گیاهان

انواع فلفل شیرین و خوشمزه

انواع فلفل شیرین و خوشمزه

فلفل شیرین تنها به رنگ قرمز و سبز نیست، بلکه رنگ زرد نارنجی و حتی رنگ بنفش نیز وجود دارند که نسبتا شایع هستند. همچنین، انواع فلفل شیرین نسبت به انواع مختلف فلفل دلمه­ ای بیشتر است. بقیه مقاله را مشاهده کنید تا طعم فلفل­هایی که ممکن است در بازارهای کشاورزان و فروشگاه­های تخصصی وجود داشته باشد را بدانید.

فلفل گیلاس:

فلفل گیلاس شیرین بوده و می­تواند کمی تند نیز باشد. این نوع فلفل عمدتا شیرین بوده و طعم آن شبیه فلفل­های قرمز است.

این فلفل­ها خوشمزه بوده و به عنوان میان­ وعده نیز استفاده می­شود. همچنین، از آن در سالاد یا ترشی نیز استفاده می­گردد.

فلفل گیلاس

فلفل گیلاس

فلفل کوبانل:

هنگامی که این فلفل برای اولین بار رشد می­کند، نازک و طویل بوده و به رنگ زرد یا سبز مایل به زرد است، اما رنگ آن می­تواند تیره­ تر نیز باشد و حتی به قرمز تمایل داشته باشد. اکثر این فلفل­ ها به صورت نارس فروخته می­شوند و خرد شده به همراه سایر غذاها مورد استفاده قرار می­گیرند.

برای خرید انواع بذر فلفل کلیک کنید.

فلفل کوبانل

فلفل کوبانل

فلفل دلمه­ ای سبز:

این فلفل، فلفل مد نظر ما بوده و در مناطق بسیاری رشد می­کند. آن­ها دارای عطر و طعم فوق­ العاده تند و تیز هستند. ما این نوع فلفل را دوست داریم و عمدتا به صورت پر شده مصرف می­کنیم. شما می­توانید این فلفل را به همراه گوشت و سبزیجات بپزید و تا زمانی که مرطوب و آبدار است بخورید. مطمئن هستیم که این فلفل جای خاصی را در قلب شما دارد.

فلفل دلمه­ ای سبز

فلفل دلمه­ ای سبز

فلفل سرخ­کردنی ایتالیایی:

این فلفل لاغر و ملایم بوده و به همین دلیل به این نام خوانده می­شود. این نوع فلفل به صورت طولی و نازک خرد شده و به آرامی در روغن زیتون سرخ می­شود. قطعات این فلفل برای تهیه غذاهای خاص استفاده می­شود. این فلفل خرد شده مناسب برای افزودن به ساندویج­ها است.

برای سرخ کردن آن: از یک تابه بزرگ روی گرمای متوسط با مقدار زیاد روغن زیتون با کیفیت بالا استفاده کنید. ساقه­ های فلفل را برداشته و آن را به داخل تابه بریزید. مقداری نمک اضافه کرده و بهم بزنید تا پخته شود. این نوع فلفل بایستی حدود 30 دقیقه پخته شود تا نرم گردد.

برای خواندن مقاله چگونه میتوان فلفل شبح پرورش داد کلیک کنید .

فلفل سرخ­کردنی ایتالیایی

فلفل سرخ­کردنی ایتالیایی

فلفل دلمه ­ای نارنجی:

همانند فلفل زرد و فلفل نارنجی بوده و به فلفل قرمز نیز شباهت دارد، اما شیرین بوده و بسیار زیبا است. آن­ها را می­توان به صورت خام در سالاد مصرف کرد و یا می­توانید آن را کباب نمود.

فلفل دلمه ­ای نارنجی

فلفل دلمه ­ای نارنجی

فلفل دلمه ­ای بنفش:

فلفل دلمه ­ای بنفش شیرینی کمتری نسبت به فلفل دلمه­ ای قرمز، نارنجی یا زرد دارد، اما مقدار شیرینی آن نسبت به فلفل دلمه ­ای سبز بیشتر است. این فلفل به صورت خام به سالاد اضافه می­شود، زیرا رنگ آن بنفش درخشان بوده و در هنگام پخته شدن سبز و خاکستری رنگ می­شود.

برای خرید انواع بذر فلفل دلمه ای کلیک کنید .

فلفل دلمه ­ای بنفش

فلفل دلمه ­ای بنفش

فلفل دلمه­ ای قرمز:

فلفل دلمه­ ای قرمز، محبوب­ترین فلفل شیرین می­باشد که احتمالا به دلیل شیرینی واقعی آن است. به دلیل داشتن رنگ روشن و طعم شیرین عمدتا در سالادها استفاده می­شود (مانند سالاد ذرت، آووکادو، فلفل و یا سالاد فلفل دلمه ­ای).

فلفل قرمز دارای عطر و طعم کمتری از سایر فلفل­ها بوده و هنگام برشته شدن ابریشمی و شاداب می­شود که یکی از ویژگی­های مشخص این فلفل محسوب می­شود.

فلفل دلمه­ ای قرمز

فلفل دلمه­ ای قرمز

پیمونتس سرخ (پیمونتس):

پیمونتس سرخ بهترین نوع فلفل بوده و برای کباب کردن مناسب است. این نوع فلفل سطح قند بالایی داشته و پس از کباب کردن نیز شیرین­تر می­شود. برای کباب کردن یا جوشاندن آن و همچنین نحوه سرخ کردن روی شعله به مطالب دیگر مراجعه شود (توجه داشته باشید: ترجیح داده می­شود که این نوع فلفل با کمی روغن زیتون و به صورت خرد شده مصرف شود).

چگونه فلفل دلمه ای بکاریم؟(آموزش گام به گام تصویری)

پیمونتس سرخ (پیمونتس)

پیمونتس سرخ (پیمونتس)

فلفل دلمه­ ای زرد:

فلفل دلمه ­ای زرد را می­توان همانند فلفل دلمه ­ای قرمز یا نارنجی استفاده کرد. این فلفل نیز تا حدودی شیرین بوده و طعم ملایمی دارد. نحوه پخت آن مشابه فلفل قرمز بوده و هنگام پخته شدن کامل رنگ زرد آن حفظ می­شود.

فلفل دلمه­ ای زرد

فلفل دلمه­ ای زرد

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.