گیاهان

با درخت افرا ژاپنی قرمز اشنا شویم

درخت افرا ژاپنی

درخت افرا ژاپنی یکی از انواع درخت افرا است، در زبان انگلیسی به آن Acer palmatum و Japanese Maple Trees گفته می شود. این درخت بومی، سرزمین های ژاپن، چین، کره، شرق مغولستان و جنوب شرقی روسیه است.

برگ های زیبای افرای ژاپنی به رنگ زیبای قرمز است شاید به همین خاطر است که برخی آن را افرای قرمز نیز می نامند. ارتفاع این درخت بین 2 تا 9 متر است.

این درخت باید در نور متعادل باشد، نور بیش از اندازه به برگ های ظریف آن آسیب می زند. همچنین اگر نور کم باشد، رنگ قرمز و زیبای برگ ها را موجب نمی شود. برای دیدن بهترین رنگ، افرا ژاپنی نیاز به نور کامل خورشید در بخشی از روز دارد.

نرخ رشد درخت افرا ژاپنی:

بیشتر درخت های افرای ژاپنی هر سال بین 30 تا 60 سانتی متر رشد می کنند. وقتی این درختان نهال هستند سریع تر رشد می کنند و در زمان بلوغ معمولاً رشد کمتری دارند. اگر می خواهید این درخت را در جایی بکارید که رشد زیادی نداشته باشد، بهتر است از درخت های قدیمی تر و بزرگتر به جای نهال و درخت جوان استفاده کنید.

کاشت و نگهداری درخت افرا ژاپنی:

افرا ژاپنی ترجیح می دهد تا در مکان هایی رشد پیدا کند که از بادهای قوی و یخبندان در امان باشد. پاییز زمان خوبی برای کاشت افرای ژاپنی است زیرا در این زمان که ریشه های درختان دیگر در حال استراحت است، افرا رشد می کند.

با این وجود هنوز هم بسیاری از باغبانان هنوز هم در فصل بهار کاشت را انجام می دهند. در هر صورت دقت کنید که هیچ گونه تهدیدی برای یخ زدگی وجود نداشته باشد تا به درخت تازه کاشته شده، آسیب برساند.

برای خرید بذر انواع درخت کلیک کنید.

درخت افرا ژاپنی

درخت افرا ژاپنی

آبیاری درخت افرا ژاپنی:

در زمان کاشت به خوبی باید آن را آبیاری کنید و بعد از آن نیز، مرتب و به موقع درخت افرا ژاپنی را آبیاری کنید. این درختان می توانند خشکسالی کوتاه دوره ای را تحمل کنند، اما باید مراقب باشید که در خشکی شدید گرفتار نشوند.

کوددهی درخت افرا ژاپنی:

کود کم نیتروژن در فصل بهار (N-15 یا پایین تر) مناسب است اما معمولا بهتر است قبل از نیمه اردیبهشت استفاده شود.

هرس کردن درخت افرا ژاپنی:

به طور معمول، افرا ژاپنی نیازی به هرس کردن ندارد و شکل طبیعی خود را می سازد. با این حال اگر باغبانی می خواهد تا یک درخت خیلی تازه و تمیز داشته باشد، نیاز است تا در طول زمان اقدام به بریدن شاخه های اضافه کند.

درخت افرا ژاپنی

درخت افرا ژاپنی

بهترین زمان برای هرس کردن ماه مرداد و شهریور است که شیره در شاخه ها وجود ندارد.

از آنجایی که افرا ژاپنی، شاخه های رونده از پایه گیاه زیاد دارد، باید تمامی این شاخه ها در هرس کردن حذف شوند.

سوالات متداول در مورد ثعلب:

 1. افرا ژاپنی قرمز چه قد بلند می شود؟

  افرا ژاپنی بسته به شرایط رشد در پنجاه سال می تواند به 8 متر برسد، اما بیشتر آنها درختانی کوچک و رشد کند هستند که به ندرت بیش از 1-2 متر ارتفاع دارند – ایده آل برای باغ کوچکتر یا یک ظرف

 2. آیا افرا ژاپنی قرمز آفتاب یا سایه را دوست دارند؟

  افرا ژاپنی قرمز سایه جزئی را ترجیح می دهد، اما می تواند آفتاب کامل را تحمل کند. افرا ژاپنی قرمز، با برگهای توری که نارنجی / قرمز روشن می شود و در ماه های تابستان به سایه های سبز، صورتی و نارنجی تبدیل می شود. در بیشتر مناطق، سایه جزئی را ترجیح می دهد، اما در مناطق خنک و تابستانی می تواند آفتاب کامل بگیرد.

 3. افرا ژاپنی قرمز چقدر سریع عمل می کند؟

  افرا ژاپنی به طور کلی با سرعت 12 تا 24 اینچ در هر فصل رشد می کنند. قد متوسط در 15 سال رشد 10 تا 15 فوت است، که بیشتر رشد آنها در سالهای اولیه است. بیشتر افرا ژاپنی دارای قد بالغ از 10 تا 25 فوت هستند.

 4. آیا افرا ژاپنی قرمز رشد آسانی دارد؟

  رشد افرا ژاپنی قرمز بسیار آسان است و بازدهی بالایی دارد. از برگهای کهن شکل افرا یا برگهای فانتزی و برش دار. همچنین از ساقه ها و پوست درخت بهره زمستانی می گیرید. افزودن افرا ژاپنی قرمز به باغ شما راهی عالی برای بدست آوردن رنگی زیبا، جسورانه در پاییز و شاخ و برگ های چشمگیر در تمام طول سال است.

 5. آیا افرا ژاپنی قرمز در گلدان بهتر است یا زمین؟

  افرا ژاپنی برای گلدان ها ایده آل هستند زیرا رشد آنها کند است و نقاط کانونی خیره کننده ای ایجاد می کنند.

 6. چرا افرا ژاپنی قرمز من در حال مرگ است؟

  ناشی از قارچهای متصل به خاک، که ممکن است تا زمان تحریک در زیر زمین بماند، این بیماری خصوصاً در گیاهان افرا ژاپنی قرمز شایع است. … این بیماری معمولاً در اواخر تابستان پس از یک دوره گرم و خشک به خصوص خود را نشان می دهد. اگر به موقع به این مشکل رسیدگی نشود، درخت در نهایت ممکن است بمیرد.

 7. بهترین کود برای افرا ژاپنی قرمز چیست؟

  از کودی از نوع آهسته یا کنترل شده استفاده کنید.

 8. آیا افرا ژاپنی به آب زیادی احتیاج دارد؟

  این درختان هنگام رسیدن کاملاً مقاوم به خشکی هستند، اما مانند اکثر درختان جوان، طی چند سال اول به آبیاری عمیق منظم نیاز دارند. برنامه ریزی کنید که در آب و هوای عادی هفته ای دو بار زیاد آبیاری کنید و در دوره های خشکسالی سه یا حتی چهار بار در هفته آبیاری کنید.

 9. بهترین مکان برای کاشت افرا ژاپنی چیست؟

  آفتاب صبح و سایه عصر برای درختان افرا ژاپنی ایده آل است. نور خورشید فیلتر شده بهترین است. اگر در جنوب یا جنوب شرقی میانه قرار دارید، کاملاً آفتاب است. اگر سایت شما دارای زهکشی ضعیف است، خاک خود را اصلاح کنید، یک تختخواب برجسته ایجاد کنید، یا از یک گلدان بزرگ استفاده کنید.

اگر خواندن این مطلب برایتان رضایت بخش بوده پیشنهاد می کنیم مقاله انواع درخت افرا را مطالعه کنید.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *