ویدئو - آموزش کاشت

فیلم آموزش کاشت مراحل کاشت هندوانه (زیرنویس فارسی)

فیلم آموزش کاشت مراحل کاشت هندوانه

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام آموزش مراحل کاشت هندوانه را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت هندوانه را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

هندوانه گیاهی علفی است که به صورت رونده رشد می کند، میوه این گیاه آبدار می باشد. به صورت گرد، کروی و کشیده می باشد، ارقام مختلفی دارد که همگی آنها کشت یکسانی دارند. از طریق  بذر در فصل بهار تکثیر می شود. در کشت بذری قبل از هر چیزی بستر مورد کشت را برای کاشت بذر آماده کنید، برای این منظور زمین را نرم و شخم بزنید و به آن کمپوست و مواد آلی اضافه کنید و خاک را برای کشت نرم کنید.

زمانی که بستر مورد کشت آماده شد سوراخی به عمق 5 سانتیمتر ایجاد کنید و بذر را در درون سوراخ قرار دهید و روی آن را با خاک بپوشانید. توجه داشته باشید در هر سوراخ یک عدد بذر قرار دهید. فاصله کاشت بین 46 تا 61 سانتیمتر می باشد، فاصله مناسب و ایده آل بین ردیف ها نیز 1.5 متر می باشد، به همین تریتیب به کاشت بذر ادامه دهید و بذر ها را بکارید. پس از کاشت بذر گیاه را آبیاری کنید.

پس از گذشت مدتی بذر گیاه جوانه می زند و سر از خاک بیرون می آورد و به رشد خود ادامه می دهد و بزرگ می شود. گلهای این گیاه بزرگ و شیپوری مانند می باشد که این گلها در نهایت به هندوانه تبدیل می شود. تا شروع فصل سرما محصول می دهد. در بیشتر مناطق رشد می کند. به آبیاری متوسطی نیاز دارد.

هندوانه رشد سریعی دارد طوری که پس از گذشت چند ماه شما می توانید محصول خود را برداشت کنید. برگهای این گیاه بزرگ و به رنگ سبز روشن و تیره می باشد. شاخه این گیاه علفی و به رنگ سبز می باشد. خواص بسیاری دارد. میوه این گیاه در فصل داغ تابستان حسابی می چسبد. برای رشد نیاز به نور خورشید و دمای مناسب دارد. میوه این گیاه شیرین می باشد.

برای مطالعه مقاله روغن هندوانه ابوجهل می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر هندوانه می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.