ویدئو – کشاورزی

فیلم تصاویر زیبا از مزارع توتون

فیلم تصاویر زیبا از مزارع توتون

این فیلم به صورت بی‌کلام می‌باشد، که گام به گام کاشت توتون را نمایش می دهد.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت توتون را مشاهده خواهید نمود. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

کاشت توتون از طریق بذر صورت می‌گیرد. ابتدا بذرها را در درون محفظه‌ ای بکارید تا رشد کند؛ زمانی که بذر جوانه زد و دو برگی شد آن را به مکان دیگری (سینی نشاء) منتقل کنید. در کاشت جوانه توتون ابتدا سینی نشاء را با خاک مناسب و سبک پر کنید و خاک اضافی آن را بیرون بریزید سپس سوراخ بزرگی برای کاشت جوانه ایجاد کنید، جوانه‌ های توتون را از محفظه کشت بذر خارج کنید و در سینی نشاء بکارید طوری که فقط برگهای آن بیرون باشد.

پس از کاشت جوانه توتون آن را خوب آبیاری کنید. پس از گذشت مدت زمانی جوانه رشد کرد زمانی که گیاه  به حد معینی از رشد رسید آن را به زمین اصلی منتقل کنید. در این مرحله ابتدا محل مورد کشت را با نایلون روشنی بپوشانید سپس نشاء را به محل مورد نظر منتقل کنید اینکار به صورت کاملاً مکانیزه با دستگاه‌های مدرنی که برای این منظور تولید شده است انجام می‌شود. توتون از جمله گیاهانی است که تراز تجاری بالایی دارد و از آن استفاده‌های مختلفی می‌شود. در گستره وسیعی از جهان قابل کشت می‌باشد، شما می‌توانید توتون را در گستره وسیعی کاشت کنید.

پس از آنکه که گیاه رشد کرد  فقط نایلون روی جوانه توتون را بردارید تا گیاه بتواند به راحتی رشد کند. این گیاه دارای برگهای بزرگی است، برگهای این گیاه به رنگ سبز می‌باشد. به سرعت رشد می‌کند و رشد سریعی دارد. برگهای آن دارای شیارهای عمیقی است.

زمانی که گیاه رشد کرد زمان برداشت محصول فرا می‌رسد در این هنگام می توانید توتون را برداشت کنید. در این فیلم آموزشی به طور کامل نحوه برداشت توتون نمایش داده شده است که می توانید آن را مشاهده کنید.

برداشت این گیاه در چندین مرحله انجام می‌شود که برای قسمت‌های مختلف می توانید از ماشین های مکانیزه مختلفی استفاده کنید. قسمت‌های مورد استفاده توتون برگهای این گیاه می‌باشد. برداشت توتون کار چندان سخت و پیچیده‌ای نیست شما می‌توانید به راحتی آن را برداشت کنید.

برای مطالعه مقاله شناخت و اهمیت گیاه توتون می توانید از این لینک استفاده کنید.

برای خرید و مطالعه آموزش کاشت بذر تنباکو می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *