سبزیجات

با انواع مارچوبه اشنا شویم

ارقام رایج مارچوبه

انواع مارچوبه را به سه قسمت میتوان تقسیم کرد:

  • مارچوبه سبز
  • مارچوبه سفید
  • مارچوبه بنفش

مارچوبه سبز:

رایج­ترین رقم مارچوبه در ایالات‌متحده است. این رقم از نوع بسیار نازک تا بسیار ضخیم می­باشد. رایج­ترین رقم مارچوبه سبز جرسی کینگ است که در باغ به‌صورت خودرو رشد می­کند. قطر چوبه آن متوسط بوده و طول آن حدود 21-18سانتیمتراست. در این رقم ما بیشتر عطر و نحوه تولید آن را نیاز داریم.

ارقام رایج مارچوبه

مارچوبه سبز

رقم دیگر جرسی نایت می­باشد که دارای چوبه نازک و بلند به طول21-18سانتیمتر است. رقم دیگر جرسی جیانت می­باشد که کوتاه بوده و قطر آن نیز بسیار ضخیم است. رقم ماری واشینگتن نیز محبوبیت زیادی دارد و اندازه آن متوسط است. سرعت رشد و عملکرد این رقم بالا است. پرکوک دآرژنتئیل یک رقم ایتالیایی می­باشد که دارای ساقه ­های نازک و جوانه­ هایی به رنگ رز است. بذر این رقم تنها در ایالات‌متحده آمریکا موجود می­باشد.

ارقام رایج مارچوبه

مارچوبه

برای خرید بذر مارچوبه سبز کلیک کنید

مارچوبه سفید:

نوعی مارچوبه است که در اروپا محبوبیت زیادی دارد. چوبه آن توخالی بوده و توسط خاک­های اطراف گیاه احاطه می­شود.

مارچوبه سفید

مارچوبه سفید

در صورت عدم وجود نور، گیاه نمی­تواند کلروفیل تولید کند، درنتیجه رنگ آن سفید باقی می­ماند. هر یک از ارقام این نوع مارچوبه تا زمانی که در معرض نور قرار نگیرند چوبه­ای سفید تولید می­کنند.

ارقام رایج مارچوبه

مارچوبه سفید

برای خرید بذر مارچوبه سفید کلیک کنید.

مارچوبه بنفش:

گروهی است که بیشتر در انگلستان و ایتالیا یافت می­شود. مارچوبه بنفش چوبه­های ضخیم و بنفش‌رنگ را تولید می­کند که نسبت به مارچوبه سبز شیرین ­تر است.

مارچوبه بنفش

مارچوبه بنفش

بااین‌حال، چوبه­ های کمتری را تولید می-کند. پاسشن بنفش رایج­ترین رقم مارچوبه بنفش است. زمانی که مارچوبه بنفش به مدت طولانی پخته شود، رنگ خود را از دست می­دهد. بعضی از افراد ترجیح می­دهد که مارچوبه بنفش را به‌صورت خام و همراه با سالاد مصرف کنند تا رنگ منحصربه‌فرد آن حفظ شود.

ارقام رایج مارچوبه

انواع مارچوبه

برخی افراد به صورت عمدی چندین رقم مختلف مارچوبه را کشت می­کنند و یا اینکه تاج­های مختلف را در طول سال به مارچوبه اضافه می­کند. درهرصورت، انواع مختلف مارچوبه را می­توان بر اساس شکل و اندازه استفاده کرد. علاوه بر این، ارقام مختلف مارچوبه در زمان­های مختلف به بلوغ می­رسند. بنابراین، اگر شما واقعاً مارچوبه را دوست دارد، می­تواند با کشت ارقام مختلف یک عرضه مداوم را در طول برداشت داشته باشید.

ارقام رایج مارچوبه

انواع مارچوبه

برای خرید انواع بذر مارچوبه کلیک کنید.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.