ویدئو – کشاورزی

فیلم تصاویر زیبا از انواع شلغم

فیلم تصاویر زیبا از انواع شلغم

این فیلم به زبان انگلیسی است که تصاویر زیبایی از انواع شلغم را نمایش می دهد.
در این فیلم آموزشی می توانید تصاویر زیبایی از انواع شلغم را مشاهده کنید. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

شلغم گیاهی علفی و یکساله است که ارقام مختلفی دارد. شلغم در رنگ بنفش، زرد، سفید و دو رنگ می باشد و به صورت گرد و کشیده می باشد. میوه شلغم در زیر خاک رشد می کند و دارای غده زیرزمینی خوراکی می باشد که طعم تند و شیرینی دارد. علاوه بر آشپزی از شلغم در تهیه سالاد، آش و همچنین تازه خوری استفاده می شود. خواص دارویی و درمانی زیادی دارد و در درمان بسیاری از بیماری های مفید می باشد.

برگهای سبز رنگی دارد که این برگهای از غده زیرزمینی گیاه منشعب می شود. میوه شلغم که در زیر خاک قرار دارد به صورت گرد، کشیده و تخم مرغی شکل می باشد. در بیشتر مناطق رشد می کند. در انتهای میوه شلغم تارهای نازک و بزرگی از میوه شلغم آویزان می شود. برگهای گیاه شلغم دندانه دار می باشد که شیارهای بزرگی دارد.

در این فیلم آموزشی شما می توانید گونه های مختلفی از این گیاه را مشاهده کنید. شلغم دارای پوست نازکی است که با استفاده از چاقو کنده می شود بسیاری از افراد شلغم را با پوست مصرف می کنند. شلغم را پس از تهیه مورد شستشو قرار دهید و مصرف کنید. میوه شلغم سفت می باشد که پس از طبخ نرم می شود. به صورت طبخ شده و خام مصرف می شود. این گیاه برای رشد نیاز به آبیاری مناسب و منظم به همراه نور خورشید دارد تا بتواند رشد کند.

شلغم از طریق بذر تکثیر می شود. این گیاه را به صورت ردیفی کشت می کنند. به هنگام برداشت ابتدا خاک را نرم کنید و سپس از برگهای این گیاه بگیرید و بکشید امروزه به لطف پیشرفت فناوری کار برداشت با استفاده از ماشین آلات کشاورزی مدرن انجام می شود طوری که محصول را آماده تحویل شما می دهد. گیاه مقاومی است و نسبت به شرایط اقلیمی و خاک مورد کشت مقاوم است.

برای دیدن آموزش فیلم مراحل کاشت شلغم می توایند از این لینک استفاده کنید.

برای خرید انواع بذر لبو و شلغم می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید بذر میتوانید با شماره 09358504040 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.