گیاهان

معرفی درختچه زرشک

گیاه زرشک

 درختچه زرشک بیشتر در جنگل‌های اروپا بخصوص انگلستان و همچنین آسیا (ایران و هندوستان) یافت می‌شود. در ایران زرشک در نواحی شمالی، آذربایجان، ارتفاعات البرز، رودبار، جنگل کندوان، مازندران خراسان و بسیاری دیگر از نواحی ایران تا ارتفاعات ۲۲۰۰ متری می‌روید.

قسمت مورد استفاده گیاه زرشک:

قسمت مورد استفاده زرشک، پوست، ریشه، برگ، ساقه و میوه آن است. زرشک دارای برگ‌های متناوب با کناره‌هایی دندان‌های منتهی به خارهای ریز و نازک و گل‌های آن به رنگ زرد زیبا و مجتمع به شکل خوشه‌های آویخته می‌باشند. میوه آن کوچک، قرمز رنگ و بیضوی است.

برای خرید و مطالعه طریقه کاشت بذر زرشک کلیک کنید .

گیاه زرشک

گیاه زرشک

زمان محصول برداری گیاه زرشک :

زمان محصول برداری بستگی به قسمت‌های مصرفی گیاه دارد. مثلاً پوست زرشک را در بهار و پوست ریشه‌ها را در پاییز و میوه‌ها را هنگام رسیدن کامل، یعنی در شهریور و مهر ماه محصول برداری می‌نمایند.

بازار گیاه زرشک :

کشورهای عرضه کننده عبارتند از: هندوستان، افغانستان، ایران و بعضی از کشورهای اروپایی.

برای مطالعه مقاله معرفی گیاه افسنتین کلیک کنید .

گیاه زرشک

گیاه زرشک

روش کاشت گیاه زرشک :

تکثیر درختچه زرشک به وسیله ساقه‌های ریشه دار، قلمه زدن و بذر صورت می‌گیرد. تکثیر توسط، ساقه‌های ریشه دار در پاییز انجام می‌گیرد، که در پاییز سال بعد جهت تکثیر نهایی، به محل مناسب دیگری منتقل می‌شوند. تکثیر به وسیله قلمه زدن نیز در پاییز می‌گیرد. بدین ترتیب که بذرها را در عمق در زمین‌های خاکی و شنی انجام می‌گیرد. تکثیر به وسیله بذر نیز در بهار یا در پاییز صورت می گیرد. بدین ترتیب که بذرها را در عمق ۵/2 سانتیمتری خاک می‌کارند و پس از جوانه زدن در بهار سال بعد، از آنها جهت تکثیر نهایی استفاده می‌نمایند. پس از برداشت محصول، (پوست ریشه، برگ و ساقه و میوه) آنها را به طور طبیعی یا مصنوعی در حرارت ۵۰ تا ۶۰ درجه سانتیگراد خشک می‌نمایند و پس از خشک شدن در گونی‌های کنفی ۴۰ تا ۶۰ کیلوگرمی‌ بسته بندی و در جای خشک و خنک تا عرضه به بازار دارویی نگهداری می کنند.

برای خرید بذر و فروش بذر می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

هومن انگورانی

درباره هومن انگورانی

سلام! من هومن انگورانی هستم و از اینکه با شما در این فضای دیجیتال ارتباط برقرار کنم، خوشحالم. به عنوان یک نویسنده و علاقه‌مند به موضوعات مختلف، نوشته هایم را به اشتراک می‌گذارم. به نظر من نوشتن یک ارتباط قوی و شگفت‌انگیز است. علاقه مند به یادگیری عمیق هستم و دوستم دارم هر انچه را که آموختم تا حدی که میتوانم به دیگران انتقال دهم.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *