آموزش باغبانی

رشد گندم سیاه

رشد گندم سیاه

کشت گندم سیاه مزیت­های زیادی را برای باغ سبزی دارد. رشد گندم سیاه فوق­ العاده آسان است.

وقتی که چند سال پیش یک کشاورز گفت که از گندم سیاه در کنار محصولاتش استفاده می­کند، من بسیار هیجان زده شدم. من سئوالات زیادی از او پرسیدیم، تا کنون این تکنیک را نشنیده بودم. آن­ها ادعا می­کنند که این عمل باعث جلوگیری از آفت می­شود. بنابراین، تصمیم­ گرفتم که گندم سیاه را رشد دهم. بگذارید به شما بگویم که زمانی که من چیز کاملا جدید را امتحان می­کنم، مدتی طول می­کشد که آن را به خوبی انجام دهم.

گندم سیاه چیست ؟

به عنوان دانه نیست – دانه از علف­ها حاصل می­شود. گاهی اوقات غلات کاذب نیز نامیده می­شود. گندم سیاه بسیار ضعیف است. دانه ­های نشاسته ­ای آن از گیاه گل دهنده برداشت می­شود. گندم سیاه یک گزینه مناسب بوده و دارای کربوهیدرات کمی است.

آیا گندم سیاه فاقد گلوتن است ؟

بله. گندم سیاه فاقد گلوتن می­باشد، با این وجود نام آن گندم است. از نظر گیاه ­شناسی، گندم سیاه و گندم از دو خانواده مختلف هستند. گندم سیاه مربوط به روبراب است.

گندم سیاه چه زمانی کشت می­شود

گندم سیاه دمای متوسط را ترجیح داده و در دمای 70 درجه رشد بهتری دارد. کشت گندم سیاه در باغ  با حدودی به شرایط محلی بستگی دارد. کاشت گندم سیاه در فصل بهار و پاییز دارای مزایایی زیادی بوده و بسیار مناسب است.

همانند بسیاری از باغبانان، ما تابستان گرم و شدیدی را نداشته ­ایم و تا کنون از ماه مارس و نوامبر موفق به کشت آن شده ­ایم. اگر شما نیز می­خواهید گندم سیاه خود را در میان سبزیجات باغ خود رشد دهید تا از آفت­کش­ها جلوگیری کنید و علف­های هرز را حذف کنید، اجازه دهید که قبل از پاشیدن بذر گندم سیاه، گیاهچه­ های سبزیجات دو برابر شوند.

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر گندم سیاه از این لینک استفاده کنید.

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر میکروگرین گندم سیاه از این لینک استفاده کنید.

گندم سیاه

گندم سیاه

چگونه می­توان بذر گندم سیاه را کشت کرد

بذر گندم سیاه به رنگ قهوه ­ای تیره بوده و مثلثی شکل است و طول آن 0.3 سانتیمتر می­باشد. من آن را از فروشگاه مواد غذایی و در بخش عمده فروشی خریداری کردم. لازم نیست که گندم سیاه را به صورت دستی در ردیف­ها یا سوراخ­ها بگذارید. من گندم سیاه را فقط در یک بستر فاقد علف هرز پخش می­کنم. رطوبت را حفظ کنید و در صورت لزوم برای جوانه ­زنی هر روز آبیاری کنید. جوانه ­زنی در هفته اول رخ داده و برگ­ها در سطح خاک ظاهر می­شوند. توجه داشته باشید که بذرهای گندم سیاه را می­توان به صورت میکروگرین برداشت کرد. گندم سیاه به سرعت رشد کرده و در طول شش هفته به مرحله گلدهی می­رسد و در طول 13 هفته چرخه زندگی خود را کامل می­کند.

برای مطالعه مقاله گندم سیاه چیست کلیک کنید.

9 دلیل خوب برای کشت گندم سیاه در باغ

اکنون که اطلاعاتی را درباره گندم سیاه دارید، در اینجا 9 دلیل خوب برای کشت گندم سیاه در باغ ارائه شده است.

1- کاشت گندم سیاه از آلودگی جلوگیری می­کند

بذر گندم سیاه در کنار بذرهای تازه رشد کرده و در طول چند هفته ریشه­ای با اندازه 38-30 سانتیمتر را تولید می­کند. آفت­ها برای رسیدن به هدف مورد نظر به سخت از گندم سیاه عبور می­کنند. چیزی که در باغ من به چشم می­خورد این است که پروانه کلم نمی­تواند تخم­های خود را در گیاهان من قرار دهید. این کرم­ها معمولا قبل از رشد کامل توسط گندم سیاه از بین می­روند. امیدوارم که این موضوع درست باشد، زیرا باعث گلدهی می­شود. اگر بتوانم از پروانه­های شب پرواز که در گل­ها تخم­گذاری می­کنند جلوگیری کنم، مشکلی را در رشد خیار و خربزه نخواهم داشت.

2- رشد گندم سیاه باعث جذب حشرات مفید می­شود

زنبور عسل یکی از حشرات نادری است که بسیار هیجان انگیز می­باشد. پس از آن که گندم سیاه شروع به گلدهی می­کند، زنبور عسل به همراه چندین مگس دیگر در هنگام گرده­ افشانی ظاهر می­شوند. علاوه بر این که زنبور عسل از گل­ها لذت می­برند، به گرده افشانی سبزیجات نیز کمک می­کنند.

3- خوراک خوبی را برای حیوانات فراهم می­کند

اگر چه به نظر می­رسد که برخی از گیاهان من دارای ارتفاع بیش از 30 سانتیمتر هستند، اما اجازه می­دهد که نور بیشتری را جذب کنند. به صورت مستقیم رشد کرده و توسط مرغ­ها استفاده می­شوند که گرین­ها را دوست دارند.

4- گندم سیاه خوراکی است

محصولی برای باغبانی می­باشند که می­توان آن­ها را پس از فرآوری مصرف کرد. بذرهای گندم سیاه به راحتی می­رسند. هنگامی که سبوس آن برداشته می­شود، توسط یک آسیاب غلتکی دانه به آرد تبدیل می­شود. اگر نمی­خواهید گندم سیاه را به آرد تبدیل کنید، می­توانید میکروگرین­های گندم سیاه را رشد دهید.

5- گندم مجددا دانه خود را تشکیل می­دهد

اگر شما برای آن سازماندهی کرده­ اید، می­توانید دانه­ ها را پس از ظاهر شدن جمع ­آوری کنید. اگر چیزهای گوناگونی در مورد آن داشته باشید، می­توانید اجازه دهید که دانه­ ها بیافتند. برای شروع، می­توانید دانه را خریداری کنید و یا اگر در حال برنامه ­ریزی برای برداشت محصول هستند، انواع دارای طعم بهتر را انتخاب کنید.

بذر گندم سیاه

بذر گندم سیاه

6- رشد گیاهان گندم سیاه به عنوان محصول سبز

اگر می­خواهید خاک را به مقدار کمی آب دهید، دانه­ ها را روی بستر کشت کرده یا پراکنده کنید. هنگامی که تا حدودی بالا است، می­توانید از روش “انداختن و رهاکردن” استفاده کنید. همچنین، برای استخراج فسفر از منابع نامحلول مناسب بوده و کاشت آن می­تواند به بهبود خاک کمک کند.

7- گندم سیاه علف­های هرز را از بین می­برد

این گیاه به سرعت رشد کرده و بسیاری از علف­های هرز را قبل از رشد از بین می­برد. رشد گیاهان گندم سیاه باعث کنترل علف­های هرز می­شود.

8- دانه­ های کندم سیاه اندکی مفید هستند

شما می­توانید دانه ­های گندم سیاه را برداشت کرده و خشک کنید و از آن­ها برای تهیه بالش سنتی ژاپنی، بالش آروماتراپی یا پد گرم خانگی استفاده کنید.

9- گندم سیاه را به سادگی رشد دهید، زیرا زیبا است

اگر فاقد آفت بوده و مرغ­ها از آن تغذیه نکرده باشند، من آنها را بسیار دوست دارم.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.