ویدئو - آموزش کاشت

فیلم مراحل کاشت کلم بروکلی بنفش (زیرنویس فارسی)

کلم بروکلی بنفش

این فیلم به زبان انگلیسی (زیرنویس فارسی) است که گام به گام کاشت کلم بروکلی بنفش را بازگو می‌کند.
در این فیلم آموزشی نحوه کاشت کلم بروکلی بنفش را به صورت زیرنویس به شما نشان خواهیم داد، پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

کلم بروکلی بنفش همانطور که از نامش پیداست نوعی کلم بروکلی به رنگ بنفش می باشد. نسبت به سرما حساس است. بذر های این گیاه گرد و به رنگ قهوه ای و سیاه می باشد که به نسبت بزرگ نیز می باشد. در کشت بذری ابتدا سینی نشاء خود را آماده کنید، سینی نشاء باید چندین سوراخ برای زهکشی داشته باشید آن را با خاک مناسب و غنی پر کنید می توانید از کمپوست استفاده کنید. با دست خود کمی به خاک فشار دهید تا اندکی سفت شود.

سوراخی به عمق 1 تا 2.5 سانتیمتری با انگشت خود ایجاد کنید سپس بذر را بکارید و روی آن را بپوشانید و کمی فشار دهید تا بذر با خاک تماس برقرار کند. پس از کاشت بذر گیاه را آبیاری کنید تا مرطوب شود. پس از گذشت 4 تا 6 هفته می توانید گیاهچه ها را به محیط بیرون منتقل کنید. فاصله کاشت بذر 45 سانتیمتر می باشد. گیاهچه ها را در عمق مناسبی از خاک بکارید و اطراف آن را پر کنید، هر هفته به گیاه خود سر بزنید و آن را بررسی کنید و اگر تخم های زرد رنگی وجود داشت قبل از کرم شدن آنها را از بین ببرید و در صورت وجود کرم گیاه آلوده را از بین ببرید. برای جلوگیری از آفت از کود و کمپوست استفاده کنید.

از کلم بروکلی استفاده های مختلفی می شود. می توانید کلم بروکلی بنفش را در بیشتر مناطق پرورش دهید و از کلم تازه استفاده کنید. طعم دلچسبی دارد. خواص بسیاری دارد. به صورت گیاهی علفی رشد می کند. برای رشد به نور خورشید و دمای مناسب نیاز دارد تا بتواند رشد بهتری را تجربه کند. رشد به نسبت سریعی دارد طوری که به سرعت رشد می کند و پس از چند ماه محصول می دهد که می توانید از محصول آن استفاده کنید.

برای مطالعه مقاله تولید کلم بروکلی و کلم پیچ به روش هیدروپونیک از این لینک استفاده نمایید.

برای خرید انواع بذر کلم بروکلی می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر می توانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.