گیاهان

بهترین درخت افرا برای رنگ پائیز

درخت افرا

مقالات مختلف در مورد انواع مختلف درخت برای رنگ پاییز نشان می دهد که علاقه مندان برای محوطه سازی دارای گزینه های زیادی برای رسیدن به حیاط رنگارنگ در پاییز هستند. با این حال، در شمال شرقی آمریکا، هیچ چیزی به اندازه درختان افرا متفاوت نیست. این درخت به طور دقیق با فصل های پاییز و زمستان مرتبط است.

در زیر برخی از گونه هایی را که می توان برای طراحی رنگ پاییز انتخاب کرد، مشاهده می کنید. این درخت برای استفاده تخصصی در طراحی منظره مناسب بوده و یک گیاه بومی مناسب برای حیاط های کوچک و شرایط سایه است.

درخت افرا قرمز

افتادن خاک و برگ افرا قرمز (Acer rubrum spp) متاسفانه گاهی اوقات به دروغ به عنوان درخت معمولی در نظر گرفته می شود. رنگ برگ های پاییزی آن گاهی اوقات بسته به شرایط زرد است (نام جایگزین آن “افرا مرداب” می باشد که نام تجاری آن محسوب می شود، زیرا زیستگاه وحشی آن تنها به مناطق باتلاقی محدود نمی شود).

به همین دلیل، بهتر است که با ارقام شناخته شده برای رنگ پاییز، مانند ” Autumn Blaze” استفاده شود. اگر شاخ و برگ قرمز را می خواهید، پیشنهاد می کنم که افرا قرمز ” Red Sunset” را خریداری نمایید. این درخت حدود 15 ljv ارتفاع داشته و گستردگی کمتری دارد. درخت افرا قرمز در مناطق 9-4 در نور کامل یا سایه جزئی رشد و خاک با pH اسید و زهکشی خوب رشد بهتری دارد.

با این حال، حتی ارقام نسبتا پایدار، مانند درختان افرا قرمز سواحل، نیز در آب و هوای مناسب قرار ندارند. در پاییز، شدت رنگ برگ ها به دلیل گرمای شدید تابستان و خشکی کاهش می یابد. حتی زمان سقوط نیز از بین نمی رود. افتادن برگ ها به روزهای آفتابی و شب های بادی آغاز فصل پاییز بستگی دارد.

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر افرا روبروم قرمز کلیک کنید .

افرا قرمز

افرا قرمز

درخت افرا قندی

درخت افرا قندی (Acer saccharum) می تواند در نواحی 8-3 و در حیاط خانه با زهکشی مناسب و نور کامل رشد کند. درخت افرا قندی به عنوان منبع “شربت افرا” مشهور است. ارتفاع درخت افرا قندی می تواند تا 25 متر برسد و به طور معمول 18 متر است. افرا قند دارای شاخ و برگ رنگی از زرد تا نارنج و تا قرمز است. بسته به سال و محل و بسیاری از فاکتورهای دیگر، رنگ برگ ها در پاییز متفاوت است.

برای خرید و مطالعه اموزش کاشت بذر افرا پالماتوم اتراب کلیک کنید .

درخت افرا قندی

درخت افرا قندی

درخت افرا نقره ای یا نروژی

درخت افرا نروژی (Acer platanoides) سازگاری خوبی به انواع خاک و شرایط محیطی دارد. در واقع، آن ها بسیار سازگار هستند، زیرا در آمریکای شمالی به یک گیاه مهاجم تبدیل شده  و جایگزین درخت سدر یا درصد افرا قرمز شده اند که زیبایی بهتری برخوردار هستند.
دلیل استفاده گسترده از افرا نروژی در مناطق شهری ایالات متحده ایجاد سایه و تحمل بهتر به آلودگی است. رنگ شاخ و برگ آن در پاییز زرد است و در نواحی 7-3 رشد می کند. ارتفاع تقریبی آن نیز 15 متر می باشد. افرا نروژی بیشترین رشد را در نور کامل خورشید و خاک های دارای زهکشی خوب دارد.

افرا نقره ای (Acer saccharinum)یکی از درختان دیگر است که توصیه نمی کنم. شاخ و برگ آن در پاییز زرد است، اما سایه آن بسیار کم می باشد. در بالای این درخت، اندام های ضعیفی قرار دارد که در معرض آسیب های طوفان می باشند. دو مورد از نقاط مثبت این درخت آن است که رشد بیشتری دارد و خاک مرطوب را تحمل می کند. این درخت در نور کامل آفتاب و در مناطق 9-3 رشد می کند.

درخت افرا نروژی

درخت افرا نروژی

آمور: مهاجم دیگر

درخت افرا آمور (Acer ginnala ‘Flame)

در مناطق 8-2 رشد می کند و یک جایگزین مناسب برای نمونه های ذکر شده در بالا می باشد. حداکثر اندازه رشد آن 6 متر است. با این حال، همانند افرا نروژی مهاجم است. آن ها منشاء آسیایی دارند. اگر آن ها سایه را تحمل می کنند، اما در پاییز بهترین رنگ برگ را دارند. برای اطمینان از آن، سعی کنید که نور کامل خورشید را تامین کنید. این تلاش ها باعث زیبایی رنگ برگ در پاییز و ایجاد برگ های سبز تا قرمز می شود.
همچنین، منشاء آن از آسیا بوده و همانند افرا کاغذ (Acer griseum) دارای شاخ و برگ قرمز است. با این حال، اکثر مقامات آن را به عنوان گونه مهاجم در نظر نمی گیرند. نام آن اشاره به این واقعیت دارد که پوست آن به عنوان عامل زینتی در نظر گرفته می شود.

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر افرا جینانلا کلیک کنید .

درخت افرا آمور

درخت افرا آمور

درخت گوزن : نمونه کوچک از سایه عشق

(Acer pensylvanicum) بومی شمال شرقی ایالات متحده و جنوب شرقی کانادا است. این درخت تحت عنوان “درخت گوزن” نیز نامیده می شود، زیرا گوزن، خرگوش، گورخرها و سگ های آبی از آن تغذیه می کنند. اگر شما به دنبال یک درخت کوچک با حداکثر ارتفاع 9 متر و رنگ ایده آل در پاییز هستید، این انتخاب بسیار خوب است. می توانید آن را از طریق هرس کردن کوتاه تر کنید؛ در واقع، می توانید آن را به صورت درختچه رشد دهید. برگ های آن در پاییز به رنگ زرد است. نام اولیه آن “افرا راه راه” می باشد که به خطوط سفید روی تنه درخت اشاره دارد. این درخت بایستی در منطقه سایه دار کاشت شود. از نظر خاک، لوم شنی بهتری خاک است، زیرا این درخت به زهکشی خوبی نیاز دارد.

برای خرید و مطالعه اموزش کاشت بذر افرا پالماتوم کلیک کنید .

درخت افرا راه راه

درخت افرا راه راه

درخت افرا کرب

این نوع افراد کاربرد بسیار تخصصی در طراحی چشم انداز دارد. افرا کرب (Acer campestre) رایج ترین نوع افرا بوده و کاربرد زیادی دارد. افرا کرب به دلیل عادت رشد و عدم تحمل آلودگی و خاک فشرده، ارزش زیادی ندارد. از لحاظ عادت رشد، الگوی شاخه زایی آن متراکم بوده و از تنه شروع می شود و رشد آن ها آهسته است. همه این حقایق را ترکیب کنید تا چگونگی رشد Acer campestre را بدانید. این درخت دارای ارتفاع 10 متر بوده و می تواند یک انتخاب ایده آل برای خانه و کنار جاده ها باشد.
برای مشاهده عکس های بیشتر در مورد درختان افرا، به بهترین تصاویر پاییز مراجعه کنید. همچنین، توجه داشته باشید که من مقاله جداگانه ای در مورد درخت افرا ژاپنی قرمز ارائه داده ام که به عنوان گروه جداگانه در نظر گرفته می شود. آیا به گونه افرا علاقه دارید؟ در اینجا به سادگی در مورد درختان رنگارنگ آشنا شدید.

برای مطالعه مقاله با انواع درخت افرا آشنا شویم کلیک کنید .

برای مطالعه مقاله درخت افرا ابلق (افرای سیاه) کلیک کنید .

برای مطالعه مقاله با درخت افرا سبز (افرا چینی) آشنا شویم کلیک کنید .

برای مطالعه مقاله با درخت افرا سلطنتی آشنا شویم کلیک کنید .

درخت افرا کرب

درخت افرا کرب

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

2 دیدگاه درباره مقاله “بهترین درخت افرا برای رنگ پائیز

  1. Avatar احسان گفت:

    سلام، وقت بخیر، من یه افرای سبز خریداری کردم، بعد از چند روز متوجه لکه های سفید رنگی روی تنه شدم که در قسمت گره های گیاه بیشتر دیده میشوند، آیا نشانه آفات یا قارچ هستش؟ برای درمان چه کاری باید انجام بدم؟

    1. Avatar حمیدرضا انگورانی گفت:

      به صورت کلی روی تنه افرا لکه سفید است اما شما عکسهای خود را به تلگرام و یا واتس اپ 09358504040 بفرستید تا بهتر بررسی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.