خوشمزه ها

دتوکس واتر قاصدک و خربزه

دتاکس واتر قاصدک و خربزه

شیره قاصدک حاوی بسیاری از ترکیبات تلخ می­باشد که موجب تحریک اشتهاء شده و تولید بزاق را افزایش می­دهد. همچنین، موجب افزایش ترشح غدد لنفاوی در دستگاه گوارش و کبد می­شود. در اواخر تابستان، ریشه قاصد حاوی مقادیر بالایی از ترکیبات تلخ مزه است؛ در حالی که، در بهار بیشترین مقدار این ترکیبات در برگ یافت می­شود. علاوه بر ترکیبات تلخ مزه، برگ­ها حاوی ویتامین B، C و پتاسیم هستند. قاصدک دارای اثرات ادرارآور شدید می­باشد. در آلمان و اتریش، قاصدک برای بیماری کیسه صفرا، بیماری­های کبدی، نقرس و روماتیسم تجویز می­شود.

از قاصدک برای تهیه آب یا شربت قاصدک استفاده می­شود. همچنین، قاصدک برای تهیه سالاد و چای مناسب می­باشد. در طول سال­های جنگ جهانی اول (دهه 1940)، از ریشه سرخ شده قاصدک به عنوان جایگزین قهوه استفاده می­شد. گزارش شده که رژیم غذایی 14 روزه که شامل قاصدک تازه است، خستگی و ضعف را درمان می­کند. اعتقاد بر این است که این گیاه پاک کننده خون بوده و بدن را تقویت می­کند.

دتاکس واتر قاصدک و خربزه

دتاکس واتر قاصدک و خربزه

تهیه یک لیوان دتوکس واتر قاصدک و خربزه:

1 عدد شاخه برگ قاصدک

1 عدد شاقه کرفس

4 عدد برگ کلم کیل

نصف عدد سر کلم بروکلی

مقداری خربزه شیرین

همه مواد تشکیل دهنده را شستشو دهید. اگر پوست خربزه نرم باشد آن را استفاده نکنید. دانه­ های مغذی را در آن قرار دهید. تمام مواد را به قطعات کوچک خرد کرده و در آبمیوه ­گیری قرار دهید. آن را در لیوان ریخته و مصرف کنید.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *