ویدئو - آموزش کاشت

فیلم کاشت سیب زمینی در گونی (زیرنویس فارسی)

سیب زمینی در گونی

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام کاشت سیب زمینی در گونی را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت سیب زمینی در گونی را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

سیب زمینی از جمله گیاهان علفی یکساله است که غده زیرزمینی آن مصرف خوراکی دارد. سیب زمینی به صورت گرد، کروی و کشیده می‌باشد. در این مجموعه نحوه کاشت سیب زمینی در کیسه یا گونی را به شما نشان خواهیم داد. کاشت سیب زمینی در گونی سبب می شود تا شما سیب زمینی های تازه ای داشته باشید چرا که آبیاری آسانی دارد. با داشتن چندین کیسه به راحتی می توانید این گیاه را پرورش داشت. این روش بهتر از کاشت سیب زمینی در تایر می باشد.

آماده سازی گونی مورد کاشت:

در کاشت سیب زمینی در گونی ابتدا گونی مورد کاشت خود را آماده کنید. اگر گونی یا کیسه شما بزرگ است چندین تا بزنید تا گونی به اندازه 15 سانتی متر یا 20 سانتی متر کوچک شود. حدود 20 سانتیمتر گونی برای رشد این گیاه کافی است. پس از آماده کردن گونی آنرا با خاک پر کنید و مقداری نیز خاک اصلاح شده در درون آن بریزید و مخلوط کنید کمی هم از کود کرم کمپوست استفاده کنید تا گیاه بهتر بتواند رشد کند.

خرید کود

سپس سیب زمینی های ارگانیک را از کیسه خارج کنید و آنها را به دو قسمت تقسیم کنید؛ آنها را چک کنید اگر روی سیب زمینی جوانه یا چشم سیب‌ زمینی وجود داشت به این نتیجه خواهید رسید که این سیب‌ زمینی ها  نهایتاً جوانه خواهد زد. اگر شما هم قصد این را دارید و می‌خواهید مطمئن شوید که بذرهای شما در زیر خاک یا کیسه جوانه خواهند زد می توانید آنها را در درون جعبه تخم مرغ بگذارید و از هم جدا کنید، نباید آنها با جایی تماس داشته باشند آنها را در جای سرد نگه داری کنید جایی که در آنجا کمی نور وجود دارد. بذرها پس از مدتی شروع به جوانه زنی می کنند در این هنگام شما می توانید آنها را بکارید.

در هر گونی 3 تا 4 عدد بذر سیب زمینی بر روی سطح خاک بگذارید، سپس در حدود 10 سانتیمتر خاک باغچه روی بذر بریزید، خاک باغچه باید نرم باشد خاک شنی نیز مناسب می‌باشد. پس از کاشت گیاه را آبیاری کنید. پس از گذشت مدت زمانی بذر  جوانه می زند و گیاه شروع به رشد می‌کند. پس از گذشت سه ماه این گیاه قابل برداشت می باشد که می توانید آن را برداشت کنید.

برای مطالعه کاشت سیب زمینی در گلدان از این لینک استفاده نمایید.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.