ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش برداشت پیاز غول پیکر (زیرنویس فارسی)

فیلم آموزش کاشت پیاز غول پیکر

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام آموزش کاشت پیاز غول پیکر را بازگو می‌کند.

در این فیلم آموزشی نحوه کاشت پیاز غول پیکر را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

حدود یک ماهی می‌شود که پیاز کاشته شده است و همانطور که در ویدئو مشاهده می‌کنید موعد برداشت آن می‌باشد. به هنگام برداشت پیاز غول‌پیکر را خیلی آرام به سمت بیرون بکشید با توجه به تنگ بودن محل برداشت این کار کمی سخت است، بنابراین بایستی کارهایی را به صورت اصولی انجام شود برای این منظور برگهای پیاز را ریزریز کنید این گیاه برگ‌های باریک و درازی به رنگ سبز دارد.

پس از آنکه برگ‌های این گیاه را از بین بردید با دست خود قسمت زیرین گیاه پیاز بگیرد و آن را بیرون بکشید، سپس گیاه را تمیز کنید طوری که گیاه آسیب نبیند و برگ‌های اضافی آن را دور بریزید. سپس پیاز برداشت‌ شده را در جای خنک نگهداری کنید، البته محیط نگهداری نباید زیاد سرد باشد محیط باید خنک و تاریک باشد و اصلاً روزنه‌ ای برای نور وجود نداشته باشید اگر اینگونه باشد پیاز کمی هم رسیده‌ تر می‌شود و پوسته آن نیز بهتر می‌شود. وزن هر پیاز غول‌پیکر بین 1 تا 3 کیلو می‌باشد. هر پیاز را به صورت جداگانه بسته بندی کنید و به بازار مصرف عرضه کنید.

به هنگام مصرف قسمت پایینی گیاه و ریشه آن را برش دهید و گرد کنید، این ایده مناسبی است تا بتوانید پوسته گیاه را بگیرید و تمیز کنید پوسته را از قسمت بالایی بگیرید و بکشید تا تمیز و پوسته‌ ها باهم یکی شوند.

البته پس از کندن پوست پس از گذشت مدت زمانی دوباره پوسته جدید در می‌آورد که البته ممکن است پوسته هم تشکیل نشود پس از انجام این مراحل پیاز را بشورید و این کار را به آرامی انجام دهید تا به پوسته خراشی وارد نشود، سپس آن را خشک‌ کنید و مورد استفاده و بسته‌ بندی قرار دهید.

این گیاه رشد سریعی دارد طوری که پس از یک ماه بارور و قابل برداشت می‌شود، توجه داشته باشید که در رشد این گیاه عوامل مختلفی منجمله نور،، خاک مناسب و کود تأثیرگذار می‌باشد که باید به هنگام رشد به آن توجه داشته باشید.

برای مطالعه مقاله با انواع پیاز آشنا شویم می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر پیاز می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

2 دیدگاه درباره مقاله “فیلم آموزش برداشت پیاز غول پیکر (زیرنویس فارسی)

  1. Avatar آزاد گفت:

    مگه پیازی ب این بزرگی بازارم داره؟کی میاد پیازی ب این بزرگی رو بخره

    1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

      پیاز بزرگ هم مشتری های خودش را خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.