و طعم آن به سوپ اضافه شود.

برگ چغندر سوئیسی

برگ چغندر سوئیسی

گرین ­های شلغم:

گرین­های شلغم همان گرین­های گیاه شلغم هستند (شما درست حدس زدید؟) آن­ها معمولا همانند گرین­های کولارد فروخته می­شوند، اما همانطور که مشاهده می­کنید، گاهی اوقات می­توانند به همراه ریشه­ها باشند. آن­ها به رنگ سبز روشن بوده و به آسانی و به سرعت پخته می­شوند.

برای خواندن مقاله همه چیز درباره میکروگرین کلیک کنید .

گرین­های شلغم

گرین­های شلغم

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

4 دیدگاه درباره مقاله “پخت و پز انواع میکروگرین ها

 1. Avatar fcuk گفت:

  گرینها به چه معنی است؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   به معنای سبزی ها و یا صیفی های سبز رنگ میباشد.

 2. Avatar نادر گفت:

  آیا بذر کلم کیل رو موجود دارید؟ و چند رقم داره؟

  1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

   بذر کلم کیل موجود است و از این لینک میتوانید انواع بذر آن را خریداری نمایید.
   https://poponik.com/product-category/vegetables/cabbage/kale/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.